Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @Łukasz Jasiński uczę się uczę, bo nauka to potęgi klucz:) uczę się naturalnie francuskiego:) wspomnę jeszcze, że rzeczowniki zaczynające się na samogłoskę zaimek zawsze będzie miał formę męską. Pamiętam, że od razu użyłam mon amie, bo francuski nie powiedziałby ma amie, to się zwyczajnie gryzie, on tego nie wypowie. Mam znajomego Włocha, to zapytam.
    • kiedyś czułem żal że tak szybko rośnie chłonąc sady i ogrody ogrodzone sztachetami za jakimi istniał raj raj do zabaw i swawoli w jakim kozy psy i konie każdy po swojemu ale jednak z nich się śmiał dzisiaj spacerując ulicami i po parkach których kiedyś tu nie było jestem bardzo dumny dumny z faktu że to miasto w cztery strony się rozrasta wybaczając że wchłonęło miejsca bliskie sercu
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Witaj -  zazdroszczę tego spotkania - ja nie doświadczyłem -                                                                                                            Pzdr.serdecznie. Witaj - miło że czytasz -                                                      Pzdr.
    • @Nata_Kruk   Tak i jak najbardziej: puenta jest jednocześnie grą słów - wmieście to znaczy mniej więcej: otwarcie - w środku, jednocześnie: wmieście to w mieście, gdybym pisał prozę...   - Dziewczyno, patrz, to serce i mieścisz cię w nim...   Jeśli chodzi o citta (miasto), to: wiem - nad "a" powinien być ogonek, jednak: w polszczyźnie nie ma takiego obowiązku, nie wspominając już o poezji, poza tym: tytuł jest jednocześnie makaronizmem.   Łukasz Jasiński    @violetta   Ucz się, dziecko, ucz, bo nauka to potęgi klucz... Jeśli chodzi o mnie: nie wnikam w rodzaje, odmiany i gramatyki obcych języków - nie interesuje mnie fachowa wiedza, tylko: komunikatywna, jak byłem we Włoszech, to: nie miałem problemów z tubylcami - znam trochę język angielski, włoski, łaciński i francuski, nie wspominając już o języku migowym (oficjalny) i miganym (potoczny), poza tym: Włosi, podobnie jak Grecy są ze swojej natury impulsywni - lubią długo rozmawiać i używać gestów dłońmi.   Łukasz Jasiński 
    • @violetta   Acha...   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...