Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 030
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Jak poprzednik. M
  2. @error_erros ale kupę się wypuszcza:). Zresztą kupa też może inspirować, napięcie na granicy bólu, wysiłek, wypuszczenie i ogromna ulga i spełnienie. Poeci o tym mało, a przecież....Pozdrawiam
  3. Wena jest kapryśna i przychodzi w toalecie, tramwaju i w pracy, a z nią, jak pisał Tatarkiewicz, jak ze szczęściem, nie pytać dlaczego i czy w porę, tylko szeroko otwierać drzwi, także toalety i wpuszczać bez pytania. Pozdrawiam.
  4. To inwazja, sterowana do tego, a w Azji i Afryce są 4 miliardy nędzarzy których jedynym wyjściem z nedzy jest ucieczka do Stanów lub UE. Jeśli rozniesie się, że tu można wejść Lukaszenka z Putinem zorganizują korytarze humanitarne które będzie można zatrzymać strzelaniem, a o to im chodzi. Jestem politycznym przeciwnikiem PIS-u ale trzeba bronić granicy przed inwazją, którą zorganizowano już na Krymie i w Donbasie.
  5. Marek.zak1

    Bezsenność - epilog

    Ten sam szlachcic niebawem do mistrza powrócił, - Nie jem więcej wieczerzy – swój wywód tak skrócił. - I nadal spać nie możesz? Kiszki marsza grają. znowu głośno w pokoju, więc zasnąć nie dają. Musisz waść to zrozumieć, to ci podpowiadam, że przyczyną kłopotów jest wszelka przesada.
  6. Dobry wiersz, a w polityce liczy się skuteczność. Teraz to są sami bohaterowie, a jak wojska sowieckie z Rembertowa wyjeżdżały do Warszawy na przejażdżkę to blady strach na wszystkich padał. Pozdrawiam.
  7. Gratuluję. Dobre geny - bezcenne:).
  8. Bardzo ciekawa i mało znana postać. Fajnie, że o nim napisałeś. Pozdrawiam.
  9. Marek.zak1

    Bezsenność

    Tak, zgadzam się całkowicie. To będzie kolejna wskazówka, którą Tobie zadedykuję, jako inspiratorce, ale nie wszystko na raz:). M
  10. Marek.zak1

    Bezsenność

    -Mistrzu, nie mogę zasnąć, czy jest na to rada? - Przede wszystkim wieczorem waść się nie objadaj, bo trzewia po wieczerzy okrutnie pracują, bąki zaś spać nie dają, grzmiąco wylatując. Jeśli także małżonka do syta się naje, nikomu w takim zgiełku spać się nie udaje.
  11. Bo to część ciebie. Pozdrawiam.
  12. Mocne i obrazowe, a wiatr jak nóż zabieram. Pozdrawiam babioletnio.
  13. @Czarek Płatak A i takie były opcje:). M
  14. Robi wrażenie, chociaż tych jeźdźców jeszcze więcej. Pozdrawiam.
  15. @corival Dokładnie, a u niektórych w trudnych bardzo chwilach to ta ucieczka w samobójcze próby. Jak piszesz, trudny dzień trzeba przetrwać najlepiej jak można bez strat własnych i czekać na lepsze jutro. Dzięki za wpis. M
  16. Z czasem nawet zwykłe przejście się po parku skłania do przemyśleń. Pozdrawiam.
  17. W temacie:
  18. Pewien jegomość, Don Giovanni, co mieszkał w dalekiej Hiszpanii, wolał chędożyć niż się ukorzyć. We łzach była niejedna pani. A to 5 minutowy finał opery Mozarta ze sceną śmierci. W tytułowej roli w Metropolitan Opera House Mariusz Kwiecień. Naprawdę warto:}. https://www.youtube.com/watch?v=7cb1QmTkOAI
  19. @iwonaroma Rozumiem, a prosty facet to tylko o jednym ciele:). M
  20. Dobre, z tym, że dla mnie to rozbieram się z ciała, ale to tylko czytelnik. Pozdrawiam
  21. @error_erros Dla dziennikarzy news jest bogiem, a przecież po czymś takim newsów na pęczki. Dawno temu rodzice poznali znanego dziennikarza i sławnego żeglarza i zaprosili go na imieniny taty. Niedługo potem w Trybunie Ludu ukazał się artykuł, jak polska inteligencja techniczna jest antyustrojowa, fałszywa i pije tylko szampana. Nie dodał, że ten szampan to był głównie radziecki. Ten redaktor zbierał kasę i poparcie na swój następny rejs i chciał pokazać swpje wiernopoddańcze poglądy. A red. M ma materiał na kilka artykułów. Pozdrawiam.
  22. Kiedyś uratowałem w morzu tonąca kobietę, ale nie sądzę, że moja wartość w jakikolwiek sposób wzrosła, bo dobrze pływam, wysiłek żaden, a woda na Krecie ciepła więc i ryzyko też żadne. Pozdrawiam.
  23. Jak Ci się nie podoba, to wg fizyki, to tylko obraz pozorny:). Pozdrówki.
  24. Na gruncie towarzyskim to jedno, a jednak politycznym to drugie. Nigdy nie wiesz, kto kogo nagrywał, kto stracił czujność itp. Na trzecim gruncie PO-PiS wiecznie żywy. Dobry, inspirujący wiersz. M
×
×
  • Dodaj nową pozycję...