Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. dzięki :) zdrówka też
  2. wygięte w paroksyzmach bólu zwęglone wiązki światła grzebię w nich piórem szukając resztek sensu zrezygnowana płaczę do końca zamazują się znaczenia
  3. dobre! :)
  4. zgubiłeś lepiej number 9 :) lepiej się skoncentruj ;)
  5. lepieje :) super
  6. dokładnie :)
  7. Carrie ostra jak curry ;)
  8. Dzięki Annie_M :) No popatrz! A ja nie znałam... dopóki nie zostałam ...poetessą ;)
  9. to my - poetki, poetessy całe w słowach a zawsze niedopowiedziane
  10. Ciekawy wiersz, także pod względem formy! :)
  11. Właśnie. A krecha to krecha :)
  12. Dzięki Gaźnik :)
  13. Ładne nawiązanie do cytatu :) Faktycznie, "rajcują" wymienię, może na "ekscytują"? Wprawdzie wydłuża wers, ale chyba lepiej. Co do usunięcia pytajnika, to usunę, a potem znów zapytam :) . Kto przeszedł ogień i wydobył się z otchłani tak bardzo kardynalnie nie stwierdza o nudności nieba :). Pozdrowienia i dziękuję dzięki Waldemarze :) dobrego dnia
  14. Magdaleno :) niech huśta zatem dalej łagodnie :) odzdrawiam
  15. iwonaroma

    Haiku 3

    Przeczytane haiku (fakt, tylko trzy :)) Rafała trudno nazwać byle jakimi, jarmarcznymi czy też skundlonymi, czyż nie, bronmusie?
  16. "Woda spływa ku temu, co wilgotne; ogień skłania się ku temu, co wysuszone" Richard Wilhelm fr.interp. I-Cingu Heksagram I "Twórczość" Ekscytują cię sprzeczności. Siwy dym, neony, wiatr. Wkładasz ręce do kieszeni, gwiżdżesz, patrzysz, idziesz. Nudzi cię niebo. Lgniesz do ognia (światło! ciepło!) ale gdy płoniesz - płaczesz, modlisz się o deszcz. I znów jest dobrze, do czasu otchłani. Nudzi cię niebo. Nudzi cię niebo?
  17. Świetny limeryk Ani, ale Marka też niczego sobie :)
  18. iwonaroma

    Haiku 3

    wiecie co? uważam, że jak zbyt literalnie będziemy odnosić się do sztywnych zasad, to duch haiku po prostu zginie. co ważniejsze, forma czy duch? to powyższe to było do bronmusa :) który jest znanym formalistą :)
  19. iwonaroma

    Haiku 2

    grzesiu :) dziękuję za pouczenie :) co do haiku, które nie jest wierszem ;) natomiast można widzieć (z odpowiedniej, dalszej perspektywy) leżące szczątki (i resztki!) gołębia oraz sikorkę ścielącą wyrwanym puchem gniazdo. no chyba, że sikorki budują gniazda w jakiś tajemnych, ukrytych miejscach - o czym mogę nie wiedzieć, gdyż z zawodu nie jestem ornitologiem :)
  20. iwonaroma

    Haiku 3

    a tu odwrotnie do Konrada, to mi najmniej działa, choć wymowne jest, fakt
  21. iwonaroma

    Haiku 2

    Dziwne - ja widzę jeden obraz. Może grzegorzu Ty masz rozdwojenie wyobraźni? :)
  22. iwonaroma

    Haiku 1

    Bardzo ładne haiku, obrazowe; żywe źdźbło głaszcze umierające wielkie drzewo...- robi wrażenie. Pozdrowienia
  23. Serce zawsze wie, analizy intelektualne (a nawet marudzenie poetyckie ;)) nie są mu potrzebne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...