Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Dagmara Gądek W takim oto stanie jest biedny wymięty podmiot niezbyt liryczny. Chaos i rozpacz. Zmieniłam jeden zaimek i zbitki linijek - jeśli nadal jest to bezsensowny gniot, to niech takim pozostanie. Mój wierszokletyzm na tym generalnie polega.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Pozdrawiam!
    • Pre ... medytacja nad filiżanką porannej kawy Już nie chcesz winiet na zakręty, prostych dróg - też nie jesteś ciekawy Nakręcasz zegar bezczasu Mechanizm mówi: "koniec" Wszyscy, spragnieni cudowności - też stoją w tym ogonie Czekają ... Nikt nie rozdaje - widowiskowych cudów Już bliżej stąd do starcia - z egzystencjalnym brudem A jednak dalej czekamy na "to," "tamto" i "wreszcie" Mrugamy powiekami ...   "Nie narodzili się!"  "Jeszcze."  ... Grzmi groźny Bóg ze swej sofy, dmąc huraganami Z nami, czy może przeciw   Niech grzmi - i tak jesteśmy tu sami ...       
    • Gdy istniejesz - nie masz końca. Nawet jeśli pozostawiasz poza sobą wieczność z fusów kawy, serwetkę z małym okruszkiem na błękitnym półmisku nieba. Świat podmywa się regularnie - erozją chciwych wdzięków. Idziemy jednak razem przez korytarz czasu. Nie trzymając się za rękę. Bo w wielu sprawach się nie zgadzamy, ale ...  Robimy głupi żart kolejnym pokoleniom: żyjemy. Wymaż to. (Wymarz?)  Pękata teczka ważnych spraw: istotne, aby się nie przedawnić, by przyglądać się światu ciekawie - mimo niepopłaconych rachunków, ciemnych okien  ... Mentalnie: ciepły słoneczny kącik w apartamentowcu w Workucie.  Wygugluj sobie, sprawdź. I zadzwoń po "przeprowadzki."  A  tuż przed świetlnym rokiem ...  Miłość! Iluminuje kiepskim żartem.  Mrok - spowija lochy czułego  niezrozumienia. A pośrodku - ty. I co najgorsze: każdy.    
    • @Łukasz Jasiński może być i tak i tak. Obie formy są poprawne.   można sobie tutaj sprawdzić:  

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Dagmara Gądek I niby kilka wersów, a zrobiła się burza w szklance wody - na szczęście nikt nie utopił mnie w jej łyżce

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      A  tak poważnie, to Wasze komentarze są genialne, zwłaszcza w zestawieniu z moją "wizją" : ta pusta szklanka, to kompletny BRAK uczuć, czyli woda, która nie wyleje się z przestrzeni, do której jej nie nalano ...  Pozdrawiam serdecznie!
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...