Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Daj śmierci swoje oblicze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Złorzeczyć echo i świat i to życie i kres istnienia zaklęty w szczęścia początku. Z gwiazd naucz odliczać ostatnie sekundy, łkać i śmiać się w twarz lucyfera, odebrać mu światło i pchnąć z przepaści świta. Nauczyć cierpienia większego niż piekło. Zedrzyj pamięci skórę z kończyn i twarzy, w południu życia – karmiąc nią harpie na runku miłości. Wywlecz ją do lasu żenady, odartą ze skóry solą cierpienia i płaczu zbrukaną, skrępuj jej dłonie za plecami świata, tłumiącą taśmę zerwij z ust rozpaczy, niech krzyk jej słyszą wilki i szakale i niech struchleją w tym piekielnym wrzasku. Daj śmierci swoje oblicze kochana, pozwól raz jeden spojrzeć jej w oczy, pogładzić twarz lekko w tańcu agonii. W ostatniej klatce istnienia rozkaż musnąć wargami Twoje słodkie usta. Daj śmierci swoje oblicze a i więcej zniosę, czy żądam zbyt wiele?


Pusty czekaniem na niespełnienie. Głowa ogolona z marzeń i zapadłe w oczodołach studzienki duszy. Zaszczuty wilk w morderczym akcie desperacji wyrywam się nagonce i rzucam pod koła przyszłości. Przetrącony kark połamane łapy i śmiertelna chęć życia. Zrywam kajdany przywiązania i szamocę się jeszcze w podrygach bez głowy, czuję zapach kościelnych kadzideł i ciepły chleb pieczony w domu. Rozciągają mnie na kole nienawiści i żądają wyrzeczenia się litości. Opluty, wyśmiany, wzgardzony z dumnie zadartym czołem nie czuję obelg poniżeń i plwocin. Wstaję z kolan nie otrzepuję kurzu i brudu świata wyciągam dłoń przyjaźni i czekam z miedzianym czołem na decyzję królowej życia. Ona przelicza klejnoty w brożce, kat przymierza topór do karku niespełnionej miłości, ona liczy klejnoty w brożce, poddani szemrają, cisza staje się coraz głośniejsza, ona przelicza klejnoty w brożce, unosi głowę uśmiecha się z drwiną ponad moją głową, nic nie mówi, spogląda na brożkę i znów liczy klejnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...