Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Inna perspektywa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest wiersz banalny? Pewnie jak dla kogo. Dla mnie nie koniecznie, Ale też autorka, nawet jeżeli wzbiła się ponad codzienność, to jednak nie wzbiła się (że tak powiem, parafrazując wiersz), ponad oczywistość patrzenia, na co by nie patrzyła. A przecież patrzy, wcale nie na banalne sprawy. A jak patrzy? Już mówiłem, dla jednych banalnie, dla drugich nie. Ale też trzeba wiedzieć, że co dla (pewnie młodej) autorki jest inną perspektywą, dla innych, to jest dla czytelników, może być starą perspektywą. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiersz mówi o konkretniej sytuacji (powiedzmy więc, że) takiego bohatera wiersza, dla którego taka zmiana vel przemiana, to jakieś odkrycie, a nawet spore odkrycie (jako że), ile to można zobaczyć, i do jakich dojść wniosków z innej perspektywy. A można tyle zobaczyć i dojść do takich właśnie rozstrzygnięć (egzystencjonalno- /jakichś tam jeszcze/), jakie stoją i okazują się w ostatnich czterech wersach wiersza. I to są bardzo trafne i potrzebne w życiu prawdy, bez wzglądu na to, czy są stare jak świat (czy odkrywcze, jak wiersz), bo jednak w nowym świetle ukazane przez Dorotę Karolinę. Tym światłem jest przede wszystkim sama autorka. Którą to pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...