Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. Tak, dobro rożni się od zła spsobem widzenia.., i z tego powstają ich dalsze różnice... Ciekawa myśl! I równieś ta, co byłoby wynikiem ich pojednania... A wizja ostatniej zwrotki, sposób jej wyrażenia są wspaniałe. Bardzo mnie poruszył Twoj wiersz. Pozdrawiam :)
  2. Wzruszyłaś mnie tym wierszem, bo nie tylko piękne odczucia w nim opisujesz, ale do tego tak autentycznie, że im wierzę i przenosza sie na mnie :) A te fragmenty swoją poezją mnie zachwyciły: Znowu Ciebie słyszę o Panie, pogodzona sama ze sobą, we wnętrzu czuję spokój, upijam się znowu Tobą. ... Jak kwiat róży na nowo w moich myślach kwitniesz. Sa takie czyste, świeże i niewymuszone :) Pozdrawiam!
  3. Realistycznie, ale pozytywnie zarazem... Bardzo dobra dla zycia "mieszanka" :) Pozdrawiam.
  4. Kidy miłość jest taka świadoma, to wie, jakimi drogami może "chodzić" i jakich granic nie wolno jej przekraczać... Myśle, że ona wtedy je szanuje... Niezykły wiersz o miłosci, który pobudził mnie do głębszej refleksji. Pozdrawiam :)
  5. @Gabrys Tak, wierzy się sercem, i rozumem, duszą i ciałem... Początek wiersza wzruszył mnie :) Pozdrawiam!
  6. A może własnie to szukanie i pragnienie spokoju jest napędem do pisania wierszy.., może wiersze potrafią nas do tej harmonii zbliżyć..? Ja przynajmniej tego próbuję :) Pozdrawiam :)
  7. Jest w Tobie tyle ciepła, Iwa, dzielisz sie nim tak szczodrze z innymi :) I niech do Ciebie zewsząd płynie :)
  8. @Waldemar_Talar_Talar "wiatr był tylko wiatrem"... Przepiękne i razem z tym cały wiersz, bo tyle z niego wyczytuję :)
  9. Cieszę się, że pomimo "znoju i trudu: je odebrałeś, Waldemarze! Dziękuję Ci i pozdrawiam :) @huzarc Dyiękuję Ci i miłego dnia! :)
  10. trud bycia szczęśliwym i znój zabłąkania lecz usta potrafią nadal dotknąć innych ust - serce potrafi w nas rzeźbić głębiej
  11. Delikatne, piękne wyznanie... Może tylko zrezygnować z "które słyszę" w czwartym wersie, bo jest w tym powielenie "którego" z trzeciego..? Mnie wystarczyłoby "wszystkie inne". Pozdrawiam :)
  12. Dla mnie to "Żywe przemyślenia" :)
  13. Obyśmy zawsze podawali dłoń temu, "co chce być" i ma prawo być, oraz potrafili go przytulić... Przekaz Twojego ciepłego wiersza odbieram uniwersalnie i w takim odbiorze bardzo mnie porusza. Pozdrawiam :)
  14. ... i nie trzeba do tego wychodzić z domu :) Zaskakująco ujęty przekaz. I nie tylko mnie zaskakuje, ale też daje możliwość głębszej interpretacji lekko i żywo opisanej codzienności i powszedniości - i to nie tylko jednej inerpretacji. Pozdrawiam :)
  15. To nie tylko przemyślenia, ale też delikatne uczucia i wewnętrzny pokój :) Pozdrawiam.
  16. Ja do takiego myślenia używam własnej, czyli wolnej woli, szczególnie do takiego myślenia - woli godzenia i zgadzania się Prawdą. Pozdrawiam :)
  17. @MIROSŁAW C. Dziekuję Ci i pozdrawiam! :)
  18. Skoro niebo nas nie potrafi zjednoczyć, to musi jednoczyć nas ziemia... Taka myśl powstała we mnie po przeczytaniu twojego wiersza. Poruszający przekaz, przy czym przedostatnia zwrotka szczególnie na mnie podziałała - jej obrazowość połączona z głębią wypowiedzi. Pozdrawiam :)
  19. Wiosna jest zaraźliwa :) Żywy, pogodny, prawdziwe wiosenny wiersz. Pozdrawiam :)
  20. Wiersz przemawia do mnie i raduje moja duszę, ale do dwuwersu: niech samotność nie będzie moim klinem ...na którym najchętnie skończyłabym czytanie... To co po nim nastepuje budzi mój lęk i odbiera powstałą wcześniej radość... Może dlatego, że się z tym nie godzę.. Pozdrawiam jednak z uśmiechem :)
  21. O tak! Ale chyba pomieszana z tą beztroską, ufną miłością dziecka, nad którą czuwa :)
  22. Dasz radę :) I życze Ci takich nieustannych ćwiczeń i spotkań! Pozdrawiam i dziękuję za otwartość - wzruszyła mnie :) Tak :) A ja ostatnio z radością odkrywam, że to "ujście", do którego nas ten prąd niesie jest tym samym źródłem... To jakby "reguła nieskończoności". :) Dziękuję Ci i pozdrawiam! Ciesze się, że też tak to czujesz! A ten "plus" to chyba miłość :) @iwonaroma @Gosława Dziękuję Wam i pozdrawiam! :) :)
  23. I ja Cię pozdrawiam, Artbook, i dziękuję za uważny odbiór oraz za ciekawy i zyczliwy komentarz :) Połączenie naszego "wewnętrznego dziecka" z naszą dorosłoscią jest piękne, albo nawet najpiękniejsze :) Dziękuję, Radosłąwie i pozdrawiam! Oj, chciałabym :) i może mi się też już czasami udaje. Myslę, że Tobie też :) Serdecznie Ci dziękuje za miłe słowa :) Pozdrawiam!
  24. ... nie myśleć pod prąd tej jednej Woli i z lekka radość dziecka dogonić - tak mało a jednak kto potrafi tak myśleć - od źródła do źrodła
×
×
  • Dodaj nową pozycję...