Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 009
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Tak było, jak kapitan Sully posadził samolot na rzece Hudson. Potem musiał udowadniać, że dobrze zrobił. Może można było inaczej ale też mogłoby tak być, że wszyscy by zginęli.
  2. Poszedłem tym tropem, a jak będzie, zobaczymy. Pozdrawiam
  3. Może ta przytulia to ci, którzy za życia byli samotni, a teraz w nowej postaci chcą zrekompensować dawną samotność? Taka inspiracja z Twojego ślicznego wiersza. Zgadzasz się?? Pozdrowionka
  4. Widok kobiecego piękna poraża mężczyznę, nawet niezakochanego. Pozdrawiam
  5. @Berenika97 Ale to jest moja osobista ocena, że nie ma na świecie niczego piękniejszego od pięknej kobiety. Każda inna piękność, dzieła przyrody, czy stworzona ludzka ręką nie ma z nią porównania. Pozdrawiam
  6. Napisałeś wiersz z głębi serca, bo nikt nie zaprzeczy, że ten opis niesie ze sobą wiele prawdy. Jest równie trafny także w najbogatszych państwach świata, na czele z USA, a tam jeszcze miliony bezdomnych, narkomanów, emigrantów z biednych krajów na ulicach, podczas gdy finansowe elity mnożą miliony. Są też państwa, które próbowały odejść od kapitalizmu i wprowadzić nowy ustrój. Teraz to ledwo resztki, jak Korea Płn, Kuba, Wenezuela, a dawniej ZSRR, Chiny a też Polska. Nie wyszło, a rewolucje pochłonęły miliony. Sam żyłem w rozpadającej się gospodarczo Polsce, gdzie głównym produktem eksportowym był węgiel. Nie jest rolą poety dawać wskazówki gospodarcze, a jedynie pokazywać bolączki i Twój wiersz doskonale to robi. Zwracam tylko uwagę, że póki co, nie wymyślono lepszego systemu, a wszyscy znają powiedzenie Churchilla, że demokracja to zły system, ale niestety, nie wymyślono lepszego. Pozdrawiam
  7. -Mistrzu, mówią, uroda nie jest najważniejsza. -Jest i taka, że drzewa zaczynają śpiewać, wiatr ustaje, drży kamień, a czemu to wszystko, zrozumiesz tylko wtedy, gdy jesteś mężczyzną.
  8. Pomysłowa konstrukcja:)). Pozdrawiam
  9. U teściowej jadłem zapieczony móżdżek, znakomity. Wątróbkę bardzo lubię, widzę w niej wielką ilość żelaza:). Pozdrawiam
  10. Ciekawe, a to siedzenie w towarzystwie samotności zapamiętam.
  11. Podoba mi się, a jest, co zrozumiałe, w klimacie Twoich książek. Nie mam doświadczeń z poetkami, więc czytam z zaciekawieniem, jak real miesza się z poezją. Wskazujesz na zagrożenie bycie opisanym w złym świetle, a jeśli ten wiersz by się przebił, ta fama przetrwałaby przez lata. Zawiedziona kobieta pewnie by sobie nie żałowała, więc lepiej nie. Poza tym ujął mnie ten skok na banji. Znowu nic nie wiem o tym sporcie. Czytałem z przyjemnością, podobnie jak Avalon, który przeczytałem dzisiaj. Co za zbieg okoliczności, peel jechał do Świnoujścia a ja o tym w S1 do Pruszkowa. Powiesiłem rower i czytałem. Pozdrawiam
  12. Znowu czytam z podobaniem. Zmierzch, dogasanie, wspomnienia z przeszłości, popiół, który mówi szeptem, i tutaj, pamiętając czasy obozowe, nie pamiętam, żeby, po zgaśnięciu, znowu zapłonął. Może w marzeniach tych,, którzy wierzą, że miłość może przyjść o każdej porze, co jest możliwe, ale bardzo rzadkie.. Pozdrawiam
  13. Mądrze i ślicznie:). Pozdrawiam z podobaniem.
  14. @Migrena Zaczyna się od biedarealizmu, który rzutuje jednak na to , co dalej, przez cielesne jego spełnienie, no i rozstanie. Nie ma miłości, bliskości, ciało w ciało i do widzenia. Czy to przypadkowo nie jest standardem, także w związkach, a mity Harlequina i komedii romantycznych wyrobiły przekonanie, że standardem jest bajka, w której jeszcze zawiera się wieczna miłość, kamasutra, nirwana i ciąg orgazmów? A przecież w Twoim wierszu brak wszechobecnego alko, dragów, czy przemocy więc opis można uznać jako w miarę lajtowy. Dobry wiersz, nawet bardzo, ale odniosłem wrażenie, że że autocenzura nie pozwoliła Ci napisać więcej. Pozdrawiam.
  15. Chyba mój imiennik:). @Jacek_Suchowicz Konstruktywne podejście zawsze w cenie:). Dzięki za wpis.
  16. @Alicja_Wysocka Dzięki:). Pozdrawiam @iwonaroma Tak, to jest możliwe, nic nie jest na zawsze. Pozdrawiam @Berenika97 W tym świetle jest to bardzo satysfakcjonujące, to takie zwycięstwo niemal nad całym światem:). Pozdrawiam
  17. Ładnie ,a to offtop, bo czytałem ostrzeżenie, żeby takich materiałów i ubrań nie zabierać na stację benzynową. Pozdrawiam serdecznie.
  18. -Mistrzu, ona mnie lubi, lecz innego bardziej. -W tych sprawach drugie miejsce jest niewiele warte.
  19. @Sylwester_Lasota Powtarzać można, ale "ciągle" już niekoniecznie. Pozdrawiam
  20. @Berenika97 Co się stać mogło, a się nie stało, widać stać się nie miało. Pozdrawiam
  21. Kolejny Twój natchniony wiersz, skrzący się pięknymi aforyzmami, jak ten: "a każdy dotyk otwiera niebo". Pozdrawiam z dużym podobaniem. M.
  22. Pecunia meus dux. Pzdr.
  23. Pięknie, a ostatnie 3 linijki cudowne. Zapisuję. M.
  24. Do tej skojarzeniowej zabawy chyba trzeba dodać cydr, bo skoro jest już jabol:). Pozdrawiam
  25. Znakomity wiersz łączący emocje, fizykę, wszechświat, czas i przestrzeń. Są też jakże trafne frazy, ot; "dryfuję w próżni złożonej z twojego braku". Wielu tak miało, a dla wielu to dryfowanie skończyło się totalnym rozbiciem. Z bliska takie widziałem, jak młody człowiek, który się zakochał w bliskiej mi osobie bez wzajemności, zamknął się w pokoju na kilka lat. Jako, że piszą pod własnym nazwiskiem, szczegółów nie podam To tylko jeden z elementów, tworzących spójną całość. Jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...