Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 047
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. @violetta A On Tobie, nie? Nigdy? Kobietom więcej wolno, bo: Zatem, w swojej wspaniałej fantazji, wziął trochę blasku słońca, faz księżyca, migotania gwiazd, łagodności pagórków, uroku nieba, wspaniałości nocy... i jeszcze dorzucił łagodne ruchy gazeli, falującą grzywę konia, miękki aksamit fiołków, odurzający zapach róży i hiacyntów, przejrzystą świeżość wody, ciepło ognia, lekkość powietrza, ukrytą tajemnicę życia zaczerpniętą od ziemi, ...a ze światła kolory. Wymieszał to wszystko bardzo delikatnie, i oto została stworzona kobieta!
  2. @violetta Viola, chyba aż go weźmie. Pozdrawiam :) @Jacek_Suchowicz A panów te "piórka :)
  3. @Leszczym Dwóch króliczków gonić nie można. Spróbuj to sobie wyobrazić, za którymś (za którąś) będziesz bardziej biegał. Co do techniki pisania, zgadłam, tymczasem :)
  4. @Naram-sin Bardzo grzeczna i nie chcę z Tobą zadzierać :) @andrew Tylko wszystkie pawie, przeganiać, również pozdrawiam :) @Naram-sin Oj, to już nie mam żadnego wpływu na to, kto się za kim, za czym ogląda :)
  5. Poszedł się spić do kałuży, znowu skojarzenia? Dla dzieci to jest :) @Sylwester_Lasota Panowie, no co jest z Wami dzisiaj? :) @Wochen, dziękuję za wdepnięcie :)
  6. @Naram-sin No wiesz? Za skojarzenia nie odpowiadam. :)
  7. @Rinimod Ikcyżuk Żeby myśli stały się widzialne, trzeba je ubrać w słowa. Czasem te "ubranka" wybieramy za duże, albo za małe, przyciężkie jak zbroje i wtedy coś nie gra, nie pasuje. Mam takie wrażenia przy niektórych wierszach. W jednym zdaniu, zaprzeczenie. Jest piękno czy obrzydzenie? Zgubiłam się.
  8. @Leszczym Trochę od rzeczy, a dwa króliczki jednocześnie da się gonić? A dwie kobiety na raz kochać? A teraz do wiersza, myślę tak sobie, że musisz pisać chyba szybko, tak szybko jak myśli przychodzą Ci do głowy. Jak nie zapiszesz, uciekają jak króliczki. Pozdrawiam :)
  9. był raz sobie pan szczygiełek miał pomysłów łepek pełen, więc układał sobie piórka po czym sfruwał na podwórka. słonko wyżej, listki młode wykorzystać chcę urodę gniazdko przecież mam gotowe, to mi trzeba szczygiełkowej. znalazł śliczną ci ptaszynę przyfruwała na leszczynę, między listki się chowała stamtąd pawia podglądała. darmo szczygieł czekał, prosił, smakołyki dla niej znosił, toż to głupi paw! niestety nie rozumiem tej kobiety! dumny, próżny, nic nie robi tylko trawnik sobą zdobi, gniazdka ci nie wybuduje ty do niego nie pasujesz! a paw dumnie nóżki stawia ciągle ogon swój rozstawia. ani spojrzy na leszczynę patrzy w pióra, nie w dziewczynę. i do teraz siedzi w krzakach zapatrzona na cudptaka, szczygieł ruszył wreszcie skrzydło bo czekanie mu już zbrzydło - na cóż jam się tak zadurzył? ...poszedł spić się do kałuży! * morał sam się poukładał, że na szczęście swe wypada, machnąć ręką, kiedy ona tylko w próżność zapatrzona. Rymy są dla dzieci, one to lubią :)
  10. @andreas A ja miałam w 300l akwarium, dużego jesiotra, kupiłam maleństwo, a po czasie miał 70 cm i nazywał się Feluś (popatrz na podobieństwo imion)ale był mało komunikatywny, chociaż jadł polędwiczkę z ręki. Z pieskim, to prawie rozmawiać można, jak coś do niego mówisz, to ładnie łepek przechyla na bok, jakby rozumiał, a może rozumie. Wzajemnie, miłej niedzieli :)
  11. @violetta Oj Violka, Ty kusicielko, zaraz się zbiegną do Ciebie :)
  12. @lena2_ Prawda :)
  13. @Wiesław J.K. Dzięki Wiesiu za odwiedziny :)
  14. @Naram-sin A to mnie zaskoczyłeś, do głowy by mi nie przyszło, poprawiłam, co racja, to racja. Dziękuję :)
  15. @Naram-sin Dzięki, poczytam co to za ustrojstwo :)
  16. @wierszyki Zgrabnie, z pomysłem i bez zarzutu, msz :)
  17. @Rafael Marius, @wierszyki, dziękuję :)
  18. @lena2_ Zadbany, poprawny i smaczny. Do pozazdroszczenia, oczywiście twórczego :)
  19. @Jacek_Suchowicz Taki tytuł proponujesz?. A ciapula to o kim, o czym? @MIROSŁAW C., dziękuję :)
  20. @wierszyki W krawacie wygląda się jakby porządniej, ale nie zmienia on przecież charakteru, w garniturze czy na sportowo, też można robić świństwa, dzięki za czytanie :)
  21. @Leszczym Nie ma to, jak o sobie źle mówić, to się bardzo fajnie sprzedaje. Jak się chwalisz, i tak nikt tego nie słucha i nie wierzy. Dobrego dnia, Michale :)
  22. @violetta Naraz? W jednym kubeczku, pół herbaty, pół kawy? No coś podobnego :))
  23. @violetta Ja zaczynam od kawy, w ogóle nie wstaję do pracy, wstaję tylko dlatego, że jest kawa na świecie. Reszta już sama jakoś leci. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale jak byłam dzieckiem i byli u nas goście, to zanim zostało posprzątane ze stołu, spijałam resztki kawy z wszystkich kubków, pamiętam to :)
  24. @Leszczym To nie było o Tobie, mam nadzieję :) Oglądam teraz filmiki na YT, o porzuconych zwierzętach, pieskach, kotkach, często jeszcze przywiązanych do drzewa, albo skutych łańcuchem, zabiedzonych, wychudzonych, chorych, kalekich, masakra :( @Waldemar_Talar_Talar, dziękuję :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...