Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dział dla marnych poetów


Rekomendowane odpowiedzi

kwiczą, ryczą, tak jak w chlewku
tumult, zgiełk i zamieszanie
knocą, psioczą i mamrocą
niech się skończy to pisanie

plus za plusem plusa goni
bez talentu ni umiaru
przez głaskanie loczki bledną
od krytyki do zawału

basta, z trocin gmach budować
to żenada, wierszokleci
jeden wklepie, drugi klepie
czas im jakoś w życiu leci

ot, czasami w pełnych zdaniach
dysertacji próbę czynią
to gwarancja jest upadku
kiedy się we wszystkim mylą

na pastwisku krowy mielą
trawę, z pysków trawa im wystaje
analogia to poezji
co im tylko się wydaję

że są.
Nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda Tara -no, za buziaka warto było się narazić :))) No tyle, że się nic a nic nie boję.

krzysztof marek - interes się musi kręcić. Bez niego nie stworzyłbym tego arcydziełka :)

teresa943 - pisałem z czerwonymi uszami wręcz!

Judyt - ja nic nie mówiłem...

avals - na te mętne wywody mam taką odpowiedź- jak ktoś może uważać swój tekst za wiersz, tak samo ja mogę uważać ten tekst ze bzdurę. To jest tak proste, że nie potrzeba do tego metryk matek, kochanek i żon. Ufff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes załosny wraz z swoimi dzwoneczkami co tylko ci przytakuja załozcie sobie kołko rózańcowe i czytajcie tam wiersze i co ze ładnie piszecie skoro duma i wasza ignorancja a przede wszystkim imperatywna głupota okrywa was infamia... nie ma sie co z wami kłocic zaślepiła was już dawno wasza piękna poezja. Gardze takimi ludzmi ja mam sie nauczyc pokory ?? a wy niby czego ?! aportowania ?
My wierszokleci chociaż nikogo nie naśladujemy idziemy własnym torem piszemy dla zabawy i mamy marzenia by stać sie kims ale nie takimi jak wy! Nie boimy sie krytyki i zmian ale takie wiersze to juz czyste chamstwo. Nie potrafisz sobie z czyms poradzić mama cie w szafie zamykała? nie wyzywaj sie na tych co pisza dla przyjemności. A takie cos schowaj sobie w spodnie nic tym nie osiągniesz...
gdy piszemy łatwo wyśmiewacie sie gdy trudno nie rozumiecie i tez sie wyśmiewacie! ;]
a minusy dla zasady to dopiero oznaka ignoranci ;] wiec plusy dajecie sobie nawzajem także dla zasady ? ! ;] przez takich jak ty to forum odstrasza a nie zachęca młodych do nauki...
Co myślisz ze bd zył wiecznie i bd tworzył swoja poezje po wsze czasy i jeden dzień dłuzej? !
Umrzesz jak każdy i kto cie wtedy zastąpi bo chyba nie twoje zdjecie? ! a może jednak?
Nowe pokolenie poetów powinno się tutaj wychować a póki co odchodzą przez takich jak ty.
Jak nie ma nic w wierszu do przyczepienia sie to interpunkcja nie?
Ale duma najpierw jestem poeta stary poeta... dumny madry a reszta głupki
o tak! o tak bije ci pokłony ! a ty mój !! M. Krzywak M.Krzywak! bis bis ! ale idz juz spac ;]

Zablokujesz mi kąto ? tylko potwierdzisz to co napisałem haha... ze jestes tchórzem razem ze swoją gromadka i boicie sie zmian po co zmeinaic cos co jest idealne ale jestes człowiekiem nie jestes ideałem...

STARE PRZETERMINOWANE KONSERWY... Zrozum to albo nie wytłumaczę ci bo sie wysmiejesz nie rozumiejąc

To znaczyć wy być juz starzy i wy byc nie otwrci na noooowe propozycje sorki za trudny wyraz nowe style a niech to jeszcze trudniejszy horyzonty no juz łatwiej nie umiem. I nie patrzeć na nic prócz siebie. Zamknięci w swojej poezji i swojej dumie jak i ignoranci.

Żałosne mimo że napisane ładnie za treść wróc do domu i nie grzesz wiecej. Zyskałeś tylko moja wzgardę. We mnie nie warto mieć wroga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćbym nie wiem jak pisał wiersze nigdy bym nie napisał czegos takiego ! dla mnie nie istniejesz...
zal mi tylko że nikt z wierszokletów nie reaguje tylko kilku podniosło głos reszta czyta z wywalonym ozorem...
pogarda....
i dowód na ignorancje...
poprzednik sie rozpisał ale popieram całym sercem. jestem tu nie dawno i juz mi sie nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierszobicie

panie z tym tekstem pan pomylił porty
pustosłów od początku straszy nudą
to chyba jakieś głodne koty nabazgrały
nie wiedząc czy komedia to czy dramat

depresje kwiczą niczym didaskalia
dezynwoltury żałość manieryczna
poszukaj pan pod kioskiem z piwem frazy
a rytmów gdzieś na wiejskim wysypisku

w encyklopedii szukaj pan przenośni
powinna być gdzieś w okolicy em
ogólnie jest w całości przejechany
słowa nie radzą z myślą myśli zaś tu nie ma

może na deski kabaretu w gminie
albo na końcu powiatowej prasy
jak pan napisze wiersz a sporo czasu minie
niech pan to schowa dobrze gdzieś w szufladzie


Pozdrawiam Michale, sorry. Stefan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał- język nie jest chwalebny czasem, co widzą czytelnicy,
a jednak..mowa- język jest to co mamy do czytania, jeśli
zaprzeczasz tzn. że potwierdzasz, a to daje do zastanowienia się.
Sama osobiście nie uważam się za poetę, tyle, że ten wiersz może
godzić w godność osób, którzy po prostu piszą o swoich uczuciach,
emocjach, o życiu zwykłym codziennym, ale to takie moje przemyślenia
na teraz. J. serdecznie Michale, podziwiam odwagę i piszę to z pełnym
szacunkiem do Twojej osoby, choć nie patrzy się na osobę li na sam utwór,
który budzi konsternację w czytelniku. Celowość? być może mieszane uczucia,
wynikające z obserwacji wierszy/uwtorów, które np. czytałeś(...), tak sobie
rozumkowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hipokryzja bohaterów tego utworu polega na tym, że krytykując robią dokładnie to samo.
I niech piszą sobie o uczuciach, ale w odpowiednim dziale.
Hogw.

PS - "Sama osobiście nie uważam się za poetę" - i to jest kolosalna różnica, szczególnie jak się tym poetą jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hipokryzja bohaterów tego utworu polega na tym, że krytykując robią dokładnie to samo.
I niech piszą sobie o uczuciach, ale w odpowiednim dziale.
Hogw.

PS - "Sama osobiście nie uważam się za poetę" - i to jest kolosalna różnica, szczególnie jak się tym poetą jest ;)
Michał, wydaje mi się, że poeta- samo to pojęcie jest ambiwalentne, to nie my sami
siebie powinniśmy oceniać, ale nas inni, z tego, że tak ujmę, rodzi się " ranga",
tak przynajmniej mi się na chwilę obecną wydaje...poeta czy niepoeta- nie ma różnicy,
każdy ma prawo do pisania- i tego nikomu nie można zabronić, jak prawa do głosu.
I poeci i niepoeci zarówno- wykazują chęć ukazania innym rąbka tajemnicy. Był tutaj
z dwa lata temu może na tym portalu, pan, z przepięknym słowem- uważał się akurat
za " niepoetę", zdaje się z zawodu był lotnikiem, a pisał schodząc na ziemię, itd.
No ale to tak tylko przytoczyłam...ukazując " różnicę". Chociaż jestem w stanie zrozumieć,
że poeta- może ma bardziej bogatszy repertuar spojrzenia na utwór, nie wiem czy więcej
widzi, może technicznie więcej(...)

I na koniec zadam pytanie: jaki jest ten odpowiedni dział? łamią reguły...umieszczając na poezja dla zaawansowanych, czy może wiersze jeszcze takie mm..powiedzmy " niedokończone technicznie" lądują w dziale P. To też prawda, trzeba mieć dystans i chyba najbardziej do samego siebie. Utwór uważam niniejszym za obraźliwy.
To tyle o ile...J. (: serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Hipokryzja bohaterów tego utworu polega na tym, że krytykując robią dokładnie to samo.
I niech piszą sobie o uczuciach, ale w odpowiednim dziale.
Hogw.

PS - "Sama osobiście nie uważam się za poetę" - i to jest kolosalna różnica, szczególnie jak się tym poetą jest ;)
Michał, wydaje mi się, że poeta- samo to pojęcie jest ambiwalentne, to nie my sami
siebie powinniśmy oceniać, ale nas inni, z tego, że tak ujmę, rodzi się " ranga",
tak przynajmniej mi się na chwilę obecną wydaje...poeta czy niepoeta- nie ma różnicy,
każdy ma prawo do pisania- i tego nikomu nie można zabronić, jak prawa do głosu.
I poeci i niepoeci zarówno- wykazują chęć ukazania innym rąbka tajemnicy. Był tutaj
z dwa lata temu może na tym portalu, pan, z przepięknym słowem- uważał się akurat
za " niepoetę", zdaje się z zawodu był lotnikiem, a pisał schodząc na ziemię, itd.
No ale to tak tylko przytoczyłam...ukazując " różnicę". Chociaż jestem w stanie zrozumieć,
że poeta- może ma bardziej bogatszy repertuar spojrzenia na utwór, nie wiem czy więcej
widzi, może technicznie więcej(...)

No ale co ja robię? Właśnie oceniam. I tak samo jak każdy ma prawo do pisania, każdy ma prawo do oceniania. I prawa do głosu też sobie nie dam odebrać.
Zresztą i tak trafiam celnie, bo już rozrasta się plaga kopii. Ma się to coś po prostu :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Michał, wydaje mi się, że poeta- samo to pojęcie jest ambiwalentne, to nie my sami
siebie powinniśmy oceniać, ale nas inni, z tego, że tak ujmę, rodzi się " ranga",
tak przynajmniej mi się na chwilę obecną wydaje...poeta czy niepoeta- nie ma różnicy,
każdy ma prawo do pisania- i tego nikomu nie można zabronić, jak prawa do głosu.
I poeci i niepoeci zarówno- wykazują chęć ukazania innym rąbka tajemnicy. Był tutaj
z dwa lata temu może na tym portalu, pan, z przepięknym słowem- uważał się akurat
za " niepoetę", zdaje się z zawodu był lotnikiem, a pisał schodząc na ziemię, itd.
No ale to tak tylko przytoczyłam...ukazując " różnicę". Chociaż jestem w stanie zrozumieć,
że poeta- może ma bardziej bogatszy repertuar spojrzenia na utwór, nie wiem czy więcej
widzi, może technicznie więcej(...)

No ale co ja robię? Właśnie oceniam. I tak samo jak każdy ma prawo do pisania, każdy ma prawo do oceniania. I prawa do głosu też sobie nie dam odebrać.
Zresztą i tak trafiam celnie, bo już rozrasta się plaga kopii. Ma się to coś po prostu :)))

Oceniasz- tak jest- zgadzam się, tyle, że np. ktoś nie znając np. Twojej osobowości,
ujmowania spraw niektórych w taki a nie inny sposób, widzi tylko jedno: ten Pan czy inaczej
obraża mnie słowem zawartym...tak po prostu- widzi prosto. Masz prawo i to jest piękne.
Plaga kopii, plagii zawsze będą jakieś niedobre, zgadzam się, że trzeba o tym mówić, o tym
czego nie powinno np. być, ale może trzeba dobrać odpowiedni sposób do czytelnika(?)
tego już nie wiem, odpocznij...bo na szczęście człowiek- ludzik- nie jest nieomylny, a najczęściej jest tak, że potrzebuje pokory, choć szum zawsze będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...