Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 030
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Przyszłość to tylko wiara, przeszłość wiedza, więc gdy myślę o kolacji, wierzę, że ją zjem, a wiara jest oparta na (tu) wysokim prawdopodobieństwie, opartym na doświadczeniu. Tak więc każdy w tym rozumieniu jest wierzącym, a także wielu wierzy w bajki, bo z tym się lepiej czują. Pozdrowionka:)
  2. Ja jestem z cierpliwością to na bakier, bo raczej to wytrwałość przynosi lepsze efekty, ale czasami trzeba rzeczywiście odczekać. M
  3. Never say never:).
  4. @iwonaroma Dzięki:). M
  5. Poezja i w ogóle sztuka ma poruszać emocje i tak to działa i ma działać. Pozdrawiam
  6. - Mistrzu, nie jestem ładna, jakieś zalecenia? - Sobie się nie podobasz, lecz to bez znaczenia, gdyż wielu ceni piękno, co w tobie ukryte, a po długich staraniach zostanie zdobyte.
  7. Ten też mi się podoba:). M
  8. Też pięknie:). M
  9. Ładnie wyszło autorowi:). M
  10. Marek.zak1

    Arystokrata

    Puentą pozamiatałeś:).
  11. Ale jak jej brak to już nic na tak.
  12. Fajne, a klimat znam, ale dla mnie to facet nie ma piersi a raczej tors. Ale to dla mnie.
  13. Marek.zak1

    Miękiszon

    Krzysztof, mieszkaniec Ostrołęki podziwiał swojej żony wdzięki. Niestety ona była wkurzona, bo w ważnych momentach był miękki.
  14. @Andrzej_Wojnowski Nie pamiętam, bo dawno czytałem, było tego trochę:). Pozdrawiam
  15. @Natalka16 Wrażliwych, wykorzystywanych, podatnych na dragi i alko, samotnych, naiwnych, mega kasa itd. . Sama wrażliwość to za mało bo wszyscy wybitni artyści byli i są wrażliwi. Pozdrawiam.
  16. Fajnie wyszło, a tak offtopowo, przypominam sobie z pamiętników Casanovy, że MM była jego drugą kochanką i (chyba) pierwsza miłością. Pozdrawiam.
  17. Świetnie śpiewała, a to jedna z najlepszych. Nie wytrzymała presji życia, jak wiele / wielu innych.
  18. Trafiłeś z tematem: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rzad-przygotowuje-projekt-ustawy-cmentarzach-i-chowaniu-zmarlych/z34mm37,79cfc278
  19. @Natalka16 Rodzaj lampki nie ma msz wiele wspólnego z szacunkiem. Po Święcie Zmarłych wiele grobów wygląda jak po pożarze. Pozdrawiam.
  20. Widzisz. Jak ktoś chce być jeszcze bardziej eko, to na płycie lampka, ładowana światłem dnia,
  21. Dlatego trzeba je powiększać, inaczej zbudują tak coś z betonu. M
  22. Nie, cmentarze są jak parki a w miastach to tez "zielone płuca":).
  23. Dobry wiersz, a w temacie tu konserwa mocno się trzyma. Co do kremacji jest jednak mocno energochłonna i wcale nie eko więc waham się. Cena gazu do góry, drewna tak samo, a co tu robić, żeby rodziny nie obciążyć. M
  24. Fajnie to opisałeś, ale oglądam setki dokumentów kryminalnych na Crime+Investigation i Investigation Discovery i takie sytuacje są niezmiernie rzadkie. . Po pierwsze statystycznie 80% morderstw to kasa, a także statystycznie 80% to sprawcą jest partner, czy małżonek / małżonka. Kobiety to raczej kogoś wynajmują, trują, tu raczej widziałbym męża z konkubiną przeciw żonie, bo kasa w tle, a przecież po ewentualnym zabójstwie konkubiny to w 100% dożywocie, czy 25 lat, bo to z premedytacją. Jeszcze, skoro skarb był w odziedziczonej kamienicy, nie wchodzi do małżeńskiej wspólnoty i wystarczy ostrzec męża przed tym. Tak się rozpisałem, ale oczywiście mogło tak być jak u Ciebie:). Pozdrawiam.
  25. Miło przeżyty dzień to już plus, a nieskończoność chrzanić:). Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...