Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Stary_Kredens

Użytkownicy
  • Postów

    3 303
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Treść opublikowana przez Stary_Kredens

  1. @hollow man pewnie tak , czy człowieczeństwo się ostoi , tak w ogólnym wymiarze, ja już tego nie doczekam chyba , chociaż to dość pędzi, gna i coraz większy strach. Może wszystko już było i się tylko powtarza? Kredens
  2. @hollow man może nie jest za dużo, jeśli chcesz tak pisać to pisz. Niech Cię to niesie , gdzieś przecież zaprowadzi. Uważam , że piszesz bardzo interesująco, dużo takich myśli które otwierają ciekawe tematy o których warto rozmawiać Pozdrawiam kredens
  3. @Simon Tracy w sumie trudno się nie zgodzić. Dziękuję za czytanie i komentarz Pozdrawiam kredens
  4. @hollow man ta poezja jest pełna pikseli i zmieniających się obrazów jak w tik toku, który zresztą cholernie wciąga . Tak piszą młodzi i tak będą pisać dalej? Chyba tak każda epoka ma swoją pieczęć Pozdrawiam kredens
  5. @hollow man ja również dziękuję i chętnie poczytam Twoje Kredens
  6. @Marek.zak1 dziękuję za czytanie odniesienie się do wiersza Pozdrawiam serdecznie kredens
  7. @hollow man tak , wiersz jest dosłowny i raczej oszczędny w słowach , idzie za tokiem myśli. Zresztą ja 🙂‍↔️ nigdy nie byłam zbytnio wyrafinowaną poetką, jeśli mogę tak siebie nazwać , nie stosowałam odległych przenośni i skojarzeń , może nie potrafię może jest mi z tym nie po drodze i sama lubię przejrzyste pod względem art poetica utwory . Bardziej cenię sobie nastrój wiersza i zauważ, że raczej wszyscy wielcy poeci , zwłaszcza Mickiewicz, ale i współcześnie Szymborska np. czy Miłosz pisali w sposób prosty nie zawiły. Ja oczywiście się do nich nie przyrównuje ale taka poezja jest mi bliższa. Prostota słowa w swojej zrozumiałości wyniesiona na wyżyny artyzmu. To jest to. Nastrój który zapamietujesz na zawsze Pozdrawiam serdecznie i i dziękuję za czytanie i komentarz Kredens @Berenika97 życie bywa okrutne i niesprawiedliwe. Dlaczego, nie wiem. Trudno się z tym pogodzić Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za czytanie i komentarz Kredens
  8. Nie doświadczyli w życiu prawdziwej miłości Cokolwiek to oznacza Prawdziwej Lecz doświadczyli rozpaczy jak po jej stracie To stokroć gorsze taka rozpacz bez miłości Po prostu nie byli nigdy szczęśliwi A teraz są zrozpaczeni Jakby z wszystkiego odarci lecz aby taka chwila nadeszła trzeba żyć dostatecznie długo bo gdy się jest jeszcze dość młodym ma się nadzieję że choćby się było najbardziej szarym człowiekiem to może gdzieś jest drugi taki sam który też pragnie miłości spotkają się więc i będą szczęśliwi marzenie by być szczęśliwym nie nadeszło gdy się jeszcze trochę dłużej pożyje rozpacz odchodzi i przychodzi zobojętnienie szary kwiat bez barwy i zapachu zetlała tkanina która za chwilę w proch się rozsypie gdy się nie było kochanym nikogo doprawdy to nie obchodzi
  9. @Berenika97 dziękuję bardzo za tak wnikliwy i pozytywny komentarz, choć temat mało pozytywny, niestety Pozdrawiam serdecznie Kredens
  10. Lubię taką poezję poprzez słowa jak przez mgiełkę , ale z dobrym nastrojem który tworzy dyskretnie Pozdrawiam serdecznie kredens
  11. @Simon Tracy ach ach ach, co słowo to strach bo przejść na ciemną stronę mocy to źle jak mówią prorocy. Czy to zajebiste? Raczej mroczne i mgliste Poe wiecznie żywy? Mimo to plus za kunszt Pozdrawiam serdecznie kredens
  12. @lena2_ zgrabnie, mądrze i z prostotą Pozdrawiam serdecznie i dobrego czasu Kredens
  13. @[email protected] cieszyć się życiem póki co Pozdrawiam serdecznie również Kredens @bazyl_prost może i tak Pozdrawiam kredens @Jacek_Suchowicz przedtem też nie było lepiej w końcu schemat się powtarza. Dziękuję za czytanie i komentarz Pozdrawiam kredens
  14. przeszywa mnie podłość ludzi nieuchronny tragizm wydarzeń jeśli coś już się stało nie cofniesz tego o jotę a nawet to co ma się stać co jeszcze przed nami stanie się bo lont już zapalony a los ma chyba wielką ochotę żeby wybuchł dynamit wybucha z nagła wszystko marnieje 🔥 ogień w kominku modlitwa w pół słowa czas radość może zdziwienie przez mgnienie że tego już nie ma wielkiego drzewa na wzgórzu i chmur co nad nim płynęły czyjejś ucieczki w popłochu by skryć się w miejscu spokojnym powtarzający się schemat? wszystko zniknie zbutwieje zostanie jednak Ziemia przez chwilę tylko niema
  15. @Nata_Kruk postaram się o ile się da! Pozdrawiam serdecznie kredens
  16. @widelec @widelec tak, całe życie to w końcu podróż, przygody, oczekiwania, doświadczenia, pozbywanie się złudzeń, ale tyle czasu poświęciłeś w tym wierszu podróży samolotem i w końcu wylądowałeś i to w konkretnym miejscu, że wybacz sam to sugerujesz Pozdrawiam kredens
  17. Wiele pytań gorzkich i trafnych , a na końcu prawda w pytaniu retorycznym, to jest i takie jest właśnie życie. Szczęśliwe są w nim tylko chwilę jak śpiewał Rysiek Riedel Pozdrawiam serdecznie kredens
  18. @hollow man @hollow man Kochanowski" nie leda piórem opatrzony," to mistrz , a jego szlachetne zdrowie nikt się nie dowie... Napisać coś takiego i można umierać , a i tak non omnis moriar Pozdrawiam kredens
  19. Zazdroszczę
  20. @andrew pośrodku ognia chce się sielanki , pośrodku sielanki chce się ognia Również pozdrawiam kredens @Berenika97 dzięki za czytanie i miły komentarz Pozdrawiam serdecznie kredens @Starzec dzięki za czytanie i sympatyczny komentarz pozdrawiam serdecznie kredens
  21. @hollow man młody człowiek rano , praca , dzień czas po imprezie i tak płynie życie, tylko dokąd? Znużenie i brak miłości i Wojaczek, no tak to w jego stylu , chyba. Dobry wiersz ale bardzo pesymistyczny , ale to tak jakbym widziała dawną siebie i teraz moje dzieci w codziennej gonitwie. Czasami tak widzę i te groby też coraz bliżej podchodzą. Dobre sformułowanie. Właściwie to już napierają Kredens pozdrawia
  22. @wierszyki zapachniało górami i góralami. Możeś stamtąd? Pozdrawiam serdecznie kredens
  23. @bazyl_prost skoro burza ominięta , to w czym problem? Pozdrawiam serdecznie kredens
  24. @bronmus45 a żadnej choroby się nie dorobiłeś?, to może stąd ten ciężar u mety, ach te kobiety, kobiety. Baby ach te baby człek by je łyżkami jadł Fajny wierszyk Pozdrawiam serdecznie kredens
  25. @Radosław Berenika już wszystko powiedziała Kredens pozdrawia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...