Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Różyczko kochanie TEMBR! :)
  2. już pierwsza myśl budzi dreszcz... oby nie stracić go do końca
  3. Cisza jako przyjaciółka... :) Ale nie ta wciąż peplająca ;)
  4. ;) dzięki Dzięki :) Oby... :) Również zdrówka Dzięki :) @joanna53 @Radosław dziękuję
  5. miejsca w których byłam szczęśliwa tam jestem szczęśliwa jeszcze bardziej miejsca w których cierpiałam tam nie ma mnie już wcale
  6. W dużej bliskości 'lubi' 'nie lubię' Poza tym... Masz gadane ;) Gdyby tak człowiek całe życie mógł w łóżku spędzić... ale tak nie jest, więc warto też zwrócić uwagę i na inne obszary :)
  7. @joanna53 @Deonix_ @duszka :) dziękuję
  8. za zimno za mroczno nie ma światełek, płomyczków tylko gwiazdy mogą rozjaśnić granity ale noc będzie chmurna...
  9. Robi wrażenie... @Franek K @Radosław podziękowania
  10. @opal dzięki
  11. No właśnie :) zmiana... Ale na kogo i na co? :) Zdrówka również @opal dzięki :)
  12. Oprócz kaczek jest jeszcze całe ZOO... 90% (może nawet więcej :)) polityków jest zwierzętami. Mają taka cechę, co to udowadnia. Nie potrafią przyznać się do winy a całą wina obarczają innych. W dodatku w brzydki, agresywny sposob. Ale to nie cecha Polaków, to tendencja ogólnoświatowa. Zdrówka również @Sylwester_Lasota podziekowania
  13. Właśnie :) czy zawsze jest niepokój przy tworzeniu? Pewnie dość często (ten niepokój twórczy :)) ale przecież zdarza się tworzyć w (s)pokoju ... A czy dzieło zawsze rozpala, zmusza do myślenia, kruszy sumienie? Pewnie często, ale bywają dzieła kontemplujące np.piękno, i wówczas budzą 'jedynie' odczucia estetyczne. Tak czy siak, wiersz Twój z dużą dozą prawdy :) i świetnie zapisany. Pozdrowienia
  14. @lena2_ @Natuskaa podziękowania
  15. @ais ja pisałam o dziczy w sejmie. Fakt, że to się zbiegło z protestami. Ale protesty uliczne są sporadyczne (no, w obecnych czasach deczko częściej:)) i one nie zawsze są dzikie, nawet jak się tam przeklina. To młodzież, a ona bywa emocjonalna, buntownicza. A zresztą... jakie młodzież ma wzorce? Gdzie są autorytety? Sprawy aborcji nie dyskutuję, tutaj każda 'zainteresowana' kobieta musi to rozstrzygnąć sama. Ściśle zakazywanie czegoś jest niedobre, bo zabiera wolność wyboru i samodzielne ponoszenie konsekwencji. Natomiast dzikość w sejmie bardzo mi się nie podoba. Bardzo. Pozdrowienia
  16. ;)
  17. Masz rację, to problematyczna kwestia :) Usunę póki co 'co' ;), tym bardziej, że nie zauważyłam powtórki 'co co', bo jest powyżej, a nieświadome powtórzenia mnie drażnią (także w życiu :)) Dzięki :) Dzięki i zdrówka również :)
  18. @Marek.zak1 pięknie dziękuję
  19. Piękny ukłon w stronę kobiet, szacunek. Może dla mnie bez ostatniej strofy, choć rozumiem, że to znak czasów. Ale na pewno pozbyłabym się słowa 'nieudolnie' bo to trochę deprecjonuje sens pracy artysty ....:) np. 'którzy tylko próbują' lub inaczej, żeby podkreślić, że wytwór artystyczny jest zawsze krok z tyłu za prawdziwym życiem (ale niekoniecznie całkiem w ogonie :)) Serdecznie pozdrawiam
  20. :) ? Dzięki! :) @Ewa Witek @Radosław dziękuję :)
  21. @Pan Ropuch Tak, ciężka sytuacja polityczna. W dobie dramatów szuka się winnego. Może winny, może niewinny ale summa summarum winny ;) Również zdrówka
  22. Różne ciekawe rzeczy można odczytać. 'bez wachania' ?
  23. jestem nie boli (a wiem, co to ból) patrzę na świat(ło) zamykam oczy na noc czuję (warto) reszta? nie dbam o to reszty nie potrzebuję
  24. No tak. Dla podkreślenia natężenia tej dzikości...
  25. No tak, z zewnątrz to zawsze trochę inaczej wygląda...(Putinomania). Co do naszego kraju, to różnie jesteśmy spostrzegani, fakt, zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz... ;) ha :) Chyba podświadomie coś podebrałam ;) Dzięki :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...