Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 087
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. Naprawdę? Gdybyś dał kawałek chleba głodnemu, zrobiłbyś to z litości, to zbrodnia? A ja uważam litość za bardzo szlachetny odcień miłości. Miłość ma różne odcienie. gdyby je umieścić na wachlarzu, to na jednym jego końcu byłoby uwielbienia, a na drugim litość. Pomiędzy nimi jeszcze mnóstwo kolorów :)
  2. Bardzo mnie to cieszy, że dałaś radę. Tylko teraz trzymaj się mocno. Jesteś dzielna, chcesz żyć, kochasz życie i tak trzymaj. Nie kupiłabym książki, nie wzięłabym jej za darmo, tylko dlatego, że ma ładną okładkę, a w środku wióry. Umarłabym ze wstydu, gdyby ktoś z moich gości wziął ją do ręki. Zostaw sobie wszystkie te wspomnienia na pamiątkę, jako lekarstwo, na wypadek chwilowego załamania, opraw w ramki, niechaj Cię strzegą :) Powodzenia.
  3. Logika bywa ograniczona, jest tak i koniec. Trochę mi czasem przeszkadza. Serce bywa za to nieobliczalne, najlepiej żeby dogadało się z głową. Przecież to głowa jest wyżej, więc jej argumenty są ważniejsze. Ale życie, życiem i różnie się plecie. Nie raz, nie dwa się poplącze, czy to przez przypadek, czy z winy naszej lub czyjejś. Pozdrawiam serdecznie :)
  4. Trudno mi przejść nad treścią do porządku. Wydaje mi się, że Podmiot Liryczny z wiersza, bardziej potrzebuje lekarza specjalisty. Przejęłam się tak, że powiem tylko, że chyba jest lepszy tłusty, żywy zając od chudego, zdechłego. Nie żebym zachwalała nadwagę, nie o to chodzi, ale życie jest najcenniejszym dobrem jakie posiadamy. Oprócz wyglądu mamy przecież jeszcze inne wartości. Chyba książki nie kupujesz dlatego, że ma ładną, zgrabną okładkę. A może masz znajomych, którzy są przy Tobie tylko pod jakimś warunkiem. To chyba lepiej zmienić znajomych. Na temat formy się nie wypowiadam, bo i tak dałam chyba za wiele przypraw do komentarza. Życzę powodzenia :)
  5. Ooo! ani przez chwilę nie myślę, że na wieki, jednak to miłe, że tak mówisz, wierszem można nakłamać przez poetycki przymus bzdurka splecie się z prawdą ale być musi do rymu :)
  6. Z powodu bólu, cierpień, krzywdy, samotności, powstało wiele bardzo pięknej poezji. Może dlatego, że trzeba je wydobyć z głębi siebie, a jeśli z głębi siebie czy z dna kałamarza, trzeba się postarać, czasem nauczyć, odważyć, dowiedzieć jak to zrobić. Odgaduję młode pióro, bardziej skore do pisania niż czytania innych. Na początek popraw proszę błędy, literaci nie powinni wstawiać tekstów z błędami, bo to tak jakbyś poszedł na randkę w brudnej koszuli, obrażasz tych, na których zdaniu powinno Ci zależeć. Miałabym wiele do powiedzenia, ale może jak na pierwszy raz, wystarczy. Witam i życzę powodzenia :)
  7. To chyba proste, nikt nie lubi nudy :)
  8. Też tak uważam :) Miłość między poetami bywa wzniosła, czysta, święta, platoniczna. A ile dzieci im się urodzi w postaci wierszy, a jakie piękne! ja kiedyś umrę, nie na starość, lecz ze wzruszania nad sonetem wtedy napiszcie na nagrobku że to się stało przez poetę, bo takie piękne wiersze pisał, że zachorzała z nich na miłość, do jego pióra naturalnie i tak jej cudno umrzeć było
  9. Moje pióro lubi światło ja się raczej wstydzę niech nie patrzy, czasem drapię po cóż ktoś ma widzieć, wszak po ciemku zawsze mogę jak kura pazurem do czytania po papierze, a z rozkoszy - skórę Dziękuję, Franku :)
  10. @Gaźnik - dziękuję serdecznie :)
  11. Moje dziecko, podobne do mnie, pozdrawiam i dziękuję :)
  12. Beciu Kochana, zaraz się ze wstydu spalę, aż mi się atrament zarumienił, buziaki i podziękowania :)
  13. przerzedzona i wytarta niwa poetycka dobrze prawisz, pełna zgoda zbiedłam na pożyczkach pożyczałam i pisałam czas wenę wycyckał Dziękuję Jacku, zawsze mnie odnajdziesz, pozdrawiam ciepło :)
  14. :) Fajnie. Nie przesadzaj z enterem bo teraz Twój wiersz podobny jest do dżdżownicy.
  15. Nie, nie dbam, ale ją kocham, znaczy poezję. Dziękuję :)
  16. Janku, kiedyś siadłam na świeżo pomalowanej ławce, ładna była, tylko potem ciuchy wyrzuciłam. Innym razem weszłam w kałużę, bo szłam, pisałam i nie widziałam :P
  17. Jesteś nie do podrobienia, Janku. Takich Poetów powinno się sklonować. Kłaniam się wdzięcznie :)
  18. @Franek K - podziękowania i uśmiech za serduszko :)
  19. Cieszy mnie bardzo Twoja opinia, pozdrawiam i dziękuję :)
  20. reasumując, raz na trzeźwo tej ciekawości zbyć się wielkiej, to lepsze niż, przysięgam wszystkim, nabitym poczuć się w butelkę
  21. Widziałam kiedyś na filmie Disney'a sfilmowany zapach. Była to długa smukła i długa ręka, która chwytała za nos i przyprowadzała do tego, co pachnie, np. do ciasta. Nie jadłam wodzianki, ale chętnie bym spróbowała. Apetycznie i ciekawie u Ciebie :)
  22. :) W życiu bym nie dała rady nauczyć się tego na pamięć, jak to czasem bywa w szkole na j. polskim. Pozdrawiam :)
  23. @Bogdan Brzozka, dziękuję :)
  24. Deoni, dzięki, że wpadłaś do mnie, dzięki za czytanie i komentarz. Trochę różnimy się gustem twórczym, ale i tak jesteśmy z jednej rodziny, myślę. Ściskam i dziękuję :)
  25. Ty też jesteś sympatyczny, Marcinie, dziękuję za kwiatki, znaczy wiersz, pozdrawiam ciepło :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...