Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 009
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. @Berenika97 To są opisane wyłącznie prawdziwe historie, z nazwiskami, miejscami i datami, niestety. Pozdr.
  2. Dużo takich domów, gdzie przemoc, alko, nienawiść. Lepiej z niego wyjść, ale trzeba mieć dokąd i za co. Na Crine &Investigation jest serial: Meet, Marry, Murder i to też o tych, którzy chcieli odejść. Pozdrówki
  3. @iwonaroma O morzu nie wiedziałem, ale to jest myśl. Ciekawe o "dołożenie" urny do kogoś z rodziny. To powinna być tania wersja, a nie chciałbym obciążać rodziny kosztami. bo wolę, żeby spożytkowali kasę na inne sprawy. Z drugiej strony to spalenie mnie nie rajcuję i wolałbym oddać moje ciało do badań, szkoleń itp. Chciałbym zrobić coś dobrego po śmierci. Pozdrawiam
  4. @wierszyki Dzięki. O Haiti i stolicy czytałem i słyszałem, a różne są inspiracje. Ja chodzę tylko na Powązki wojskowe, do grobu rodziców i w Łodzi na grób babci, więc nie mam dużej wiedzy. Pozdrawiam serdecznie.
  5. Nie znałem takiego cmentarzyska na urny, ale groby są bardzo drogie, więc zapewne to jest przyczyną. W Polsce nie wolno (chyba jeszcze) prochów rozsypywać, ani trzymać w domu, więc to też jest przyczyną. Zastanawiam się skąd pomysł tytułu. Pozdrawiam
  6. Przewrotny wiersz, a erekcjato dotyczy prawdy takiej, że jeśli gdzieś kobieta jest podstawowym, czy jedynym fundamentem faceta, to rzeczywiście podczas fizjologicznego spełnienia. Pozdrawiam
  7. Bardzo ciekawie piszesz, a pierwsza myśl to ta, że peelka poczuła się dowartościowana świadomością popełnienia grzechu, no bo bez grzechu to tylko małe bardzo dzieci a grzech to taki krok ku dorosłości. Zresztą, może autorka chciała napisać coś innego. Pozdrawiam
  8. @Berenika97 Może teraz się zmieniło, chociaż wciąż widzę 3 gwiazdki, ale dawniej był bardzo zapuszczony, a właściciele (podobno skłóceni) powoli go remontowali. Do końca moich pobytów gdzieś 5 lat temu nie było klimy. Ten stary styl z przełomu wieków, jak sądzę, mnie ujął, plus oczywiście lokalizacja. To był najtańszy hotel na ulicy z cenami ok. 200 zł. Co do utożsamiania, to autor i peel to różne postacie, chociaż pewne cechy, umiejętności są wspólne, w pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy, że obaj dobrze pływamy:). Pozdrowienia
  9. Rzeczywiście mistyczny:). Pozdr.
  10. Z przyjemnością przeczytałem. Pozdr.
  11. Lubię takie faustowskie klimaty, a powiedzenie "chwilo trwaj" szczególnie:). Nie mam takich smutków, jak peel, może dlatego, że ciągle jem te smaczne ciastka, a królem, ani mistrzem nigdy nie byłem. W Krakowie i pod miałem ważnych klientów, więc byłem z nimi wiele razy w różnych restauracjach, w kawiarniach tylko czasami. Noclegi zawsze w skromnym, klimatycznym hotelu Pollera, pewnie znasz. Wiersz mi się bardzo podoba, a musiałem odczekać, żeby coś napisać. Pozdrowionka
  12. Bardzo oryginalny ten erotyk, a rozbieranie to jedna z dróg do nieba:). Pozdrawiam
  13. @wierszyki Dzięki, a to z życia, jak sama doświadczyłaś:). Pozdrawiam
  14. Wydaje mi się, że szczęściem jest, jak widać, że z mozołu są jego efekty, ale to moje czytanie. Pozdrawiam
  15. Tego Ci życzę Robercie. Czasami przychodzi potrzeba na napisanie czegoś takiego, może w ramach autorefleksji, czy oczyszczenia. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.
  16. Granica życia i śmierci. Rzadko jesteśmy świadkami w realu i wtedy człowiek pyta, co teraz. Bardzo poruszający wiersz.
  17. Budkę należy podnieść, ewentualnie zreperować i powiesić na drzewie. Niech czeka na następne ptaki, z północy, czy południa. Pozdrawiam
  18. Super opowiadanie i dobrze, że niedopowiedziane. Trochę przypomina mi Portret Doriana Greya. Pozdr.
  19. Smutna ta chwila, ale takie też przychodzą, a napisanie zgrabnego wierszyka potrafi poprawić nastrój. Pozdrawiam serdecznie.
  20. Głos i siła natury w oryginalnym wierszu. Natura, Ziemia przetrwają, ale w jakim stanie, tego nie wiemy. Pozdrawiam M
  21. Miałem w młodości wiatrówkę i niestety, przez własną głupotę, źle to się skończyło, więc znam temat. Co do kieliszków, zreszta od kilku lat nie piję i to polecam. Pozdrawiam. P.S. Przeczytałem Twoją książkę. Są tam świetne kawałki.
  22. Na smartfonie to tylko piszę krótkie maile, bo mam za duże paluchy i więcej błędów niż wyrazów:). Pzdr.
  23. @wierszyki Dopóki nauka nie udowodni, lub nie zaprzeczy, jedni będą wierzyć inni nie. Co do deszczu, obecnie łatwo stworzyć nowe przysłowia, bo są statystyki opadów na każdy dzień, więc można stworzyć od nowa jakieś przysłowia, "naukowo" potwierdzone:). Pozdrawiam.
  24. Podoba mi się ta historia, a jestem zdania, jak Berenika, że zemsta jest niezwykle destrukcyjna dla wszystkich stron. Podobną historię gdzieś słyszałem, jako autentyczną, może w kronikach kryminalnych. Pozdrawiam P.S. jest trochę literówek.
  25. @sam_i_swoi Nie ma dowodów na tenże wpływ, na przykład statystyczną trwałość małżeństw / związków poszczególnych znaków i poziom w nich zadowolenia, jednak wielu, w tym ja także, twierdzi, że coś w tym jest. Za jaką część sukcesu, czy porażki odpowiada to coś, nie wiadomo, bo jest wiele innych czynników, mających wpływ na związek.. Dzięki za wpis. M.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...