Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Człowiek czy bestia


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



witaj Taytańczyku morale wojskowe czy morał w wierszu staram się aby wiersz posiada myśl przewodnią, sam tytuł o czymś świadczy zacznijmy od tego 1 pt analizy, więc od czytelnika zależy czy tak zachowuje się człowiek czy bestia już w tytule masz pytanie, czyli wiersz nie jest o bzdetach, myślę iż wyjaśnienie wystarczy, a jeszcze jedno wiersze też mają motto

zdrówka

szacuneczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



witaj Taytańczyku morale wojskowe czy morał w wierszu, kazdy mój wiersz posiada myśl przewodnią, gdyż to nie szmiry sam tytuł o czymś świadczy zacznijmy od tego 1 pt analizy, więc do czytelnika zależy czy tak zachowuje się człowiek czy bestia już w tytule masz pytanie, czyli wiersz nie jest o bzdetach, myślę iż wyjaśnienie wystarczy, a jeszcze jedno wiersze też mają motto

zdrówka

szacuneczek

be
tym samym sugerujesz że mój wiersz to szmira? Wstydź się. Liryki nie muszą mieć morałów. Ani motta. Wypłucz sobie usta sokiem z cytryny. Zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



witaj Taytańczyku morale wojskowe czy morał w wierszu, kazdy mój wiersz posiada myśl przewodnią, gdyż to nie szmiry sam tytuł o czymś świadczy zacznijmy od tego 1 pt analizy, więc do czytelnika zależy czy tak zachowuje się człowiek czy bestia już w tytule masz pytanie, czyli wiersz nie jest o bzdetach, myślę iż wyjaśnienie wystarczy, a jeszcze jedno wiersze też mają motto

zdrówka

szacuneczek

be
tym samym sugerujesz że mój wiersz to szmira? Wstydź się. Liryki nie muszą mieć morałów. Ani motta. Wypłucz sobie usta sokiem z cytryny. Zdrówka!

Nie rozumiem to Ty piszesz pod moim wierszem , a nie ja pod Twoim, więc czego własciwie chcesz zmienić poezję czy o co ci chodzi, myślisz, że napisanie metafor i opisanie obrazka jest liryką, to jesteś w dużym błędzie

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Nie jestem lepszy każdy pisze jak umie, tylko tyle i kazdy inaczej pojmuje poezję , to wszystko

serdecznie

be


Widziałeś bajkę bez morału , a film bez fabuły , obraz bez ramy, a wiersz bez puenty, a fraszke bez myśli ja nie , a powieść bez treści


dobrej nocki i zdrówka

szacuneczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek czy bestia
zatrzymam się na tym

tak jak w człowieku może być ukryta bestia, tak w bestii człowiek może odkryć zniekształcone, ale jednak dobro i może je oczyścić (uleczyć) swoją miłością tak, że "bestia" stanie się ...łagodna i piękna - zależy to od pragnienia szukania przede wszystkim w człowieku pozytywów a nie nagatywów, negatywy są prawie zawsze uwarunkowane patologicznymi przeżyciami, rzadko są ociążeniem genetycznym

sorry, widzisz? zawsze "dryluję" rzuconą myśl a Twój wiersz zawiera już w tytule...wyzwanie do refleksji, reszta to opis motywów (sceneria)
:):)
serdecznie i ciepło -
Krysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Nie jestem lepszy każdy pisze jak umie, tylko tyle i kazdy inaczej pojmuje poezję , to wszystko

serdecznie

be


Widziałeś bajkę bez morału , a film bez fabuły , obraz bez ramy, a wiersz bez puenty, a fraszke bez myśli ja nie , a powieść bez treści


dobrej nocki i zdrówka

szacuneczek

be
Ale oczywiście, że może być film bez fabuły, a obraz wychodzący poza ramy, tak jak i wiersz oparty tylko na przekazie prostej myśli. Zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zmieni wnętrze tylko trzeba odplątać supły a wtedy wyblakłe uczucia zabłysną diamentami-
stanowczo wolę Bestię bo to ciekawiej, sprytnie, nie ma miejsca na monotonię - tak jak
puenta całego wiersza.
Wiesz staram się aby mieć te pięć wierszy na z, oj zasypię, zapylę, splusuję....
Buziaczki starej dziwaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Witaj Jadwigo może i to szczytny cel, ale widzisz ja nie oceniam ludzi, tylko wiersze nie musisz nic z plusami tam zmienisz zdanie

czy wielkie portrety
to autorytety, raczej nie ale skoro tam się wspinasz, to powodzenia życzę


dziękuję za odwiedziny i komentarz

szacuneczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Nie jestem lepszy każdy pisze jak umie, tylko tyle i kazdy inaczej pojmuje poezję , to wszystko

serdecznie

be


Widziałeś bajkę bez morału , a film bez fabuły , obraz bez ramy, a wiersz bez puenty, a fraszke bez myśli ja nie , a powieść bez treści


dobrej nocki i zdrówka

szacuneczek

be
Ale oczywiście, że może być film bez fabuły, a obraz wychodzący poza ramy, tak jak i wiersz oparty tylko na przekazie prostej myśli. Zdrówka!

witaj Taytanczyku tylko widzisz w tym niby nie wierszu jak twierdzisz iż to nie poezja spoko masz prawo takiego odbioru i nic tutaj nie zmienimy
Jednak w nim ukryte są cztery myśli i nawiązanie do pewnego pisarza, jak mawia pewna autorka z tut. orgu ,, na wiersz trzeba patrzeć z lotu ptaka"

szacu neczek

be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...