Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Temat już kiedyś nieśmiało poruszałem, zresztą nie tylko ja i miało się coś zmienić,

tymczasem jest jak było, dzięki czemu coraz mniejszą mam ochotę wchodzić na zieleniak.

Bardzo męczące jest spędzanie czasu na poszukiwaniach osobistych "wytworuf"

w tej nieokiełznanej kupie własnych śmieci, złożonej z wierszy, komentarzy, limeryków,

palindromów, haiku i co tam jeszcze człek nieopatrznie wpisał.

 

Nie można tego jakoś posegregować? Oczywiście najlepiej byłoby powrócić do poprzedniej wersji, gdzie utwory leżały sobie uporządkowane tytułami w konkretnych działach i dotarcie do wierszydła napisanego nawet kilka lat wcześniej trwało góra minutę, no... czasem dwie    :)

ale się nie upieram, żeby koniecznie było tak samo. Ważne, żeby było przejrzyściej i prościej, bo teraz jest trochę jak na "Ciuchach" w Rembertowie.

Wielka góra butów, buciorów, kamaszy i walonek, a interesujące nas rollingstonki? Są, tylko gdzie?

Pamiętam Mateuszu, ze coś w tym względzie obiecałeś. Ponawiam prośbę i jeszcze raz z góry dziękuję.

Opublikowano

I ja popieram. Co prawda moja wytfurczość nie jest tak bogata, ale wkurza mnie na przykład to, że posty z forum mieszają się z wierszami. Jeśli ktoś chce przeczytać czyjeś wiersze, to niekoniecznie musi być zainteresowany wątkami tworzonymi w dyskusjach.

Opublikowano

@kot szarobury, wyłącznie wiersze możesz przejrzeć w zakładce "Utwory". Klik.

Wchodzisz tam przez "Zobacz jego utwory..." w profilu i następnie w lewym menu "Utwory".

 

@jan_komułzykant, mam tą sprawę ciągle przed nosem, jednak ze względu na rozbudowanie modułu, który trzeba dopisać - czeka na jakiś wolny weekend. Póki co - na pewno w październiku nie zostanie to wdrożone - potem, nie wiadomo. Jeśli chodzi o samą zmianę forum - ja też byłem niechętny, jednak chodziło tutaj głównie o bezpieczeństwo. Poprzedni skrypt napisany przez A. był baardzo dziurawy i podatny na ataki. Mając na względzie zmiany w ochronie danych osobowych, musiałem go koniecznie, mega pilnie zmienić, bo przy ewentualnym kolejnym wycieku danych czekałaby nas sroga kara. :)

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Prosiłam o usystematyzowanie wierszy w profilu tak jak to było na dawnym portalu z uwzględnieniem ''ulubionych''

gdzie dostęp miał tylko właściciel profilu. Wiersze powinny być ponumerowane według daty publikacji z uwzględnieniem działów

( tabelki). Teraz jest '' trochę jak na "Ciuchach" w Rembertowie''

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

To samo napisał mi Mateusz, JADer'ze. Widać nie zakładałeś postów na forum dyskusyjnym, ale obecny skrypt traktuje je jak utwór. Zresztą co masz na którymkolwiek z działów foruma? "Nowy utwór". Co prawda, Mateusz obiecał, że będą zakładki na prozę, warsztat i wiersze, więc tematy postów nie będą wyświetlać się wcale, albo trafią do działu forum, pod warunkiem, że taki zostanie przewidziany.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tak. Skrypt traktuje je jak wytwór literacki. To co pisałem JADerowi, jeśli będzie rozróżnienie na działy, to tematy forum będą pomijane jeśli nie powstanie dla nich osobna zakładka. Natomiast Marlett chce więcej. Kobiety....

Opublikowano

 Jeszcze jedno. W poprzednim skrypcie utworów na stronie było co najmniej 50. Nie pamiętam już bo może i 100. W obecnej wersji jest 30 publikacji. To z 3 dni zaledwie. Ja wolałbym żeby strona obejmowała tydzień. Ale oczywiście jeśli i inni podzielają te zdanie.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Wszystko rozumiem, bezpieczeństwo rzecz podstawowa, ale to już tak długo trwa, że bezczynnie ciężko usiedzieć, więc „będę apelował” jak w Misiu - nawet następne 25 lat.

Wersja, o której pisze Marlett (tabelka) chyba najlepiej się sprawdzała, bo była prosta, intuicyjna, szybka. W tej chwili ciężko znaleźć własny kawałek, a co dopiero gdyby ktoś chciał poczytać np. konkretny utwór innego autora? Masakra.

Opublikowano (edytowane)

Z faktów kilka :

1) forum ma morze opcji

2) nie każdy gość potrafii pływać 

3) czlowiek nawet wprawny kiedyś też straci siły a przede wszystkim chęci i pójdzie na dno jak tytanik

4) mniej opcji nie oznacza gorzej 

5) intuicyjność-  fajne słówko dla leniwych takich jak ja

6) na wszystkie zmiany trzeba czasu a więc drugie fajne slowo to cierpliwość 

7) pomysły bez konkretnych rozwiązań ciężko jest coś zrobić bo komuś by coś sie widzialo

Edytowane przez Marcin_Krzysica (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

4 i 5 pełna zgoda :) ale 7???

Tu nie trzeba nic wymyślać, patent na tabelkę z działami i zapisanymi w nich utworami autora był na tym portalu moim zdaniem doskonały.

Rozumiem, że trochę pracy to kosztuje, ale na pewno uprości zabawę użytkownikom, a nawet przyciągnie nowych ( a już na pewno ściągnie tych z emigracji  ;)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Opublikowano (edytowane)

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tylko działy sa wchłanianie przez inne działy mam nadzieję że  ten proces już się zakończył  (nie liczę ze wróci wprawni... no Chyba że jakaś silną grupa napiszę do Mateusza :) ) Nie ważne. Ja mało co z tabelki pamiętam więc może ktoś przypomni jak to wyglądało itp jakby to sie miało do zakładek które są obecnie itd 

Intuicyjność jak narazie jak wejdę na kota pojawiają się po jego obrazkiem trzy ikonki które same w sobie nic nie mówią ale udaje mi sie strzelić w odpowiednią i wychodzi wszystko co napisal razem z utworami w pomoc ... już kiedyś pisałem ze dla zwykłego czytać jak ja niezbyt interesuje ze Pan Ć w 2013 odpowiedział komuś na komentarz. Instrukcje typu przejdź tu potem kliknij to a następnie nie zdają egzaminu bo ktoś po prostu pójdzie na inny portal gdzie utwory sa bardziej eksponowane. Tak jestem leniwy i z takiej postawy wychodzę. Wchodzę na portal bo jestem super gość złakniony poezji więc gdzieś powinno być wyeksponowani Ci bardziej wprawni klikam ha marzenie sie spełni a sa awatary Nicki cokolwiek klikam na Nick i pojawiają się jego utwory w chronilogixznej lub jakiejkolwiek kolejności klikam czytam się czuje szczęśliwy.;) Nie czuję sie jak detektyw kolombo i na pewno wrócę jeszcze cos przeczytać czy może założę konto; )

Edytowane przez Marcin_Krzysica (wyświetl historię edycji)
Opublikowano (edytowane)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Kiedyś działy też były wchłaniane przez inne, po rożnego rodzaju rewolucjach na orgu. A było ich niemało. Niemniej wiersz np. z Z-ki trafiał najdalej do działu dla początkujących, ale nie do limeryków albo haiku i był z tym jako-taki porządek. W tabelce ponadto był nie tylko wiersz (jako ten główny element) ale właściwie cały wątek z komentarzami, czyli całość, niezależnie od ilości komentarzy. Dzięki temu można było np. sprawdzić, czy są jakieś nowe, łatwo przypomnieć sobie lub komuś, co napisał. Teraz jest z tym wygodniej, bo otrzymujesz powiadomienie. Ale spróbuj po jakimś czasie wrócić do wiersza. Musisz niestety nieźle się nakopać, przebić przez komentarze itp.

Co do tabelki. Miałem kiedyś jej screen, podobnie jak powyższy "szlaczek", Niestety gdzieś to się zapodziało, ale może ktoś też coś takiego zrobił. Jeśli tak, fajnie by było to tutaj wrzucić. Może ułatwiłoby pracę Mateuszowi. Jeśli nie, postaram się zrobić w przybliżeniu chociaż jakiś rysunek.

Edytowane przez jan_komułzykant (wyświetl historię edycji)
Opublikowano (edytowane)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Najbardziej brakuje szlaczka i tabelek, natomiast jest wiele zbędnych ''ozdobników''.

Mateusz nie bierze pod uwagę tego, iż starzy orgowicze chcą mieć coś z dawnego forum i równie nie bierze pod uwagę tego, że większość jest tu tylko tymczasowo, a mocno steruje tym forum. Nie stawiajmy na ilość ale na jakość. W ostatnim czasie największy nacisk jest na estetykę komentarzy. Dla mnie komentarze powinny być szczere, nie pozbawione odczuć emocjonalnych. Sztucznie ugrzecznione komentarze  w niczym nie pomagają początkującym poetom, a wręcz szkodzą.

Edytowane przez Marlett (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • zrobiły we mnie swoje  niedługo czekać  aż zerwę się im  jak ze smyczy         
    • @Maciek.JBardzo dziękuję za cenną uwagę.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Ja czytałem głośno: Na zatwardzenie niech pan coś mida! Z przyjemnością uzupełniam wpis o Twoją Maćku wersję. Mniej może ona rozkazowa, ale akcent jest tam gdzie trzeba. Pozdrawiam serdecznie.
    • @Berenika97 no piękne! Słowa jak flirtujące duszyczki – nigdy nie usiedzą na miejscu.
    • Pisanie*             Zamiana językowej różnorodności na ubóstwo przekazu myśli miała nieprzypadkową rewolucję: z początku powoli i wkrótce - z impetem jak ośmiornica wlazła na internetowe obszary - stale, konsekwentnie i upierdliwie nadal anektuje coraz większe obszary naszej rzeczywistości internetowej.             A redukcja mówionego, pisanego i śpiewnego języka wciąż postępuje, zapanowało skrzętne liczenie używanych słów, oszczędne szafowanie ich różnorodnością - jęła obowiązywać  łaptologia.             Tekst musi być skonstruowany bez językowej biżuterii - metafory, porównania i innych artystycznych ozdobników - one poszły paszoł won i modne jest podawanie na tacy byle czego - bylejakości, a nieobecność spekulacji, domysłów i niedomówień - czy też jakichkolwiek myślowych procesów - odarły poezję, prozę i prozę poetycką - mowę wiązaną z dotychczasowego sensu.            Ludzie, którzy nie potrafili ułożyć byle zdania, zaczęli posługiwać się relatywną logiką i w sposób gładki zmieniali co popadnie. A czego nie mogli, obśmiewali. Naumieli się nowego sensu wypowiadanych słów. Odtąd styl nie mógł być kwiecisty i arabeskowy. Taki od razu wędrował na gilotynę. Ich zdezelowane sądy naraz chwyciły wiatr w żagle i poczęły surfować po morzach i oceanach odważnych spekulacji. Twierdzili, że nastała korzystna moda na używanie sztampy. Że trzeba być pojmowalnym bez żadnego ale, a idee głosić należy językiem obfitym w uproszczenia. Uznali, że słów o rodowodzie przestarzałym, nie należy używać. Ogłosili zwycięski zmierzch kwiecistych sformułowań. Zadęli w surmy zbrojne obwieszczając wieczny odpoczynek niejadalnym tekstom i przydługim zdaniom, w rezultacie czego poszczególny człowiek począł dysponować nieograniczonymi areałami rozsądku. * Z powodu działań językowego rzeczoznawcy, który wtargnął na arenę dziejów, postanowiono wyposażyć piszących w stosowne przyodziewki. I tak się stało. Wnet zaprojektowano stosowne mundurki, a literacki naród prezentował się w nich identycznie, co wyglądało, jakby wyszedł spod jednej sztancy. Kto dał się wbić w to przyobleczenie, ten w niczym nie odstawał od chóru; kląskał i biadał w tej samej tonacji.­   Autor: nerwinka Źródło: opowi.pl
    • Pan             Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która bezterminowo chroni strategiczne firmy polskie przed obcymi podmiotami gospodarczymi - spoza Unii Europejskiej i nowe przepisy wejdą w życie dwudziestego czwartego lipca.   Źródło: WP Wiadomości              Strategiczne Spółki Skarbu Państwa można znaleźć w mojej ustawie zasadniczej - Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Narodowej.   Łukasz Wiesław Jan Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...