Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 008
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Ciekawie o Bogu, pętli czasu, materii i wszelakich promieniowaniach tworzących całość. Ludzie od zawsze starali się zrozumieć świat, swoją w nim rolę, a było im łatwiej gdy w tej układance istniał Bóg, bo bez niego trudno było to wszystko ogarnąć umysłem i wiedzą. Pozdrawiam już przedświątecznie.
  2. @Leszczym Myślę, że on szukał pretekstu. Gdybyś szukał pojemnika na ubrania dla rękawiczek i przypadkowo omsknął go wzrokiem, padłoby pytanie: masz coś do mnie, albo podobnego i do konfliktu i tak by doszło. Nie wiem, czy to jakoś cię pocieszy, tak tylko wyraziłem swoje zdanie. Pozdrawiam
  3. Astma, znam temat. Polecam jakiś wziewny preparat np. Berotec. Przechodzi błyskawicznie.
  4. Jak patrzysz na detale, tracisz wizję całości. Taka prawda.
  5. Dobre, a to zaludnienie dotykiem bardzo mi sie podoba. Pozdrawiam
  6. Przypadkiem, czyli jakimś tam zjawiskiem, ale też przypadkowo i nie wiadomo jednym czy / i drugim. Co do odmiany świata, to jedni bardziej, lub mniej, mu szkodzą, inni pomagają, każdy na swoją miarę. Pozdrawiam M.
  7. Niestety bezbronne, bo papier, bo meble, bo miejsce na domy, fabryki, drogi, bo zasłaniają, zrzucają liście. itp. Pozdrawiam.
  8. @Berenika97 Tak mają ludzie zranieni, których świat zgasł, zdołowani, których własne ciemności nie są rozpraszane blaskiem słońca, poranną kawą ani niczym innym. Bardzo pięknie to opisałaś, a wierzę, że autorka nie ma nic wspólnego z peelką. Pozdrawiam wieczornie.
  9. Poezjoterapia bez poezji nie działa, pozostaje plaster, wino, awokado, sport, czy lody. Każdy ma inaczej. Pozdrawiam
  10. @Mitylene, @Rafael Marius, @Radosław Dzięki za aktywny udział w dyskusji. Pozdrowienia
  11. @Berenika97 Herbat piję kilka dziennie, a słodzę takimi kwiatowymi słodzikami, Flower Power - najlepszy fiołkowy, bez kalorii.
  12. @Berenika97 Dzięki, zajmowałem się tym też zawodowo, bo moja firma była pionierem i największym producentem L-Karnityny, która przyspiesza metabolizm tłuszczów co bywa wykorzystywane w terapiach odchudzających. Polscy producenci wykorzystują L-karnitynę, jako "spalacz tłuszczu. Kilku z nich produkowało napoje z l-karnityną, co pomagało schudnąć, ale nie wiem, czy bardziej przez karnitynę, czy picie wody:). Próby na zwierzętach dawały bardzo dobre wyniki, ale one tyle jadły, ile im dawano w testach, a u ludzi, jak zabraknie tej niezłomności, to nie działa i zostaje tylko Ozempic, który bardzo głęboko ingeruje w metabolizm, a efektów ubocznych tyle, że aż strach. To taki off top. Pozdrawiam serdecznie i niemal świątecznie.
  13. -Mistrzu, co mam czynić, bo mam wilczy apetyt, ciągle jem i nie umiem z tym walczyć niestety. - Moim zdaniem nie ma na to lepszej metody, zanim do stołu siądziesz, wypij kwartę* wody. Ona brzuch ci wypełni i mniej wpuści jadła, jak będziesz w tym niezłomny, pozbędziesz się sadła. Kwarta = 0.94 litra
  14. Ale możesz poruszyć emocjonalnie czytającego:). Pozdrowienia
  15. Erekcjato udane, robi wrażenie. bo jest miło, sentymentalnie i ...bach. Tematyka niestety coraz bardziej aktualna i nie da się, czy nie należy od niej uciekać. Pozdrawiam
  16. Ten mocno pesymistyczny wiersz przemawia do mnie, zakładając subiektywne, egocentryczne postrzeganie świata, czyli on jest, bo go widzimy. Wtedy, jeśli my zginiemy, zginie Ziemia, co całkiem prawdopodobne, ale też katastrofa będzie automatycznie dotyczyła wszystkiego, a więc całego wszechświata, planet, galaktyk. Można to też widzieć, że nasze złe czyny spowodują, że Stwórca, skoro świat stworzył, może zakończyć jego istnienie. To druga możliwość. Trzecia, to podejście powiedzmy fizyczne, naukowe, że my z naszą Ziemią jesteśmy tak mali, że żadne nasze czyny niczego nie spowodują we wszechświecie, a co najwyżej Ziemia zostanie doszczętnie zniszczona. Reasumując, 2 do 1, że jest po Twojemu:). Pozdrawiam
  17. Krótko i trafnie, a wielu, jak sądzę, tak ma. Pozdrawiam. P.S. Chyba "tchórzę".
  18. @bazyl_prost To też, a może zwłaszcza dotyczy w dyskusji w systemie totalitarnym, w którym żyłem, gdzie wyrażenie opinii sprzecznej z jedyną akceptowana prawdą kończy się mniejszymi lub większymi kłopotami. Pytanie, czy warto w takiej pseudodyskusji uczestniczyć?
  19. @Robert Witold Gorzkowski @Waldemar_Talar_Talar @violetta @Berenika97 Dzięki za obecność. M
  20. Jak to powiedział w "Potopie" Janusz Radziwiłł po deklaracji poparcia Karola: "kto nie z nami, ten przeciwko nam". Tak to działa. Pozdrawiam.
  21. Doskonały wiersz, jakże inny od Twojego mainstreamu, a w ironiczny sposób pokazałeś jak wersja demo odjechać może od rzeczywistości. Formą erekcjato stwarza dodatkowy odjazd od tego, czego spodziewa się czytelnik. Świetnie wyszło. Pozdrawiam
  22. Tak bywa, a jeśli coś wiesz za to ktoś ci płaci za milczenie, wtedy to powiedzenie jest szczególnie prawdziwe:).
  23. @Berenika97 Dokładnie tak sądzę, ale ciągle jest wielu, którzy wyznają kult mówienia prawdy i tylko prawdy, jak to w amerykańskim sądzie: "I swear to tell the truth, the whole truth, and nothing but the truth". Pozdrawiam serdecznie. ,
  24. -Mistrzu, czy w dyskusji przedstawiać poprawność, czy prawdę? -Jeśli poprawność, dyskusja nie ma wartości żadnej, bywa jednak, że głoszenie prawdy zaszkodzić może, wtedy rozsądniej jej nie mówić w dyskusji ferworze.
  25. Jak się oczekuje dużo, często przychodzą rozczarowania i wtedy klimat, jak w Twoim, dobrym i poruszającym wierszu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...