Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

[tekst usunięty]


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Sorry, Tescilusie. Przyznaję się do nienależytej staranności w prześwietlaniu Twojego profilu. Z tym, że jet to właściwie jedyna dobra wiadomość. Chociaż nie, jeszcze zwróciłem na bardzo przyzwoite rymy, odstające na wielki plus od reszty utworu.

Co mi się nie podoba> Sposób narracji. "Trochę paplanina" napisała Doenix. A to ze względu na lekką naiwność w malowanym obrazie. Usiłujesz w pierwszych częściach wymalować obraz sielskości, beztroski, ale zamiast kreski używasz dużych brył, więc wiersz wychodzi nieco kubistyczny.Np.: "Piękne kwiaty"; "Morze barw" - to są bardzo ogólne a zarazem mocno skrótowe atrybuty - stoją w opozycji do zbytniej drobiazgowości opisu w innych miejscach. Fragment o losach bukietu jest według mnie do wywalenia. Generalnie brak tutaj wyważenia - popadasz z ogólnikowości w nadmierną szczegółowość. Ten fragment jest całkowicie tym co powiedziała Doenix. I na końcu bardzo lakoniczny obraz - pojawiający się samobójca, nie wiadomo skąd, nie wiadomo dlaczego. Lakonicznie, jakby Autor nagle się przestraszył swojej rozwlekłości i rejterował od wiersza. Dramatyczność zakończenia nie ma żadnego przejścia, żadnej nitki, po której czytelnik może dojść do takiej puenty. Pojawia się  jak Deus ex machina w dramatach Eurypidesa.

Konkludując moje przydługie wymądrzanie się

1. Zwięźlej

2. Bez zbędnych dygresji

3. Logiczna i dająca się powiązać konstrukcja fabuły.

 

I jeszcze raz podkreślę, że rymy zaskakują i masz talent jeśli chcesz pisać wiersze rymowane, co dzisiaj jest mocno niemodne. Tylko popracować nad resztą warsztatu.

Pozdro
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...