Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ostatni Będą Pieszymi


RafałStudziński

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni Będą Pieszymi

Pamiętajcie, że ostatni będą pierwszymi, dokładnie w takiej kolejności (z małymi wyjątkami).

To co imponuje na Ziemi, wcale nie musi imponować w Zaświatach. Ziemskie VIP-y będą miały najciężej, żeby dostać się do Nieba.

 

Mt 19:24: "Powtarzam: Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, aniżeli bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego."

 

Mt 19:23: "Jezus zaś powiedział swoim uczniom: 

  • Zaprawdę powiadam wam: Bogaty z trudem wejdzie do królestwa niebieskiego."

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nowy Testament: Biblia Poznańska (Ewangelia św. Mateusza)

 

"

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

"

Popek & Dj. Frodo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi satyra pokazuje pewne nieoczywistości w dość ciężkim przekazie. Nie nauczam, Jezus nauczał, Słowa Jezusa powinniśmy brać za Wykładnię. To nie tak, że urągam moim Najwyższym i Najukochańszym Przykładom. Piszę o Rodzinie, a, że znamy się nie od dzisiaj i wczoraj było już dawno temu, a jutra nadal nie widać, to potrząsam trochę tym "drzewem figowym". W zamian niedojrzałe figi, mogą sobie poleżeć na Ziemi, aż dojrzeją do odbierania tego co piszę i jak piszę, jako zachęty do zmiany spojrzenia na Miłość i nie mylenia Jej z moim wymiarem tego, jak ja postrzegam Miłość i co Ona oznacza dla mnie, a co często jest odbierane jako Jej zaprzeczenie. 

Poza tym prosiłbym Cię o sprecyzowanie co dokładnie widzisz jako urąganie i pustosłowie?

 

Pozdrawiam Cię Serdecznie!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafałStudziński źle się rozumiemy, nigdzie nie napisałem o pustosłowiu, wręcz przeciwnie. Dzięki za wyjaśnienie, czułem, że chcesz coś więcej dodać :) Chodzi tylko o tytuł :) skąd taka pewność? nie odpowiadaj!, wiem :)

Urąganie to synonim satyry - precyzując.

Pozdrawiam i Ciebie z atencją do Miłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...