Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 009
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. @Migrena Zobaczymy po trzecim o zimie:). Pozdr.
  2. @Migrena Pamiętam, i chyba nie wiedziałem, co napisać. Też ciekawy, ale ten o jesieni bardziej do mnie przemawia. Pozdrawiam
  3. @Migrena Wyjątkowy wiersz, zagłębiający się w organiczny związek z przyrodą. Fajnie gdybyś napisał podobnie o wszystkich porach roku. Wyszłaby wtedy uniwersalna całość, obejmująca związek człowieka z ziemią. Czarek Płatak napisał kiedyś o wszystkich miesiącach świetne, niedługie teksty. Namawiałem go, żeby zrobił kalendarz, ale jakoś nie wyszło. Czekam i pozdrawiam.,
  4. Wersja demo, czyli popisywanie się zawsze miało miejsce i jestem za uśmiechaniem się, jak to zrobił Fredro: jestem Papkin, lew północy...... Pozdrawiam
  5. Wierszyk uroczy, a życie wymoszczone miłymi słowami od partnera jest fajne, ale jak same miłe, to jak sam deser, nie wiem, czy się nie znudzą:)? Pozdrawiam
  6. Bardzo trafny przekaz w udanym wierszu. Pozdrawiam
  7. Marek.zak1

    Pigmalion

    Według Johna, znanego rzeźbiarza z Nevady, wszystkie kobiety, które poznał, miały wady. Znajdując się w wielkiej potrzebie, wyrzeźbił jedną dla siebie, najpiękniejszą, najsłodszą - była z czekolady.
  8. Fajnie napisane i życiowo. Duża część facetów jest dla was transparentna. W druga stronę też to niestety działa. Wygoogluj piosenkę Mr Cellophane z musicalu Chicago. To o tym. Pozdrawiam
  9. Ten pociąg ma różne destynacje, w skrócie do nieba, dna i nie tylko i przejeżdża przez różne okolice, zatrzymuje się, cofa, są przesiadki. Pozdrawiam
  10. Marek.zak1

    Powitanie

    Witamy zatem.
  11. "szczęście to nic nad brak cierpienia" - tak pisał Schopenhauer i dodał, że lepiej w życiu unikać kłopotów, bo trwają długo, a szczęście jest ulotne. Dobry wiersz, chociaż dla mnie bardzo jednostronny. Czy Bóg jest dobrym władcą świata, to odrębne pytanie. Pozdr.
  12. Wg Śp. Lwa Starowicza, to facet po zobaczeniu jej, w ułamku sekundy wie, czy jest na tak, czy na nie. Pozdrawiam
  13. Wiersz fajny, ale tytuł to mistrzostwo":)
  14. Czas wzmacnia przyjaźń, ale osłabia miłość - Jean de la Bruyere Bardzo ładnie napisany, zapada głęboko. Pozdrawiam serdecznie
  15. W dół łatwiej, stąd wielu tak robi. Pozdr.
  16. Są takie dzieła sztuki. Z obrazów, dla mnie mistrzostwo świata dla Polaka, Władysława Podkowińskiego, czyli jego "Szał". Masz w zasięgu niemal ręki. Pozdrawiam
  17. @Berenika97 Tak, to działa w obie strony. Dzięki za zadbanie o parytet:). Pozdrawiam serdecznie.
  18. To dla mnie twój najlepszy wiersz, po całości, a ostatnia część w szczególności. Pozdr.
  19. @Migrena Wczoraj zostałem zalany reklamami książki : Twój osobisty asystent AI. Taka inspiracja. Pozdrawiam @Alicja_Wysocka Dokładnie tak. Wczoraj dostałem kilka reklam książki Twój osobisty asystent AI i to reakcja. Pozdrawiam serdecznie.
  20. @Berenika97 Dzięki za miłe słowa. Na plus jeszcze dodam milion dolarów na leki dla Polski. To teraz w dolarach razy 10 i tak myślę, czy wielu by było takich co by tak zrobiło, a nie wskazało konta na Bahamach czy gdzieś tam:). Ciekawostka, która znam z autopsji, odnośnie szczepów, jak to podczas zwiedzania włoskiej fabryki antybiotyków, pewien Polak wyniósł nowy szczep z fabryki i przewiózł do Polski. Była sprawa w trybunale międzynarodowym, ale bez wyroku, bo nasi twierdzili, że to polscy naukowcy go opracowali. Potem dostali zresztą wysokie odznaczenia państwowe. To była wtedy głośna sprawa a moja mama była przedstawicielką tej firmy w Polsce. Czego się nie robi dla ojczyzny:). Odprysk tego w książce:). Pozdrawiam serdecznie.
  21. Tak, tego ciepła nie ma dziewczyna z AI. Pięknie piszesz, ale to nie nowość. Pozdrawiam serdecznie.
  22. Czy nie warto żyć z dziewczyną AI? Ona wszystko wie jak chat gpt, zadaj pytanie, odpowie na nie. ładnie wygląda, pokój posprząta. Jak będzie trzeba coś ci zaśpiewa, potem podrapie, w nocy nie chrapie nie boli głowa, i jest gotowa… przysiąc że będzie zawsze i wszędzie. Jak się zepsuje, nową kupujesz. gdy z naszej winy- to wymienimy.
  23. Wieczność nicości, albo nicość w wieczności dla X. To dla niewierzących. Dla wierzących (chrześcijaństwo, islam) są dobre oferty życia wiecznego. W buddyzmie reinkarnacja, czy wieczna, nie wiem.. Pozdrawiam
  24. Nie zasypiajcie, jeszcze nie pora. Pięknie to napisałaś. Pozdrawiam serdecznie.
  25. Tez czuję duch Dziadów, ale także starych bóstw, obecnych w wagnerowskim Pierścieniu Nibelunga, który widziałem w całości w warszawskim Teatrze Wielkim jeszcze za dyrekcji Roberta Satanowskiego. Tworzysz, czy wspominasz świat w tym klimacie, obejmującym osobiste i rodzinne wspomnienia, sięgające głęboko w przeszłość. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...