Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 043
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. @Naram-sin Dziękuję za to dopowiedzenie – rzeczywiście, między emocją a formą jest przepaść, którą nie zawsze da się od razu przeskoczyć. Bardzo trafne rozróżnienie między brakiem sensu a brakiem poetyckości – czasem mylnie się je ze sobą utożsamia. I tak, podoba mi się to porównanie z podwórkiem i oceanem. Każde loty mają swój początek na ziemi :)
  2. @Deonix_ Witaj :) O tej porze już nie myślę chyba. Przeczytałam kilka razy – i dalej nie wiem, czy bardziej mnie porusza, czy niepokoi. Ten wiersz działa trochę jak lustro, w którym nie chce się za długo patrzeć, ale trudno oderwać wzrok. Komentarz wyżej pokazuje dużo warstw, których sama pewnie bym nie odkryła. Ale jedno wiem na pewno – ten tekst zostaje w głowie. I może właśnie to jest jego największa siła. Dla mnie to jak zbyt duże jabłko – nie da się ugryźć na raz, trzeba powoli obracać i szukać tej jednej strony, która pozwoli wejść do środka. I może właśnie o to chodzi Serdeczności :)
  3. @LirycznyBiały Padły tu mocne, ale trafne uwagi. To nie znaczy, że tekst nie ma sensu – tylko że forma jeszcze nie nadąża za emocjami. A każdy, kto pisze dłużej, wie, jak trudno to zgrać. Nie zniechęcaj się – właśnie dzięki takim komentarzom można zrobić największy progres. Lepiej usłyszeć prawdę teraz, niż tkwić w przekonaniu, że „tak już jest dobrze”. Trzymam kciuki za dalsze próby! :)
  4. @LirycznyBiały No cóż, to nie tyle poezja, co bardziej zapis emocjonalnego wybuchu serca w formie listu miłosnego w rymowanej prozie. Widać, że masz dużo do powiedzenia – ale może warto to trochę „przemielić”, zanim ubierzesz w wersy. Poezja to nie tylko emocje – to też forma, rytm, balans między tym, co się mówi, a tym, co zostaje przemilczane. A tu trochę wszystkiego za dużo: bólu, wielkich słów, dramatów i łez. Ale hej – wszyscy tak zaczynaliśmy. Pisanie to droga, powodzenia :)
  5. Alicja_Wysocka

    Prośba o seks

    @iwonaroma Dobre :))
  6. @Leszczym Muzykę bardzo lubię, ale najczęściej tylko instrumentalną, słowa mnie dekoncentrują. Hałasu nie cierpię, a tak poza tym, też zgoda :)
  7. @Sylwester_Lasota Poprawiłam Sylwestrze, zamieniłam miejscami dwie literki, dziękuję bardzo :)
  8. @samanta_13 Twój wiersz – ma w sobie szczerość i ładny nastrój nocnych przemyśleń. Obraz świecy i wróżenia tworzy ciekawy klimat. Może przy kolejnych próbach spróbuj bawić się językiem trochę bardziej – unikać prostych, oczywistych rymów i szukać własnego sposobu wyrażania myśli. Jeśli zamiast tłumić emocje, uczysz się je ubierać w słowa, to już ogromny krok w dobrą stronę. Wiersze, nawet te jeszcze nieporadne, są jak młode pędy – może nie od razu zachwycają formą, ale mają w sobie życie i potencjał. Trzymam kciuki :)
  9. @lena2_ wątek z osnową musi się krzyżować, inaczej się nie splecie, a na krajce tkaniny kolorowe oznaczenie ile czego, można odczytać. Kolory na krajce symbolizują różne typy włókien: biały - bawełna, niebieski - wełna, czerwony - poliester, zielony - akryl, żółty - celuloza, szary - poliamid. Zmyślnie przełożyłaś to na związek, też da się zaobserwować, odczytać. W kilku słowach zmieściłaś tyle treści :)
  10. @andreas te, które znam. Ufam, że kolejne, nie będą gorsze. Zaufanie, to zadatek :)
  11. @wierszyki Pl -em jest pusta beczka, jak pusta głowa. Każdy może nią być, czy mieć, mężczyzna i kobieta również. Dzięki za odwiedziny i komentarz :)
  12. @Waldemar_Talar_Talar O! to prawie jak baba z bajki o 'Rybaku i złotej rybce' Miała już co chciała, teraz chciała rybkę. Pozdrawiam :)
  13. @andreas Poprawiasz mi humorek, dzięki. Od zazdrości psują się kości, więc odbierają swoją zapłatę.
  14. @andreas Ojej, bo mi się zwoje mózgowe przegrzeją, i wierszyki pogubią. Popatrz, dlaczego nic o tym nie wiem :)
  15. @andreas Moja, zupełnie podobna do tej fraszkowatej :)
  16. @wierszyki Fajna zabawa słowem :)
  17. @andreas Widzę ją inaczej, no ale cóż, jest jaka jest, tylko mogę ją przyciąć :)
  18. @andreas Za @wierszyki i wiersz także, jak wszystkie Twoje :)
  19. @Wochen Maciupki ten świat, przecież okno jest większym, ale tu nie o wielkość idzie :)
  20. @violetta, @Waldemar_Talar_Talar, dzięki za ślad :)
  21. @Naram-sin Jeszcze cosik :) wiersz może słaby, ale beczka... solidna! A głupota – cóż – bywa natchnieniem równie często jak wzniosłość. Cieszę się, że zajrzałeś – choćby do pustej beczki. Bywa, że tam właśnie coś rezonuje najgłośniej. refren beczki w pustej beczce echo gada czasem śmiesznie, czasem źle kto nie buja się na chmurze ten się turla – no i be gdy poeta sączy mądrość ja nalewam pustkę w wers może w rymie braku treści zagra w końcu jakiś sens? Uśmiechniętego dnia :)
  22. @Naram-sin Dzięki za pochylenie nad rymowanką, nie miałam większych ambicji, potraktowałam go raczej jak żartobliwe wyzwanie. :)
  23. @Roma Bardzo dziękuję, :) @Marek.zak1 również dziękuję :)
  24. @Jacek_Suchowicz Ech Ty, dziękuję :) @any woll, dziękuję :)
  25. @Jacek_Suchowicz No mów tak do mnie jeszcze :)))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...