Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 013
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Będzie trudno je znaleźć, a niektórzy twierdzą, że nie ma. Dobry tekst. M
  2. Bajora widziałem na żywo nie raz w Teatrze Ateneum, gdzie zaczynał karierę, a kiedyś jechałem z nim całą drogę pociągiem z Opola (skąd jest) do Warszawy. Moja żona bardzo go lubi i była na wielu koncertach w Buffo. A timing jest tragiczny, ale obawiam się, wybrany celowo. Pozdrawiam
  3. Dobry, może twój najlepszy tekst w ostatnim czasie i (dla mnie) przesłanie. że brak miłości prowadzi do wszelkich cierpień, poczucia braku sensu, gdzie śmierć jest wybawieniem.bo ani seks, ani alkohol nie pomogą. Pozdrawiam
  4. Podziały były, są i będą, tylko pytanie, kto się przyczynił najbardziej do rozkołysania tej łódki, akurat teraz? Pozdrawiam
  5. Jak się ma serce z kamienia to miłości i szczęścia zaznać rzeczywiście nie sposób. Pozdrawiam
  6. Bo poezji jest zadanie pomóc uwieść ładne panie:)
  7. Sześć razy, to już mistrzostwo na każdym polu:).
  8. Dobrze, pomysłowo wyszło. Jest klimat:). Pozdrawiam
  9. Inni mówią, że wciąż rządzą trumny Piłsudskiego i Dmowskiego. Pozdrawiam
  10. Ok, dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam.
  11. Bardzo miły wierszyk. Czy te powtórzenia w 2 ostatnich zwrotkach to celowe? Pozdrawiam
  12. Uroczy, a ja lubię bardzo jeże i boleję, ja są zabijane przez samochody w okolicy. Na FB jest grupa "Lubię jeże" do której się zapisałem. To też jest podtekst filozoficzny, bo chce się często tego, czego się nie ma, choć wiele podobnych się ma. Pozdrawiam
  13. Ciepły wiatr i tęcza dla tych, którzy wygrali, dla innych te zimne nocy a nawet rozpacz. Pozdrawiam
  14. Chyba tak. Wrócił do pierwotnej formy. Pozdrawiam
  15. @Johny Dzięki, zapewne masz racje, bo białe wiersze to nie moja specjalność, a rymy byłyby osłabieniem przekazu.. Zmieniłem, ale z powrotem go przywróciłem do pierwotnej wersji, tak czy inaczej dzięki za wskazówki. M.
  16. To jest wkurzające, bo chyba każdy to przerabiał, ale da się przeżyć. Obyś miał tylko takie problemy. Pozdrawiam
  17. Takie dane się powtarzają, a jeszcze do tego statystyczne szanse matki niepełnosprawnego dziecka na znalezienie partnera jest bardzo mała. To też można sprawdzić, ale o tym czytałem jakiś czas temu na jednym z for. Wiersz był zainspirowany niedawną rozmową z dwudziestolatką. Pisanie go było i dla mnie niekomfortowe, bo wolę, jak się domyślasz, inne klimaty. Pozdrawiam.
  18. Kocham cię, ale nie urodzę ci dziecka bo jak będzie coś nie tak każą mi je urodzić, wtedy odejdziesz, jak to robi wielu a ja zostanę z nim sama do końca życia, więc wybacz, nie zrobię tego. Boję się. 80% ojców opuszcza matkę z niepełnosprawnym dzieckiem. https://www.mjakmama24.pl/mama/psychologia/niepelnosprawne-dziecko-ciezarem-nie-do-udzwigniecia-dla-ojca-opuszczaja-je-z-tchorzostwa-aa-KmN4-zpFe-N7vG.html
  19. Szkoda, by się rzekło, bo jednak implikuje, że było kiedyś fajniej. Pozdrawiam
  20. Marek.zak1

    Zbrodnia doskonała

    @Franek K Sprawdziłem z ciekawości. Zgnity jako wyraz gwarowy. Pozdrawiam.
  21. Fajny wiersz i super metafora. Tak to wygląda. Pozdrawiam
  22. Bardzo ładny opis. Miało być wszystkim, w tym wiecznością, a wyszło, jak przeważnie wychodzi. Pozdrawiam
  23. Bingo. Dobrze, poruszająco napisane, bo tak bywało u wielu i tak to się wtedy czuło. Jak ktoś tego nie przeżył, niech żałuje:). Pozdrawiam
  24. Samotność, frustracja, niespełnienie, siostry, które mają wiele na sumieniu. Pozdrawiam. M
  25. Tak było. Jeden dzień wojny sowiecko niemieckiej kosztował naszych okupantów więcej ofiar niż zginęło ich pod Grunwaldem. Gdyby nie 22.06.1941 nas i Polski by już dawno nie było, bo dla Stalina i Hitlera byliśmy chwastami do wycięcia. Stalin zaczął już w 1936 roku mordując wszystkich Polaków z enklaw Marchlewszczyzny i Dzierzyńszczyzny, tylko za to, ze byli Polakami. Tak więc każdy dzień tej wojny i tysiące poległych naszych okupantów, to było nasze małe zwycięstwo, podobnie jak podczas I Wojny, gdyby nasi okupanci nie wzięli się za łby Polski by nie było. Kurdowie takiego szczęścia nie mieli. To jedna z tez mojego "Szczęśliwego w III Rzeszy". Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...