Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 087
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. stroiła się myśl o tobie, bo chciała się w oczy rzucić, sukienkę zwiewną ubrała, a do niej pod kolor bucik. w ogromnym pośpiechu wyszła mówiąc, że duszno i ciasno, w kierunku kamiennych schodków, pobiegła na stare miasto. siedziałeś, gdzieś w chłodnym cieniu pośród zamyśleń srebrzystych, wtem w jednej, najgorszej chwili tęczowe złudy jej prysły. no i wróciła spłakana, włos potargany, i słyszę… - nawet mnie nie zauważył dla innej dziewczyny wiersz pisze!
  2. Do tej pory, co niektórzy boją się powiedzieć co na prawdę myślą, nie mówiąc już o tym, żeby zrobić co należy. Nie pochwalam tego, ale rozumiem strach, bo ponoć lepszy jest żywy pies, niż martwy lew. Odważny i prawdziwy z mocną puentą i przesłaniem, winszuję :)
  3. Z grawitacją nie da się dyskutować, pomimo tego uwielbiam podróże samolotem, balonem, a nawet karuzelą.
  4. @Rastu - cieszę się, że znalazłeś coś dla siebie, pozdrawiam serdecznie :) @calluna - Tobie również dziękuję :)
  5. Waldemarze, to słowo jest użyte w trybie rozkazującym? Nie lepiej pasowałoby popatrz?
  6. On jeszcze sam nie wie w co gra, może za wcześnie jeszcze na ustalenia :)
  7. @tetu dziękuję,
  8. Smętnie i rzewnie ale ładnie :)
  9. @Wędrowiec.1984 dziękuję :)
  10. @light_2019 Ja też czasem marudzę, miłego dnia :)
  11. @light_2019 Masz inne? Jestem otwarta na propozycje :)
  12. I w ten sposób utrwalasz przekonanie o sobie w innych. Wierszem nie można nazwać wszystkiego co uleje się z pióra, wszystkiego, co z siebie wyrzucisz.(Twoje słowa) Jak wstaniesz z łóżka, idziesz do łazienki, patrzysz jak wyglądasz w lustrze. Trzeba się uczesać, ubrać, umyć itp. Chodzi o starania. Podobnie jest z myślami, są nagie, potargane, chaotyczne. Trzeba je ubrać w odpowiednie słowa, popatrzeć, poprzestawiać, pozapinać, ułożyć, co niektóre wyrzucić, jak zniszczone ubranie, bo nie nadają się do pokazania ludziom. Życzę powodzenia przy kolejnych :)
  13. Umieranie jest tutaj metaforą. Kiedy bardzo czegoś oczekujesz (czytaj tęsknisz) a po pewnym czasie oczekiwanie się ziszcza, Twoje pragnienie umiera, nie ma go już. Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)
  14. @Anastazja Sokołowska, @Sylwester_Lasota dziękuję bardzo :)
  15. @jan_komułzykant Dziękuję Janku za dobre słowo, w swoim imieniu i Tęsknotek :)
  16. Nie, no nie ważne, kto z kim, w czym śpi, byle dzieci nie było :P
  17. @Natuskaa To celowy zapis, taki sobie mój neologizm dziękuję za czujność i wizytę, pozdrawiam :)
  18. Cztery razy użyte to samo słowo, już nie chcę po raz piąty. Mógłbyś się postarać bardziej, jednak rozumiem i wiem co przeżywasz. Mam do pracy trzydzieści dwa przystanki w jedną stronę. Też się wkurzam, ale zaraz mi przychodzi z pomocą myśl: Wysocka, nie marudź, jak ci źle, jazda po taryfę. Pozdrawiam :)
  19. @WarszawiAnka @beta_b dziękuję za ślad :)
  20. @Ilona Rutkowska dziękuję? @Kobra również dziękuję ?
  21. @Waldemar_Talar_Talar Waldemarze, wolę dać się stęsknić niż znudzić. Dziękuję i pozdrawiam. ? @Marek.zak1 kłaniam się wdzięcznie?
  22. @Artbook Miło mi, dziękuję
  23. Może za dobre wiersze? Nie pij byle czego, lepiej mało, a dobre :)
  24. A dzisiaj będzie 'Na dobre i na złe' też lubię :) Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...