Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Historia edycji

Należy zauważyć, że wersje starsze niż 60 dni są czyszczone i nie będą tu wyświetlane
Dagmara Gądek

Dagmara Gądek

@UtratabezStraty …zawsze indywidualna interpretacja czytelnicza będzie jedną z setek - z szansą na rozminięcie się z intencją autora, dlatego siła wiersza polega m.i.na możliwej różnorodności interpretacji - i to Ci się udało, roztrząsanie wtórne, polemika z Autorem, ( jest z mojego czytelniczego punktu widzenia ) - zbędna; bo czuję to, co chcę w wierszu dostrzegać, wszelkie „ racjonalizacje” są dla mnie ( z całym szacunkiem dla pierwotnego zamysłu ) - nadmiarowe  , bo i tak zostaję ze swoją percepcją, tak lubię;

życie idzie do przodu, jestem po całodziennej podróży, ciekawych spotkaniach, dlatego na choć lubię styczność ze sztuką - to nie jej analizowanie; czuję też niechęć do wierszy do cna przegadanych, wtłoczonych mi do ust, głowy, gdzie się ODZIERA moje  pole intuicyjnego odbioru, własną frajdę, ale Tobie to nie grozi ( przynajmniej w ostatnim tekście ) - dlatego zrobił (on) takie pozytywne wrażenie…a jeśli mówisz  

o niezrozumieniu własnego tekstu- to tym bardziej pozwól sądzić, że podświadomie zadziałały archetypy, bądź utrwalone kulturowo symbole…

 

pozdrawiam miło 😉

Dagmara Gądek

Dagmara Gądek

@UtratabezStraty …zawsze indywidualna interpretacja czytelnicza będzie jedną z setek - z szansą na rozminięcie się z intencją autora, dlatego siła wiersza polega m.i.na możliwej różnorodności interpretacji - i to Ci się udało, roztrząsanie wtórne, polemika z Autorem, ( jest z mojego czytelniczego punktu widzenia ) - zbędna; bo czuję to, co chcę w wierszu dostrzegać, wszelkie „ racjonalizacje” są dla mnie ( z całym szacunkiem dla pierwotnego zamysłu ) - nadmiarowe  , bo i tak zostaję ze swoją percepcją, tak lubię;

życie idzie do przodu, jestem po całodziennej podróży, ciekawych spotkaniach, dlatego na choć lubię styczność ze sztuką, to nie jej analizowanie; czuję też niechęć wierszy do cna przegadanych, wtłoczonych mi do ust, głowy, gdzie się ODZIERA moje  pole intuicyjnego odbioru, własną frajdę, ale Tobie to nie grozi ( przynajmniej w ostatnim tekście ) - dlatego zrobił (on) takie pozytywne wrażenie…a jeśli mówisz  

o niezrozumieniu własnego tekstu- to tym bardziej pozwól sądzić, że podświadomie zadziałały archetypy, bądź utrwalone kulturowo symbole…

 

pozdrawiam miło 😉



×
×
  • Dodaj nową pozycję...