Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Tak, świetny wiersz, poruszający. Chociaż to co w puencie... różnie z tym bywa. Myślę, że nie do końca da się to przewidzieć. Bywa, że szanse są znikome a efekt jest i odwrotnie. Dla mnie to był akt heroizmu, tak to widzę. Nie można do końca iść na ugodę z agresorem. Traci się wtedy tożsamość. Pomimo naszej przegranej Niemcy też dostali w kość i już do końca wojny nie było im tak łatwo, a właściwie coraz gorzej. Ta ich wygrana to była taka pseudowygrana.
  2. @ais @Marek.zak1 @huzarc Dziękuję :)
  3. Lekko, lirycznie, prawdziwie.
  4. wiersz o spełnionej miłości i cudnej wiośnie przyjacielu pięknym kwiecie drzewie oraz całym lesie urodzie wszelkiej przyrody urokach podróży pobliskim placu zabaw z radosnymi dziećmi kotkach pieskach i reszcie czeredy naszych młodszych braci o wieczornym niebie nocy gwiaździstej i śnie spokojnym wiersz o cierpieniu napisz i ofiaruj gorącemu sercu to co złe spali a rany zabliźni sprawcę uczyni twoim bliźnim
  5. Bez patosu, z sercem. Druga i czwarta strofa - bardzo przejmujące, w oczy wbija się ta czerwień i czerń. Pozdrowienia
  6. iwonaroma

    O UCZONEJ

    To przestroga :) dla żądnych wiedzy czerep ludzki zbyt wiele nie zdzierży...
  7. iwonaroma

    O adminie

    :))) głodnych krasul ;) Bardzo fajne, to nie rewanżyzm, ale szczera prawda :) pozdrowionka
  8. iwonaroma

    adminki

    Dzięki bardzo, pozdrówka też :) ;) dzięki :) Ukłony dla Mateusza @Mateusz :)
  9. ;) nie, nie maleje :) W trakcie pandemii wzrosła o 5 kilo ;)
  10. iwonaroma

    adminki

    W dniu Administratora @Mateusz pęczek adminek z życzeniami najlepszego :))) *** kto rozrabia na literach tego admin łup! do zera *** szuru buru koło wierszy admin banem zaraz zdzierży *** wolność! wolność dla literek! czasem admin zmusi w szereg... *** dzieciaki-poeci rozrabiają w ramach twardych reguł admina w stosowaniu bana *** można krzyczeć, mówić, pisać! spływa wartko ślina... wolność dla języka - tak, ale ze smakiem. takie są wytyczne admina. *** niech nie zwiedzie cisza w portalu tle... co tu się wyczynia admin widzi, wie... *** po co on to robi?! kto mu za to płaci... widać lubi admin dzieciaki-pisaki :) *** :)
  11. B.fajny :) I rytmiczny... jak czas...
  12. ;) coś tam kiedyś wspomniałeś o jadzie... jak to jest w Twoim przypadku? Dzięki :) wiem, że to może być irytujące :) Ktoś namęczy się nad sonetem a tu przyszła taka, zapisała trzy słowa na krzyż i zadowolona :) Ale jak prozaicy muszą być wkurzeni na poetów... ;) Również zdrówka ☺️ Podziwiam (szczerze) 8fun Twoją wiedzę i wnikliwość. Ale taka jest poezja... nielogiczna tak do końca... sam to przecież wiesz :) Natomiast byki ortograficzne są bykami ortograficznymi, nie ma w nich żadnej poezji... Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ?
  13. :D super skojarzenie z tym filmem :) Dzięki za serce
  14. Czytałam ostatnio artykuł o synchroniczności, okazuje się dość częstej zarówno w sztuce jak i odkryciach naukowych ... :) W sumie to fajne, bo świadczy o tym, że jesteśmy tam jakoś bytami połączonymi, a nie wyizolowanymi wyspami :)
  15. iwonaroma

    The Tyger by W.Blake

    To prawda, ale czy Pan Henryk jest na zawołanie?... :))) Gdybyś umieścił @Mateusz w wierszu to by na pewno przeczytał:) ale i tak dojdzie do tego wątku, tak czy siak :)
  16. iwonaroma

    The Tyger by W.Blake

    O, to 31.07 czyli jutro :) można się podlizać do administratora @Mateusz :) i napisać jakąś laurkę poetycką ;) A dziś cieszmy się nami :) I wsuńmy trochę ? sernika np. z bitą śmietaną i truskawkami... ?
  17. :) dzięki
  18. iwonaroma

    Na seansie

    Działa na wyobraźnię :)
  19. :) prawda
  20. @Lily Hamon :) podziękowania
  21. szukam przerw zapach kawy, powiew wiatru, twoje oczy...
  22. Dokładnie.
  23. No, niekoniecznie :) palma jest drzewem, a drzewo jak to drzewo.... rośnie w górę :) zdrówka
  24. @Johny, nie wierzę we wspólne szukanie najlepszego wiersza. Wspólnie szukać to można igły w stogu siana :) poszukiwania w sztuce są wg mnie zawsze indywidualne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...