Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. iwonaroma

    (chłodny poranek)

    :) Podoba mi się Twoja ostatnia wersja, ale wiesz... ja mam fioła na punkcie 5-7-5 ;) Nie wiem, skąd ten mój fioł pochodzi, ale może z tego, że słabo trzymam się na ogół formy ;) więc w haiku ... jak tonący brzytwy ;) Ale zinwersuję ostatni wers wg Twojego. Co do widzenia nieba jako płaskiego obrazu, a nie przestrzeni to pewnie dlatego, że tam nie przebywamy... Cieszę się, że coś podsunęłam, chociaż świadomości mojej w tym względzie nie było żadnej :) Również serdeczne pozdrowienia :)
  2. Fajne :) liryczne... Zastanawiam się nad inwersją w drugim wersie... 'skroplone perły wiszą' 'perły skroplone wiszą' bądź, żeby nie kończyć na wiszą ;) 'perły wiszą skroplone' Ale to takie tam ;) Pozdrowienia! :)
  3. iwonaroma

    (chłodny poranek)

    chłodny poranek w stalowoszarym niebie rozgrzewa się ptak
  4. iwonaroma

    Burza

    Ciekawy pomysł. Gdyby ostatni wers 'przerobić' I byłoby: popatrzcie - burza fotografuje miasto flesz błyskawicy miałbyś zachowane 5-7-5 (co w sumie nie jest najważniejsze :)) (choć ja osobiście lubię :)) Pozdrawiam
  5. Też na pierwszą myśl w tej kwestii przyszła mi Szwajcaria :) Chyba też Nowozelandczycy są zadowoleni.. Rosjanie to na pewno nie większość. Jak na blisko 200 państw to ilość zadowolonych jest marna :( Nie samobiczowałabym tak nas Polaków bo inne nacje też często są skrzywione na swoje rządy ;)
  6. Fajna puenta
  7. Trochę częstochowa ale ogólnie urokliwy :). Fajny tytuł. 'doznał wielu zmienność'?
  8. To prawda. Ale tak z ciekawości @8fun, czy któreś państwo we współczesnym świecie ma fajny, mądry rząd, pod którym większość obywateli ma się dobrze? Jeśli oczywiście masz ochotę odpowiedzieć.
  9. Wiek kłótni i animozji ;) Trzeba zachowywać w tym wszystkim równowagę... Co do Cejrowskiego to pisze wspaniale książki podróżnicze i na tym powinien poprzestać. Jego poglądy spoleczno-polityczne są zbyt ekstremalne moim zdaniem, by mogły być jakimś odnośnikiem dla większości. Co do dziczy to miałam na uwadze tę w sejmie :), ulica ma inne prawa. A determinacja kobiet ma swoje źródło w wiekach ucisku i przedmiotowego traktowania :( Z kobietą się nie zadziera ;) Również pozdrawiam :) Jacku, zasugerowaleś się komentarzami. Bardziej niebezpieczna jest wg mnie dzika dzicz w sejmie, bo tam stanowią o naszym życiu społecznym (na szczęście nie indywidualnym:)). Ulica to ulica. Kto chce wychodzi, kto nie chce nie wychodzi. Również pozdrawiam
  10. No mnie akurat 'objawił się' się sejm, gdzie ' inteligentni' prowadzący naród posłowie żrą się od wieków w niewybredny sposób. To jaką mamy mieć młodzież, która patrzy na to, uczy się i chłonie ? Mają jakieś pozytywne wzorce oprócz tych nielicznych (bardzo nielicznych) w swoim otoczeniu? ;) dzięki
  11. Oryginalny tytuł :) a potem pomysł na wiersz
  12. dzika dzicz dzika dzicz mamy rogi i racice bodziemy depczemy dopiero dorastamy do pięt
  13. ... też może być taki przekaz. Również pozdrowienia :) fajne są te Twoje komentarze - mini wierszyki :) Grzesiu, ale to nie haiku :), tylko miniaturka, haiku ma osobny poddział. Ale tak czy siak - bardzo dziękuję i zdrówka oczywiście
  14. wielkie emocje patrzę przez okno pole jastrząb kołuje
  15. :) Dzięki. Chciałam tylko skorygować jedną rzecz. Człowiek który ucieka (wszystko jedno od czego, kogo) nie jest spokojny. Tu peelka jest spokojna więc to nie ucieczka a wybór. Zresztą... by poznać siebie odrobina samotności jest konieczna :) Również zdrówka i dobrego
  16. Dzięki za uwagi i serce :). 'jakiż' usunęłam ale na dodatkowe zakończenie nie mam pomysłu... :(
  17. :) Dzięki za uwagi. Tak - 'młoda' lepiej, poprawię. Natomiast w ostatniej rym jest, ale w każdej poprzedniej też, choć nie tak "oczywisty" ;). Ale nie tylko Ty masz uwagi do ostatniej, więc widać kuleje. Dzięki za serce i również pozdrawiam. @Dag @lena2_ podziękowania :)
  18. a obecne maszyny powielające rozwój braku empatii i uważności
  19. :) Agatko, super rymowana 'reprymenda' :) Dzięki za życzenia i serce, pozdrawiam! To prawda, dziękuję i również serdecznie pozdrawiam :) No właśnie, pchają się drzwiami i oknami ... :) No, jak był czas przeszły to i przyszły wypada, żeby był ... ;) Dzięki i również pozdrawiam :) ;) dzięki @Ewa Witek @Allicja @Tomasz Kucina @Antoine W @Marek.zak1 pięknie dziękuję
  20. mój dom rodzinny był niebezpieczny cieszę się że nie jestem już dzieckiem w moim życiu dojrzałym było burzowo cieszę się że nie jestem już młoda teraz w samotnym pokoju żyję spokojnie nie dosięgają mnie tutaj ludzkie wojny gdy pójdę do domu Ojca spotkam szczęśliwość tej tajemnicy Ojciec przede mną nie skrywa
  21. :) dzięki
  22. Bardzo ładnie
  23. No...resztę się podziwia :) choć podziwianie jest piękne to jednak jest to czynność trochę zewnętrzna. Natomiast spożywanie... to już uwewnętrznienie totalne :) czasem tak jest, czytasz coś i się z tym utożsamiasz .. No dobra, już nie będę dorabiała ideologii :) Również miłego wieczoru :) :) Dzięki @duszka @Wiesława @Radosław @Marek.zak1 dziękuję :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...