Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Monumentalnie


Marcin_Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

... moim zdaniem, wszyscy tworzymy w obłudzie. Sądzę, że żaden z nas nigdy nie stworzył haiku z prawdziwego zdarzenia. To, że napiszemy o ładnej czy brzydkiej pogodzie, zachowując takie czy inne konwenanse nie uprawnia jeszcze do nazywania wiersza haiku. Prawdziwe haiku tworzy nie jeden autor, ten pierwszy jedynie je zaczyna... i co więcej haiku to ma być zabawa! Tworzący mają się bawić!
Pana krytyka jest jak najbardziej na miejscu! W pełni się z nią zgadzam!
Ja niestety nie znam się tak dobrze jak Pan na pisaniu, i co się z tym wiąże nie krytykuje... czytam, cieszę się tym co czytam, wyciągam wnioski, od czasu do czasu próbuje swoich sił i piszę :)
Pozdrawiam serdecznie!

Inność zdradziła
Jesienny spadek liścia
Twój niecny zamiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacząc powyżej miałeś zapewne na myśli haikai, a nie odrębne hokku czy tanka (hokku + waki). Przyjęło się niesłusznie "haikiem" nazywać jedynie hokku - 5+7+5...
Piszesz, że ja się znam..? Większego głupstwa dawno nie słyszałem... Zacząłem cokolwiek pisać dopiero dwa / trzy lata temu, będąc już jakiś czas na emeryturze, ot tak, po prostu z nudów. Nie mając ku temu żadnego wykształcenia (warsztatu)... I tak to trwa...
Pozdrowienia i wpisz się kiedyś też u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...