Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Kamienie


Rekomendowane odpowiedzi

@Hiala Kamienie twarde i zimne mogą przytłoczyć i wtedy człowiekowi zdaje się, że słońce zaszło.

Kamienie jednak są też trwałe, wytrzymałe, mają "długą pamięć" i przez to są doskonałym surowcem do przekazywania mądrości przodków, informacji z głębi dziejów...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@befana_di_campi

 

Jak u Zbigniew Herberta:

 

Kamyk

Kamyk jest stworzeniem
doskonałym

równy samemu sobie
pilnujący swych granic

wypełniony dokładnie
kamiennym sensem

o zapachu który niczego nie przypomina
niczego nie płoszy nie budzi pożądania

jego zapał i chód
są słuszne i pełne godności

czuję ciężki wyrzut
kiedy go trzymam w dłoni
i ciało jego szlachetne
przenika fałszywe ciepło

– Kamyki nie dają się oswoić
do końca będą na nas patrzeć
okiem spokojnym bardzo jasnym

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie pamięta przeszłości,  
ten nie ma przyszłości, 
choćby powtarzał wciąż te same słowa. 
Różne kamienie spotyka człowiek
na drodze życia. 
Jedne usuwa z pola, 
inne gromadzi, 
żeby zrozumieć, żeby zbudować dom. 
 
Kamień jest twardy i wieczny.

                                
                        Andrzej Dębkowski
                        19.11.2007

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Edytowane przez Ilona Rutkowska
http://www.kamienie-sic.siemianowice.com/kamyki.html (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Dagmara Gądek No u mnie to raczej prawda, choć o prawdzie mam raczej złożone zdanie ;)) Muzyków bardzo sobie cenię, to prawda, a pisząc potrafię sobie bardzo dobrze wyobrazić co przechodzą :)) @Hiala Odsyłam kwadraciki (tak mi się wyświetla komputer) ;))
    • @Dagmara Gądek znam to, bo ja też bez przerwy muszę wyrzucać z siebie te teksty. No normalnie ochłonąć. A to przecież jest takie niszowe. Gdyby skala była większa, no to naprawdę musiałbym dużo robić i chyba dużo kupować żeby te emocje wywalać z siebie. Mnie używki podtrzymują na duchu, 3 paczki fajek i 8 browców tygodniowo. Bez tego już dawno bym padł i to chyba trupem. Rozumiem, dziękuję i jestem Ci wdzięczny za przyjrzenie się moim tekstom. Mam jeszcze takie odczucia po przebudzeniu, siadam nad kawą i patrzę co za syf, no a potem idę na litrowy sok Tymbarka, posiedzieć na ławce, czasem na 45 minutowy spacer. Ratuję się też cotygodniowym kinem. Albo wizytą w barze. Bez tego nawet tych swoich głupich tekścików normalnie bym nie wytrzymał. A to przecież jest maksymalnie tysiąc wyświetleń. Aż boję się pomyśleć co się dzieje z takim Podsiadło czy sanah po dwugodzinnym koncercie na Stadionie Narodowym. Czytałem wypowiedź Korteza - trasą koncertową był gigantycznie psychicznie wyczerpany. I to są te koszty, które artyści i artystki regularnie ponoszą i mało się o tym mówi, bo przecież tutaj trzeba tylko plusować wypowiedzi ;)) 
    • @Leszczym ...urocza ta szczerość, rozbraja, cóż  ja tez tylko sygnalizuję, to, co znam z autopsji, bo jestem w bardzo jednorodnym środowisku, ale znam sporo lekarzy i przyznam, ze muzycy się znacznie piękniej starzeją, muzyka na swoj sposób konserwuje, trzyma młodość. Tam niestety, często...  pazerność wychodzi na twarz do pewnych osób już się zraziłam, choć od lat tam bywałam jako pacjentka, ale na szczęście są i chlubne wyjątki...    miewaj się miło
    • @Damroka

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Łukasz Jasiński

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...