Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wiara


Rekomendowane odpowiedzi

Niewdzięczna to rola, ale się jej podejmę, bo sama nie tak dawno temu byłam tu witana. Otóż, "rdzą słów przeżartą" jest frazą, co to nie raz z niej korzystano. To tak obiektywnie, a od siebie dodam, że "martwe dłonie" znają już sen i sens zbawienia, cokolwiek nim jest, więc może "dłoni martwa modlitwa"? A skoro są dłonie, to może, znany już, "potok" zastąpić "naręczem" albo czymś innym. I jeszcze można zostawić niepewność bądź nadzieję:
"wołając w przestrzeń rozdartą
co pułapką?" albo, jeśliś przekonana, bez "?".

To tylko luźne sugestie, a Ty zrobisz/nie zrobisz z nimi, co uznasz za stosowne. Aha, i wyrzucenie przecinka w pierwszym wersie konieczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Anno,
przecinek oczywiście wyrzucę, nie zwróciłam wcześniej uwagi na to, że rozbija pierwszy wers.
Co do dłoni, właśnie z nimi mam największy problem, nie chodzi mi o śmierć w zwyczajowym sensie tylko raczej o wypalenie. Już po zamieszczeniu tego wiersza, zastanawiałam się nad zmianą z martwych dłoni, na samą " dłoni modlitwę", chciałabym przekształcić modlitwę do Boga w coś mechanicznego przy czym nie ma udziału mózg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...