Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. iwonaroma

    ***

    Ale wazelina :) ale też się do niej przyłączam :) admin się stara a ciekawe co on z tego ma?...
  2. Mnie wulgaryzmy nie przeszkadzają - to słowa jak każde inne, byle odpowiednio użyte :) tu pasują do sytuacji, rzeczywiście, można się nieźle wkurwić :) tylko ze względów powtórzeniowych zamieniłabym 'kurwa mać' na co insze, bo potem zaraz się 'wkurwiasz' :) albo 'wkurwilo' zamieniłabym może na wkurzyło? Spokojnego dzionka :) mimo wszystko ;)
  3. Rzeczywiście przewidywanie ranienia innych brzmi niepokojąco lecz czasem jest to nieuniknione...np.w sytuacji gdy kochankowie mają już założone rodziny - małżonkowie i dzieci będą cierpieć. Ale w przypadku młodych też tak może być, bo trudno niekiedy zaspokoić oczekiwania rodziców i dalszej rodziny... (Romeo i Julia! :)). A może chodzi poecie o coś jeszcze innego. Wiersz rzeczywiście intrygujący ale też ciepły pomimo tego całego ramienia ;)
  4. @WarszawiAnka podziwiam umiejętność komponowania :)
  5. @WarszawiAnka różowe róże :) dzięki :). Najbardziej pierwotne chyba, bo skąd by nazwa "różowy" ? (żeby nie było, że tu spamujemy, to przecież można rozważać etiologię określonego przymiotnika, co nie? :)) No właśnie :) czyli nie tylko zieleń nosisz w sercu...
  6. @Pi_ :) pomieniałaś zdjęcie Takiego tam Wpisa z moim :) na moim zdjęciu nie ma mojego widoku z okna, bo co się mam nachalnie chwalić, że jest on bardzo ładny :) jak na miastowe warunki, oczywiście. Zagajnik drzew i fakt, trochę bloków z boczku (ale nie bardzo blisko) - wypasionych nowych apartamentowców... i dużo błękitnego (dzisiaj) nieba :) (nie znoszę firanek).
  7. @WarszawiAnka Aniu, to dla Ciebie pewnie przyjazna dla oka róża odmiany Elfe :) dołączam
  8. :) Wybór przez Ciebie tylko zielonych wrzosów jest zrozumiały, wystarczy przeczytać Twój ostatni wiersz W ZIELENI :) Również pozdrawiam
  9. @WarszawiAnka ładna Twoja wersja Aniu :), ale pozostanę jednak przy mojej, surowej ;) Wiem, że tak bardzo się nie różnimy- w przeciwnym razie komunikacja byłaby utrudniona :) Przeżyjemy listopad, przeżyjemy zimę, ja przeżyję marzec :) a w kwietniu kwiaty nas otoczą swoją obfitością :) Teraz cieszmy się wrzosami i astrami. No i jeszcze są jesienne róże... a potem chryzantemy - też piękne.
  10. To prawda, ale nadzieja to jeszcze nie rzeczywistość :) Mimo różnic rozmawiamy - niech przykład z nas biorą politycy ;)
  11. Oj, marzec jest okropny, zwłaszcza początek... dla mnie wiosna rozpoczyna się w kwietniu :)
  12. Dzięki :) Tej późnej, listopadowej ja też nie lubię ale wrzesień? wczesny październik? :) miodzio :) fakt :)
  13. wrzos maleńki i mój wiersz maleńki :) również zdrówka
  14. @TakitamWpis mój też :)
  15. piękny refren, a wiersz... też piękny :) Kotku, w pierwszej strofie rymy są! :) później mniej oczywiste i czasami, acz piękne np. nocne - trzykrotnie, giną - miłość... albo nie znam się na rymach :( (bo się w samej rzeczy nie znam :))
  16. nutki - łezki mchy cisza i my jesiennie zakochani
  17. Dwie pierwsze strofy - super. Potem zapis gdzieniegdzie jakby mniej staranny, pośpieszy - aż do końcówki- dobrze przemyślanej i zapisanej. Ogólnie- warto było przeczytać :)
  18. Kojąco :) ciepło :)
  19. To prawda :) jak już się znajdzie siebie...w całości...to za czym tu tęsknić ? Ale my jeszcze w drodze, co nie? Zdrówka też.
  20. Dzięki JaKubowi :)
  21. Ojej! Pomyliłam kozę z baranem :) Ale Ty uparty jesteś, jeśli nie chcesz poprawić (jakie to zwierzątko reprezentuje upór?...) No chyba, że nie ma co poprawiać, wówczas wiersz nabiera nieoczekiwanie dodatkowych walorów humorystycznych :) Oczywiście również pozdrawiam.
  22. żeby sytość nie meeeczała jak baran dorzuć jej ogonek ;)
  23. Sam sobie odpowiedziałeś :) jak już się dotrze do takiej konstatacji, że człowiek do niczego się nie nadaje...to przecież istnieje ostatnia deska ratunku: zostać poetą! To oczywiście nie o Tobie, ja o sobie takiego wglądu doznałam ;) zdrówka też
  24. @Dag :) zdrówka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...