Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wgnieciona w fotel
poprawiam kołnierz
przeganiam resztki upartego snu
z powiek, ust

i jeszcze chwila

chwila

pozbieram słowa, myśli,
duszę włożę do kieszeni

i znikam między stertami spraw, książek gazet
za drzwiami miękkiej otchłani
w przypływach spojrzeń

-słów-

chwil
kolorowych emocji
i...
wrażeń
-pragnień-

w pogoni zapamiętywania
wspominania

wrócę
wrócę tu

do tego sensu
wypowiadania
słodkich
słów....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Dominika Moon Dominika to tylko kwestia pomysłu. Wpadnie pomysł będzie nowa piosenka ;)) Ale bardzo dziękuję, tez uwielbiam Twoją poezję, tylko opuściłem się nieco niestety w czytaniu ;))
    • Czytelnik poczuł się zaopiekowany lirycznie.  
    • Wiersz jest zbyt chaotyczny ale ma potencjał. Na pewno podzieliłbym go na strofy i odsiał powtórzenia oraz błahe zwroty. Pozdro.
    • @Łukasz Jasiński a ja bym chciała, żeby wrócił Jezus i zrobił raj :)
    • @violetta                                               Umorzenie             długu następuje, gdy dłużnik ureguluje całość. Jednak - co w przypadku, gdy umrze? Wówczas długi przechodzą na spadkobierców - chyba, że odrzucą spadek lub postanowią się go zrzec. Mamy też jeszcze przedawnienie długu, które daje dłużnikowi prawo do uchylenia się od zwrotu zadłużenia. Przedawnienie w magiczny sposób nie sprawi jednak, że dług rozpłynie się w powietrzu.             Przedawnienie długu - kiedy następuje? Kiedy dług ulega przedawnieniu, wierzyciel nie może ubiegać się o jego odzyskanie. W dalszym ciągu korzystać może jednak z narzędzi motywujących dłużnika do spłaty należności. Gdy umieści go w rejestrze dłużników, osoba z długiem będzie mieć problem z otrzymaniem pożyczki lub kredytu. Mimo przedawnienia figurowanie w rejestrze dłużników może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie.             Według aktualnych przepisów: większość roszczeń przedawnia się po sześciu latach - również majątkowych czy stwierdzonych wyrokiem sądu, istnieje jednak sporo wyjątków od tej zasady:   - mandat (dajmy przykład: za jazdę autobusem bez ważnego biletu) - jeden rok,   - roszczenia przedsiębiorcy z tytułu nieopłaconej przez klienta faktury - dwa lata,   - roszczenia z tytułu umowy sprzedaży - dwa lata,   - roszczenia z tytułu umowy o dzieło - dwa lata (od oddania dzieła),   - długi czynszowe - dwa lata,   - zobowiązania z tytułu pożyczki lub kredytu - trzy lata,   - roszczenia z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej - trzy lata.   Źródło: Onet
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...