-
Postów
12 043 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
108
Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka
-
@Naram-sin Jednym kopytem mógłby rozwalić balon, a jednak potrafi się bawić, tak jak Ty, słowem :) Widziałam kiedyś w stadninie, jak dziecko posadzono na kucyka. W pewnym momencie, konik położył się na ziemi, tak żeby dziecko mogło zejść. Kiedy już zeszło i odeszło, konik się rozbrykał, na dobrych kilka minut, wzbijając tumany kurzu. A ja przyglądałam się temu w osłupieniu. Nie zrobił żadnej krzywdy dziecku, jaki mądry. Dziękuję za uśmiech :)
- 12 odpowiedzi
-
- sonet
- wiersz sylabotoniczny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@Naram-sin Ale jak z lupą się przyglądasz, to widzisz więcej. Przez ten złamany włos, cena spadnie? Aż odechciewa się pisania, jestem załamana...
- 12 odpowiedzi
-
- sonet
- wiersz sylabotoniczny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No wiesz, bo teraz przyszło mi marzenie a niechby codziennie bolały Cię zęby. Nie, nie życzę Ci tego, wtedy nie mógłbyś pisać, ale nudzić mógłbyś się więcej :)
-
@Naram-sin Oj, a jak w ogonie np. końskim jest jeden włos złamany, to cały koń jest niemal perfekcyjny? Ach, Ty jeden... :)
- 12 odpowiedzi
-
- sonet
- wiersz sylabotoniczny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
;)) jesteś niemożliwy. (to komplement)
- 12 odpowiedzi
-
1
-
- sonet
- wiersz sylabotoniczny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@Naram-sin Ojej, no i to jest wiersz jaki lubię. Mógłbyś tak zawsze, albo chociaż długo? Dobra jest, wiem, że to nie koncert życzeń, trochę szkoda. Idę Ci pomalować niebo w uśmiechy :)
-
„Kołowrót czasów”
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Mati Dudek utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Również mnie cieszy, że Twój komentarz zyskał uznanie — był naprawdę dobrze napisany. Szczerze mówiąc, w Twoim stylu narracyjnym, tej składni i tonie, widzę ogromny potencjał prozatorski. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się pójść w tym kierunku, chętnie poczytam! Natenczas, spadam :) -
Poezja która smalcem smaruje kromkę chleba
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@Waldemar_Talar_Talar Temat biedy to naprawdę poważna sprawa — a Ty, Waldemarze potrafisz o nim pisać z takim zapałem, że bieda chyba sama nie wie, co ze sobą zrobić! :) -
Odrodzenie brzasku
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Wędrowiec.1984 utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Wiesław J.K. Wiesławie, jest o niej, może to wiara, może nadzieja, miłość, kobieta... Nie musimy tego koniecznie wiedzieć :) -
@Leszczym Michale, też lubię, ale nie lubię przesady. Wielokropki zawsze mają trzy kropki. Dzięki, że znalazłeś mnie tutaj, a wiersz, raczej wierszątko, takie sobie, sklecone na potrzebę chwili, prawie bez prawa do bycia na świecie poetyckim, pozdrawiam :)
-
@Waldemar_Talar_Talar Waldemarze, ja głaszczę, ona głaszcze. Cisza ją głaszcze.
-
Odrodzenie brzasku
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Wędrowiec.1984 utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Wędrowiec.1984 Ten wiersz to dla mnie prawdziwa uczta — język, rytm i obrazy tworzą niezwykle harmonijną całość, która niesie nadzieję i ciepło, nawet gdy opowiada o trudnych emocjach Masz naprawdę wygimnastykowane pióro — to poezja w najlepszym tego słowa znaczeniu: wyrafinowana, a jednocześnie pełna serca i prawdy. Takie wiersze przypominają, dlaczego poezja jest potrzebna. Pozdrawiam i dziękuję :) -
@Naram-sin Jakby filozoficzny obraz o stanie człowieczeństwa na styku z AI. Jakieś zawieszenie między człowiekiem a maszyną, Ten wiersz to dla mnie jak patrzenie przez szybę pancerną — widzę, że coś się dzieje, czuję napięcie, ale nie mam siły odnieść się do tego.
-
„Kołowrót czasów”
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Mati Dudek utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Mati Dudek @Naram-sin Czytałam wiersz i komentarz — szczerze mówiąc, to właśnie ta odpowiedź zrobiła na mnie największe wrażenie. Jest w niej coś bardzo szczerego, przemyślanego, a język, którym została napisana, naprawdę ma siłę — i styl. Myślę, że masz duży potencjał literacki, ale może to właśnie proza, a nie poezja, byłaby dla Ciebie przestrzenią, w której Twoje przemyślenia i emocje mogłyby wybrzmieć jeszcze pełniej. Twoja odpowiedź czyta się jak fragment eseju lub refleksyjnej prozy — gładko, głęboko i z charakterem. Piszę to z życzliwością — bo widzę, że masz coś do powiedzenia. Może czas spróbować to powiedzieć w formie, która lepiej Ci służy? Pozdrawiam :) -
Poezja:
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Konrad Koper utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@Konrad Koper ...i nikt nie wie, skąd przychodzi, ale wszyscy czują, gdy przechodzi przez nich. -
pochwała głupoty (tekst na zamówienie)
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Wędrowiec.1984 Oj, bo zaraz mnie przekonasz :) -
pochwała głupoty (tekst na zamówienie)
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Spać w nich też? Nie gniotą Cię w uszy? Stopery są mięciutkie, tak się przyzwyczaiłam, że ich nie czuję. Jak będzie gorzej, przejdę na słuchawki. Dzięki za wskazówki i dobre rady :) -
pochwała głupoty (tekst na zamówienie)
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Wędrowiec.1984 Póki co, stopery wystarczają, noszę je nawet ze sobą, no bo przecież nie mogę wszystkich uciszać. A spać w słuchawkach i tak się nie da (chyba) Przyzwyczaiłam się do stoperów, nawet ich nie czuję. -
pochwała głupoty (tekst na zamówienie)
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Sylwester_Lasota Całkiem, całkiem ten Twój wiersz Sylwestrze. Mój jest i miał być o pustej beczce, tytuł mógł być lepszy, wykonanie też. Zawsze można lepiej. Twój jest rzeczywiście o głupocie, w dodatku z rękopisem, dziękuję :) Mam w domu dzieła Adama Mickiewicza, bardzo stara książka, też są w niej rękopisy (zdjęcia) Mistrza. Dałam ją do oprawy, bo myślałam, że się rozleci, a szkoda by było. @Wędrowiec.1984 Wiem o czym mówisz. Wkurza mnie, że ludzie tyle i tak głośno gadają. W autobusie, pociągu, przez telefon, no koszmar jakiś. Potrzebuję ciszy jak powietrza, śpię w stoperach, od lat. Dzięki za odwiedziny, dawno Cię nie było :) @Dagna Też się cieszę, że chociaż środek, pozdrawiam :) -
pochwała głupoty (tekst na zamówienie)
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@[email protected] Grzegorzu, ona jest póki co pusta nie cieknie. Ale, ale, może się rozeschnąć i wtedy można powiedzieć, że jednej klepki brakuje (np.komuś) albo, że się poluzowała, pozdrawiam :) -
@Naram-sin Bardzo lubię tę ten portal, chociaż niczego tam nie publikuję, ale zaglądam dosyć często. Fajnie, że się przydałam :)
-
@Wędrowiec.1984 Dzięki, kropki łatwiej stawiać niż słowa, Jeszcze trochę myślników i będzie jak alfabet morse'a Pozdrawiam :)
-
@Sylwester_Lasota Sylwestrze, Noblistkom więcej wolno, chyba :)
-
Wolą serc
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@Waldemar_Talar_Talar Wiersz pełen czułości i dobrych intencji. Chciałoby się, żeby rzeczywistość zawsze tak wyglądała — dwa serca, mądra decyzja, troska. Ale wiem też, że życie pisze trudniejsze scenariusze. Zdarza się, że dzieci przychodzą na świat w pięknych słowach, ale potem zostają malutkie, z pustym zdjęciem ojca w dłoni, mamusia na odwyku … i to już nie jest poezja. Byłam na takim pogrzebie :( -
@Sylwester_Lasota Sylwestrze, w limeryku musi być nazwa geograficzna, może Brzesku. Brzesko ma plażę i kąpieliska.