Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Wiem :) Chociaż są tacy, którzy nie chcą budować, a jedynie rozwalać, (zwłaszcza innych ;)) ale my - budowlańcy - się nie damy. Pozdrawiam z budowy (albo bardziej swojsko: zdrowie na budowie! :)) Dzięki za serce
  2. @milczenie owiec :) dziękuję
  3. ;) trochę głupie wg mnie przyjaźniejsze niż głupiomądre, no, ale każdy z nas ma swoje cele i priorytety. Dobranocka ??
  4. Im słabszy tym lżejszy, zdrówka
  5. Rozumiem, że mierzi cię infantylność... ale ja ją kocham :)
  6. :) O, jak miło być inspiracją dla tak świetnego wiersza :) ?
  7. Dzięki :) Szok czasem konieczny ;) To prawda, wolniej znaczy uważniej, spokojniej... a współczesny świat pędzi, czy trzeba czy nie trzeba ;) Zdrówka też! Grzegorzu :) jak miło... z miniaturką... Również pozdrawiam i również dobrego, pogodnego dnia :) :D dzięki i pozdrawiam ?
  8. W necie nie da się wolno czytać ;) Pozdrawiam również
  9. Uff.. bo już myślałam, że jesteś komarem ;)
  10. Dzięki za wnikliwość w czytaniu i porady. To "trochę" żartobliwy wierszyk więc 'sacrum' jest za poważnie... A duch to jednak coś więcej niż dusza... 'Duszy mojej przyjaciółki' sugerowałoby, że to inna osoba, a tego bym nie chciała. Co do szyku, fakt, trochę pokręcony, może coś jeszcze zmienię (ale nie obiecuję :))
  11. mam już fizyczne ciałko ociupinkę rozumu i trochę serca zdobytego w doświadczeniach ostatnio doznałam mojej przyjaciółki - duszy obiecała że zespoli mnie z duchem kiedy wyjdę z bloku
  12. ładnie, liryczne (ale wcale nie nieporadnie :)) ale "tnę w twoich ramionach"?
  13. Te dwa wersy o spływaniu krwią może zbyteczne... kontrast i tak jest wymowny. Te "didaskalia" jak to nazwał huzarc :) też chyba zbędne, natarczywie mogą sugerować, że autorka bardzo nie chce utożsamiać się z treścią i pojawia się pytanie, a dlaczego? :) Jeśli są odniesienia w komentarzu, to nic nie szkodzi, w końcu jest teraz możliwość podglądu edycji, więc jak ktoś będzie chciał, to sobie zajrzy... pod podszewkę :) Pozdrowienia
  14. ;)
  15. Powtórzenie 3x to akurat w sam raz, by wbić coś odbiorcy do głowy, choć zdarzają się "wyjątki", które powtórzeń nie rozumieją. (I ci będą klęczęć :)) Zdrówka, wiersz na poziomie (wcale nie podłogi ;))
  16. każdego dnia którą muszę (na złe) i chcę (na dobre) poznać nieprawdopodobne ile mnie może być a ile się zatraca
  17. ;) no tak... Dzięki :)
  18. Nie ukryje się treść w pięknej formie, bardzo dobra treść. Świetny wiersz, pozdrawiam. Jeszcze dodam, że końcówka wiersza jest rewelacyjna.
  19. :) dzięki :) O, to bardzo się cieszę na tę przesyłkę :))) również wszystkiego dobrego
  20. Szczera złość. Wiersz trochę rozchwiany :) ale przy złości to naturalne ...
  21. Ładny tytuł. Bezsenność prowadzi do koszmaru, to fakt.
  22. @Lidia Maria Concertina @Karina Westfall podziękowania :)
  23. Przetrzymywanie pamięci na zewnątrz to fakt - już istniejący. Ale ze świadomością to się nie uda :) Panie Ropuchu :) (jak już jesteśmy na Pan - Pani ;))
  24. Co do tych nacisków, to różnie się to przedstawia, analizuje. Wiadomo, historycy też chcą mieć zajęcie. Dziś akurat oglądałam wywiady z uczestnikami powstania. To był zryw prawie wszystkich, ludność cywilna też chciała tego powstania. Myślisz, że gdyby powstania nie było Niemcy by zaprzestali wykańczania Polaków i mieli litość nad ludnością cywilną w tym dziećmi? Błędem była na pewno wiara w to, że przyjdzie pomoc z zewnątrz, bo historia uczy, że w czasie wojny każde państwo głównie chroni siebie. Ale już nie śmiecę pod wierszem :) Na pewno ważny temat i piękny wiersz.
  25. Nie wiem, ale mnie te podkolorowania nie biorą :) Energia obrazu rzeczywistego jest jednak inna. Co do dzielenia się, fakt, mamy taką potrzebę, ale odbiorca też ma swoje zdanie - czy "dar " przyjąć, czy odrzucić :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...