Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 096
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. Zgaduję młodę pióro. Ma, twa, twe, twych, mą, twą - to skrócone formy zaimków.(od moje, twoje) Skrócone, a jednak brzmią niekoniecznie poetycznie, bo wyolbrzymiają, powiedziałabym, wzdymają i rzucają się mocno w oczy i uszy, zupełnie niepotrzebnie. Kto dzisiaj mówi? Twa fryzura mi się podoba (mówi raczej twoja) Ma sukienka się wygniotła (moja sukienka się wygniotła) Czy nie tak? Proponowałabym zacytowany wers zapisać tak: nawet nie drgnąłem. W j.polskim jest podmiot domyślny i czytający, wie, że to Ty :) To byłam ja, marudzińska, życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie :)
  2. @Deonix_ @tetu @Marcin Krzysica @Waldemar_Talar_Talar Ojeju, jak miło :)
  3. @jan_komułzykantdziękuję :)
  4. Waldemarze, zasadź je w doniczce, postaw w słońcu i podlewaj odwagą :)
  5. @beta_b dziękuję Beciu i @Kot -cie, pozdrawiam kolorowo
  6. Jak się smutek zakocha w samotności, to ubierają się na szaro na swój ślub. Ciekawie było :) Nieśmiało zaproponuję ciemniejszą czcionkę.
  7. Najfajniej na załączonym awatarku, Pozdrówki :)
  8. Poeta widzi słońce w nocy, a o księżycu będzie prawił w dzień. On Ci pokaże tęczę nocą, pozdrawiam :)
  9. umówił się księżyc z latarnią w kałuży za trzy przecznice był w pełni nią urzeczony bo bladła z latarń najśliczniej patrzyłam za rogiem niesmiało żegnali się czule przed świtem od tamtej pory też wierzę że można się kochać z odbiciem
  10. Tomku, bo co niektóre mnie zmroziły, a, że jestem mało odporna, wyszło mi to na niezdrowie. Miodzik przyniosłeś, więc liczę, że pomoże:)
  11. @Krakelura Miło mi :)
  12. Śmierć nie jest niczym pięknym, to największy wróg ludzkości, w dodatku nienasycony, dziękuję za komentarz i czytanie :)
  13. @Krakelura @zuzia z podziękowaniem :) @Krakelura Kłaniam się wdzięcznie :)
  14. Filozoficznie, spokojnie, ciekawie i z ładnym rymem. Pozdrawiam :)
  15. Jaka sprzeczka bromusie? Wstawi haiku, dobrze, jeśli to nie haiku, też się nic nie stanie, najwyżej dowie się co na ten temat wiedzą czy myślą inni, podobnie jak w innych działach.
  16. @Wędrowiec.1984 Dziękuję, jak miło :) @iwonaroma Dzięki za wyrozumiałość :) @Marcin Krzysica I Tobie Marcinie
  17. To prawda, nie trzeba nam kłamstwa, podłości, zazdrości, wojen... Ale czy sami nie jesteśmy właśnie tacy? Może nie zawsze, nie wszyscy, jednak to ludzkie cechy. Pozdrawiam :)
  18. @iwonaroma Może teraz jest lepiej? Sprawdź proszę. Dziękuję i pozdrawiam :) @Wędrowiec.1984 Wiem, że byłeś, @Magdalena Dziękuję :)
  19. Witaj Waldemarze, Wzajemnie, uśmiechniętego i dziękuję :)
  20. @Gaźnik dziękuję za ślad :)
  21. Eee, nie jesteś urażony, bo wiesz, że to nie o Tobie. Kiedyś tam słyszałam, że każdy przynajmniej krótko, lub nie raz próbował pisać wiersze. Reasumując zatem, jakby nie liczyć, choćby w naszym kraju mamy kilkanaście milionów poetów, no i o takich pisałam :) Ale to, co jest do rymu, niekoniecznie jest prawdą. Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)
  22. @Marek.zak1 ale żaden mój, ani pet, ani poeta. Dziękuję Marku i pozdrawiam serdecznie :)
  23. Lubię tę porę roku, jest urzekająca, i lubię o niej wiersze :)
  24. Oj tam... Ukłony :)
  25. a sterczą, sterczą, żebyś wiedział, bo się za bardzo odchudziłam paskudny kaszel, kicham wierszem i się przecinków ledwie trzymam więc jak mam grzeszyć, ja lebioda, gdy nie to zdrowie, nie te lata, jasna anielciu i z poetą nawet już ty mnie nie wyswatasz pokutę jeszcze mi zadajesz po kiego licha drążyć temat? skoro petów jak cyganów takich prawdziwych, dawno nie ma
×
×
  • Dodaj nową pozycję...