Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 047
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. @Witalisa Oczywiście, pozwolono obojgu róść, tym bardziej, że kiełkujące rośliny były do siebie bardzo podobne, czas miał pokazać kto jest kim, lub co jest czym. Znam tę przypowieść, ale nie przyszła mi do do głowy :)
  2. Prawda, każdy domek ma swój ułomek, a w życiu piękne są tylko chwile.
  3. Wiesz co, nie wiem. Chwasty to samosiejki, z jednej strony zabierają miejsce i powietrze, temu co dobre, a jak wyrwiesz i zostawisz obok, to potrafią ukorzenić się i odrosnąć. Najlepiej odsunąć je daleko, może tyle pożytku z nich będzie, że posłużą jako nawóz. Przeniosłam sobie Twój obraz też na ludzi :)
  4. @Kwiatuszek Ładny, uśmiechnięty i rzeczywiście słodki jest Twój wiersz, pozdrawiam :)
  5. @MIROSŁAW C., dziękuję :)
  6. @Groschek Dziękuję za takie prywatne zwierzenia, zaskoczyłeś mnie. Wszystkiego dobrego na zaś :)
  7. @Groschek Twój sposób pisania jest dla mnie bardzo inny — niełatwy do uchwycenia, ale czuję w nim intensywność, która może być dla Ciebie ważnym kanałem wyrazu. Nie rozumiem wszystkiego, ale widzę, że ten tekst ma swój rytm i charakterystyczną formę. Dzięki, że się nim podzieliłeś :)
  8. @NotatkiSamotnosći Każdy ma prawo do swojej przestrzeni i przeżyć, nawet jeśli nie zawsze się z nimi zgadzamy, tyle na temat wiersza. Mamy przecież wolną wolę, to niezbywalne prawo każdego człowieka.
  9. @lena2_ Jaka nastrojowość i cisza między słowami, pozdrawiam :)
  10. @Jacek_Suchowicz To ciekawe przesłanie — kochaj szczerze, ale nie trać głowy, hmmm, nie zawsze łatwe :)
  11. @Robert Witold Gorzkowski Dzięki za wizytę :)
  12. @Dagna, @Adaś Marek, dziękuję :)
  13. @Natuskaa, dziękuję:)
  14. @Anna Świętokrzyska Rozumiem, czasem pod wierszem rozkręci się taka mowa-trawa o niczym, o przepiórkach, bzdurkach itp. Nie chcesz tego, co racja, to racja :)
  15. @Leszczym Faktycznie, okrutnie na Tobie oszczędzała, żeby to tylko Ciebie nie zagryzło, Niemożliwy jesteś :))
  16. @beta_b Fajnie wyszła, lepiej jej nie trzep :) Dziękuję i pozdrawiam :)
  17. @Anna Świętokrzyska Z pomysłem. :) To bardzo rozległy i ciekawy dla mnie temat. A wiesz jaka jest skuteczność placebo? Do 40% Byłam w szoku, że aż tyle.
  18. @Leszczym Czytałam, że w Danii żyją ludzie najszczęśliwsi na świecie. Przyjęłam to do wiadomości, ale przecież nie sprawdzę. Ale fajnie, że chociaż gdzieś, ktoś...
  19. @Leszczymdziękuję, że o mnie pamiętasz, rozgadałam się dzisiaj i nie mogę skończyć. A tak poza tym "lecę w kulki" i jestem 54 na świecie. Lubię tę grę, wyłączam się przy niej ze świata, nawet tego poetyckiego, który też lubię, pozdrawiam :)
  20. A ja nazywam to przypadkiem, Możliwe, ale to z powodu nieprzemyślenia, niezałatwienia sprawy do końca, lenistwa, zbiegów okoliczności itp.
  21. @Naram-sin Nie. A PL może sobie mówić, marzyć, pisać, wdychać, ale jeśli nie podejmie działań, od samego chcenia nic się nie zmienia. No może tylko codziennie będzie o tym myślał, pisał, itd. Niektórym to musi wystarczyć, to też może być piękne :)
  22. @Naram-sin Czas i przypadek dotknąć może każdego, każdemu może cegłówka spaść z dachu na głowę, ale nie jest to nigdzie zapisane, w żadnych gwiazdach czy kajeciku. Kto i po co miałby to zapisywać. Skoro ustalone, zapisane, nieuniknione, to po co poradniki, szkoły. Po co naprawiać samochód, będzie co będzie. Chcesz to zrobić, bo zależy Ci na bezpieczeństwie własnym i cudzym. Tak to czuję i rozumiem. A filozofia? Czasem stawia do góry nogami, to, co stoi jak powinno :)
  23. @Naram-sin Jeśli zacytowana przez Ciebie strofa jest myląca, to może masz jakiś pomysł na zmianę. Materia delikatna wymaga większej uwagi, precyzji, ostrożności, cierpliwości, ciszy, opanowania i czego tam jeszcze nie wiem, Zahaczona czymś ostrym, np. krzykiem rwie się, Jest czymś wrażliwym, płochym, lęka się, znika. Spójrz może na przykład. Dwoje zakochanych, już wiedzą co dzieje się pomiędzy nimi. Czy przyjdzie im do głowy żeby przez megafon, główną ulicą ogłaszać to co czują, na pewno nie. Siedzą cicho, bo jeśli obojgu taki stan pasuje, to są szczęśliwi, ale byle co może to zepsuć. Wrócę jeszcze do mojej propozycji. Jeśli masz lepszy pomysł na tę zwrotkę, podziel się nim, a ja przemyślę :)
  24. @Deonix_ Rozumiem. Istnieje też prawdopodobieństwo tego, że mu nie wyjdzie z 'drugą' i będzie chciał wrócić do tego jak było, czyli do 'pierwszej' Prawda, że trzeba dać drugą szansę, że każdy na nią zasługuje, ale nie wiem czy każdy to potrafi, ja chyba nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...