Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 079
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. @Starzec Prawie na soficką nutę :) "typ strofy składającej się z trzech wersów jedenastozgłoskowych i czwartego pięciozgłoskowego. Ten układ strofy wiersza charakterystyczny był dla greckiej poetki Safony" Pozdrawiam :)
  2. @kwintesencja Dziękuję za komentarz. Kłamałam :)
  3. Teraz już wiesz. Akcent oksytoniczny fanie wybrzmiewa w piosenkach. Jednosylabowych nie miesza się wielosylabowymi, bo okropnie krzywią się stopy akcentowe, chyba, że robisz to tak, jak zrobiłeś, czyli naprzemiennie. Pozdrawiam z Gdyni :)
  4. Rozkopałam się :)
  5. @Wędrowiec.1984 Widzę, zwracam uwagę nie tylko na treść, warsztat jest dla mnie nie mniej ważny. Przecież nie można pisać wszystkiego, co uleje się z rękawa, bo często bywa jakby piorun strzelił w rabarbar, taki wiersz czupiradło. Trzeba uczesać, zapleść, zawiązać kokardki, spinki, poprzestawiać wyrazy czasem po to żeby znaleźć rym, a czasem żeby zachować melodię, sens, lub posłużyć się inwersją, poszukać niesztampowych rymów. Pracy jest przy wierszu co niemiara. Dlatego też, nie każdy wiersz zasługuje (msz) na serduszko. Widzę, kiedy autor się napracował, a kiedy zwyczajnie mu się ulało. Serdeczności :)
  6. @Wędrowiec.1984 pisany trzynastką, ze średnióweczką regularną. Starasz się nieprzerwanie, widzę to, aż mi brakuje słów :)
  7. @Waldemar_Talar_Talar Waldemarze, lubię jak piszesz o czymś innym niż zwykle. Wiem, że lubisz przyrodę, tęczę i echo... Dzisiaj nawet postarałeś się o rymy, które tak lubię. Pewnie już wiesz, że w rymach też wybrzydzam, no jestem maruda, sorki, znaczy przepraszam. Za starania zostawiam serduszko :)
  8. @Wędrowiec.1984 No to pięknie, jesteś bezpieczny, ja też :) A' propos, czy malarz może malować akt z pamięci, bez modelki? Może, jeśli ma wyobraźnię, no i żona malarza nie musi być zazdrosna, nawet nie powinna. Tak i ja, przy pięknych wierszach czuję się bezbronna, rozebrana. Dziękuję i pozdrawiam :) @Waldemar_Talar_Talar Dziękuję Waldemarze :) @Moona Ukłony i pozdrowienia :)
  9. @Wędrowiec.1984 Kochani moi, troszkę prawdy, muszę się wreszcie głośno przyznać, że ja się lubię kochać w wierszach, naprawdę w wierszach, nie w mężczyznach. Z dobrym tytułem, proszę państwa, dopiero można się zatracić w różnych figurach stylistycznych, facet nie pojmie co to znaczy. Niech mi tu żaden od tej chwili randkami głowy nie zawraca, bo ja uwielbiam tylko pióra, koniecznie dobre, żaden mazak. Dla mnie nieważny stan cywilny, majątek jakiś czy rodzina, bo jestem płocha, niestateczna i poetyczna wprost dziewczyna. Dziękuję Wędrowcze :)
  10. @Andrzej_Wojnowski Bardzo ładne rymy asonansowe i dobrze poukładane. Naprzemiennie oksytoniczne z paroksytonicznymi. Pozdrawiam z Trójmiasta :)
  11. @violetta Ojejciu, znowu ładnie, ale maleńko
  12. @Nata_Kruk Dziękuję pięknie przemiła Nato. To już ostatni chyba w tym roku muszą mieć wszyscy przerwę od bzdurek i trochę stęsknić, wreszcie mieć spokój. Nawet gdy czasem, ktoś znajdzie miodzik trzeba zjeść tyle, by nie zaszkodził, Inaczej zemdli, odwrotny skutek, nie będzie miło, nie o to chodzi. Pozdrawiam i dziękuję :) @Jacek_Suchowicz No to babsztylem, ale to nie pasuje do rymu
  13. @Jacek_Suchowicz Jacku, ja nie pisałam o swoich wierszach Tylko o Waszych, że jest mi słabo, że kiedy czytam te najpiękniejsze robię się kruchą i słabą babą :P Dziękuję :)
  14. Byłam na łące, z dala od ludzi, rwałam ostrożeń, bieluń i wrotycz, bo jestem trochę złośliwą wiedźmą, ale nie mówcie nikomu o tym. Jak mnie kto zeźli, zmieniam w ropuchę, albo w maszkarę, względnie robala. Suszę i ważę wzgardy i chamstwa dodaję piołun, słowem przypalam. Jednak chwilami przy złotych ustach, wpadam w niemoce, w niezwykłą słabość. Mam gwiazdy w oczach przy cudnych wierszach, staję się wiotką, uległą -nagą.
  15. @Jacek_Suchowicz No wiesz... W sam raz na zasmucony poranek :)))
  16. @viola arvensis Lubię Cię czytać :)
  17. @viola arvensis Oj Violka :)) Dziękuję :)
  18. @Wędrowiec.1984 Nadwrażliwość słuchowa może uprzykrzać życie. Mam nadzieję, że po jakimś czasie Peelowi to przejdzie. Zatem świętego spokoju życzę. Serdeczności :)
  19. @Walka z Czernią Nie wiem co jadłeś albo piłeś, pewnikiem zaszkodziło. I wszystko jasne, teraz sam ustalasz zasady :P
  20. Archaizm masz tylko jeden w słowie Nie czepiam się archaizmów, tylko kropek i kresek, ich nadmiaru. Niczego nie wnoszą, tylko zaśmiecają. Czy w jakiejkolwiek książce widziałeś tak zapisany tekst?
  21. @Walka z Czernią To chyba jakiś alfabet Mors'a Więcej kropek i kresek nie było? a może mnie
  22. @Andrzej_Wojnowski O, jaki miły komentarz na dobranoc, dziękuję i pozdrawiam :)
  23. @poezja.tanczy Makabreska
  24. @Tymczasem A' propos umierania z głodu Romans Ro­mans śpie­wam, bo śpie­wam! Bo je­stem śpie­wa­kiem! Ona była że­bracz­ką, a on że­bra­kiem. Po­ko­cha­li się na­gle na rogu uli­cy I nie było uboż­szej w mie­ście ta­jem­ni­cy... Na­sta­ła noc ma­jo­wa, gwiaź­dzi­ście we­so­ła, Sie­dli - ra­mię z ra­mie­niem - na stop­niach ko­ścio­ła. Ona mu po­da­wa­ła z wy­ra­zem sku­pie­nia To usta do piesz­czo­ty, to - chleb do gry­zie­nia. I tak śniąc, prze­gry­za­li pod ma­jo­wym nie­bem Na prze­mian chleb - piesz­czo­tą, a piesz­czo­tę - chle­bem Dwa gło­dy sy­ci­li pod opie­ką wio­sny: Je­den głód - ten że­bra­czy, a dru­gi - mi­ło­sny. Po­eta, co ich wi­dział, zgadł, jak żyć trze­ba? Ma dwa gło­dy, lecz brak mu - dziew­czy­ny i chle­ba. źródło: https://poezja.org/wz/Boleslaw_Lesmian/1761/Romans
×
×
  • Dodaj nową pozycję...