Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dla Naiwnych


Rekomendowane odpowiedzi

Sądzisz,że ktoś Cię upoważnił do szeżenia Prawdy?W wszechwiecie Jesteś tylko pyłkiem marnym!Podlegasz Prawu Fizyki.Może są Prawa Boskie,ale Tobie nie jest to dane ,nie "rób" za Matkę Boskie co cesarskie zostaw Cesarzowi ,co boskie ,zostaw Bogu.Przeżyj Swoje Życie po Cichu ,po kryjomu.Spraw,aby Nikt przez Ciebie nie płakał,nie daj się oszustom Woli Swej nie narzucaj Nikomu ,a Prawdę o Wszechświecie zostaw Panu Bogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój utwór nie jest umyślnie przewrotny (antytezy), to nie wiem, jak go odczytać. W przypadku antytez, uszeregowałem je poniżej, wersyfikując:

Sądzę,że nikt nikogo nie upoważnił do szerzenia Prawdy.
Twierdzę, że we wszechświecie jestem pyłek marny.
Podlegam jedynie prawom fizyki.
Daję cesarzowi co cesarskiego,
zostawiam Bogu to co jest jego.
Swoje życie przeżywam po cichu.
Sprawiam, że nikt przeze mnie nie płacze.
Nie daję oszustom wolnej woli.
Nie narzucam nikomu swojej.
Prawdę o wszechświecie zostawiam Panu Bogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę Pana tytuł wiersz myli całe pojęcie o treści słów i sęsu wiersza .to nie ja pisałam ten wiersz a przyjaciel o moim poglądzie religijnym .ja mam internet i trochę umię się posługiwać przepisałam żle tytuł i nie umię tego poprawić powinno być "Dla Naiwnej"Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa Renata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa .Tytuł wiersza powinien być 'Dla Naiwnej "jest to wiersz o mnie ,o moich poglądach religijnych .napisał to Michał Bielicki jak większość jego wierszy jest omnie .mam 65 lat ale nigdy nie spotkałam tak wrażliwego człowieka ,kochającego ludzi ,dzieci,zwierzęta iprzyrodę .schyli się nad każdym "robakiem" sam jest chory na serce .za swoje dobro odpłacano mu się złem,on pisze do szuflady a ja postanowiłam po cichu przepisać jego wiersze .niewiem czy robię dobrze ,ale czas ucieka a warto według mnie aby chociarz część jego dorobku ktoś przeczytał Pozdrawiam Renata Chyzńska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...