-
Postów
12 013 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
28
Treść opublikowana przez Marek.zak1
-
Korpomisie / ważne szkolenie
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Marek.zak1 utwór w Proza - opowiadania i nie tylko
@joanna53 Dzięki. Zysk zawsze bierze się ze sprzedaży, bo pieniądze przynoszą klienci. W korporacjach pracowałem 29 lat, właśnie w sprzedaży:). Pozdrawiam -
Po południu rozpoczęła się sesja praktyczna. Bombo bardzo liczył na nią, gdyż chciał sprawdzić zdobytą do tej pory wiedzę. W pewnej chwili prowadzący zajęcia Kraft – szef sprzedaży firmy, wskazał na niego łapką. Bombo wstał z miejsca i zbliżył się do wykładowcy. – Wyobraź sobie, że chcesz sprzedać nasz preparat „Zdrowy miś” jakiejś starszej misi. Co robisz? Wyobraź sobie, że to ja jestem twoją klientką. Bombo uśmiechnął się. Był przygotowany i pewny swojej wiedzy. – Wiadomo, że misie podejmują decyzje emocjonalnie, tak więc należy zdobyć jej sympatię i zaufanie. Najpierw pytam o zdrowie, dowiaduję się, co misi dolega, a następnie przedstawiam najnowsze badania, dowodzące, że preparat „Zdrowy miś” jest na tę dolegliwość bardzo skuteczny. – Bardzo dobrze. A jeśli misia nie jest do końca przekonana, albo skądś dowiedziała się, że nasz preparat nie działa? – Przekonam ją, że należy wierzyć nauce i wynikom badań przeprowadzonych przez niezależnych naukowców, a nie przypadkowym misiom. – No dobrze – nie ustępował wykładowca. – A jeśli misia powie, że stosowała nasz preparat i jednak nie działał? Bombo uśmiechnął się. Był wszechstronnie przygotowany do testu. – Przekonam ją, że może się zdarzyć, że pierwsze dawki preparatu nie działają i że trzeba powtórzyć terapię. Dopiero druga, a często nawet trzecia są skuteczne. Tak dowodzi nauka. Pokażę misi odpowiednią broszurę. Najważniejsze to zdobyć sympatię i zaufanie misiów, gdyż wtedy są one przekonane, że nie chodzi mi o to, żeby sprzedać nasz preparat, lecz o to, żeby im pomóc. Wykładowca patrzył z podziwem na odpowiedź swojego ucznia. – Brawo Bombo. Otrzymujesz najwyższą ocenę. Nasza korporacja bardzo liczy na twoje zdolności i umiejętności. Wyniki testu przekażę do działu personalnego. Bombo spojrzał po sali. Zobaczył pełen podziwu wzrok Kamby. Fragment mojej książki "Korpomisie". http://www.marekzak.pl/korpomisie.php
-
Nienasyceni
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Wędrowiec.1984 utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Sonet klasa, ale u Ciebie to normalne:). Pozdrawiam -
Pomysłowe i oryginalne:). Pozdrawiam
-
Rymowanka o dziewczynce
Marek.zak1 odpowiedział(a) na beta_b utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Porażające:(. Pozdrawiam -
Fajny tekst z niespełnieniem w tle. Być przyzwoitym, to nie mało i to znana teza Profesora Bartoszewskiego. Bycie maluczkim w domowym ciepełku też wolałbym niż wiele innych rzeczy. Pozdrawiam
-
Jak zostałem wolonturystą
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Lahaj utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Lahaj W Indiach dzieci żebraków są z definicji okaleczane, żeby skuteczniej pracować. ja tego wstydu i innych nie rozumiem, ale to z tych rzeczy wielu, których nie pojmuję. Kładę to na kark moich umysłowych ograniczeń. -
Jak zostałem wolonturystą
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Lahaj utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Gratuluję wiersza z humorem i dystansem i wprowadzeniu nowego, ważnego słowa do naszej mowy,. Wolonturysta - świetne. -
@iwonaroma Dzięki. To co mną jeszcze wtedy wstrząsnęło i do tej pory trzyma to tekst powtarzany na mszach: "Nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego kościoła", który implikuje prymat wiary nad grzesznym, niemoralnym zachowaniem. Na miejscu papieża ten urągający moralności kawałek bym od razu skasował. Pozdrawiam
-
@iwonaroma Tak mnie kiedyś tego, czyli jak dostać się do nieba, uczyli na religii, ale zbyt pilnie nie słuchałem a i szybko zrezygnowałem:). Pozdrawiam
-
Brakuje w przedostatniej linijce: wtedy wyrazisz żal i...
-
Pewien młodzieniec mistrza zapytał strapiony, - Co jest najważniejszego przy wyborze żony? - Gdyby jedno wymienić, chęć do miłowania, gdy tego braknie, próżne jej inne starania.
-
3
-
pyszna kaszanka polska
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Fraszki i miniatury poetyckie
Ludzie twierdzą różne rzeczy, żeby sobie sprawiać przyjemność. Pozdrawiam -
Najpierw lądowanie, potem stukanie:).
-
@[email protected] Mieszkasz w cudownym miejscu. Ja pod Warszawą przy Mazowieckim Parku Krajobrazowym, pod lasem, ale tylko małe pagórki. Coś w nocy popadało, ale już się stopiło. Pozdrawiam.
-
Skrzydła złudzeń
Marek.zak1 odpowiedział(a) na [email protected] utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Bez złudzeń i marzeń trudniej by się żyło. To jak placebo, niby nie działa, a boli mniej. Pozdrawiam -
Kobiecie jednak łatwiej. Pozdrawiam
-
Obraz miłości
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Daniel Głowacki utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
W kierunku erotyku:). Pozdrawiam -
Odjazd. Porażająca treść w świetnej formie. No i ta jednak optymistyczna puenta. Brawo Ty po raz któryś:).
-
@Czarek Płatak Chyba się tu też wyróżniamy na tle innych. Podobno w Ameryce, jak ktoś zbiera grzyby, to musi być Polak:). Pozdrawiam
-
Napalona baba
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Father Punguenty utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Dobre i trafne:). Pozdrawiam -
Nie da się, a odgniewanie proste nie jest. Dobry tekst. Pozdrawiam.
-
Zależności
Marek.zak1 odpowiedział(a) na Henryk_Jakowiec utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Fajnie z dystansem, humorem. "zagrało". Stawiam serduszko:). Pozdrawiam -
Młodzieniec mistrza prosił o wskazówkę jedną, - Czy lepiej się ożenić z bogatą, czy z biedną? - Z bogatą, mądrą, ładną, co w uczuciach stała, jeśli takową znajdziesz i będzie cię chciała.
-
(...) ale już nie przyjmę więcej
Marek.zak1 odpowiedział(a) na beta_b utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Poruszający tekst. Trzymam kciuki za autorkę. Pozdrawiam