Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

prawd traktowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję... serdecznie dziękuję nie tylko za... niejako asystę :)
Twoje podpowiedzi Sabino tchną troską o to, bym poprawnie wyrażał co czuję myśląc, żywiąc, piszę. : Zapewniam, że z uwagą choć traktuję każde twoje spostrzeżenie. Oto dowody w zmianach jakie dokonuję.

Zastanowiłaś mnie czy konieczne jest użycie wraz z czasownikiem w czasie teraźniejszym, niedokonanym zaimka zwrotnego się. Słownik: http://pl.wiktionary.org/wiki/lubowa%C4%87 na to nie wskazuje, a poniższe przypadki ukazują, że poprawna (dopuszczalna) jest użycie owego czasownika w tej formie:
- w prozie - http://interia360.pl/artykul/ad-liminam/komentarze,44921,,38326592,2,3 : "Element konserwatywny jest chętnie wykorzystywany przez partie polityczne, kościoły, a nawet organizacje samorządowe i różnego typu zrzeszenia bo konserwatyzm żywi się stereotypami, lubuje w lenistwie umysłowym i czerpie siłę z zwykłych lęków i fobii." oraz :http://www.3city.net.pl/index.php/a,s,id,38703,Solorz-przejmie-Plusa.html "Jarosław Kaczyński bardzo lubuje w tym, żeby upokarzać Donalda Tuska - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz."

- w wierszu współczesnym MA POZA: http://nieodgadniony.ownlog.com/
a więc nie tylko w Psalmie Jana Kochanowskiego: http://literat.ug.edu.pl/jkpsalm/120.htm.

Tak więc widzisz, że twoje uwagi jeśli nie korygują moich ewidentnych błędów językowych czy fleksyjnych, to ugruntowują mnie w tym co dopuszczalne lub poprawne. :)

Rzeczywiście lepiej brzmi dzisiaj zamiast jakby :)

Z docenianiem i estymą: DZIĘKUJĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...