Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Trzymajmy się żartów :) one wiedzą, co dobre :);)
  2. Tak, jeszcze lepsze niż I część :)
  3. Niezłe :)
  4. Sylwestrze, czy żeby się rymowało z 'chałupy' nie powinno być czasem, że ta historia jest całkiem do dupy? 😁 Wierszyk dobry i zabawny, w dodatku niegłupi :)
  5. No właśnie? ;) Dzięki Tak tak :) Dziękuję
  6. Koleżanka ma ciekawe pomysły na treść ale forma... to już mistrzostwo świata :)
  7. Świetne :)
  8. @Tectosmith @kwintesencja Racja, niektórzy jej pragną, gdyż aktualna ich sytuacja przerasta... Zmienię zakończenie Dzięki za głosy :))
  9. Byle nie doszło do wyrzucenia samego siebie ;) (ponury żart) Obrazowy i sugestywny wiersz
  10. O Bożyczku, dobrze, że to tylko fraszka :)
  11. :)) Dziękuję @A-typowa-b :) Dzięki
  12. Sam tytuł przyciągnął mnie jak magnes :) Wiersz niebanalny, choć o róży, o której milony wierszy :) Chwila jest wielka. Pozdrawiam🌹
  13. Dokładnie. Trudności w życiu z czegoś wynikają. Nie biorą się znikąd. Czasem są to przyczyny wewnętrzne ale często też zewnętrzne. I z tym i z tym musimy sobie poradzić. Również pozdrowienia
  14. Hmmm.... Czy umrzemy? Na pewno wszyscy spotkamy śmierć, tak jak dziecko spotyka dorosłość a dorosły starość. I teraz... dziecko dobrze chronione przez rodziców, kochane etc.wchodzi w tę dorosłość z odwagą, siłą i dobrym nastawieniem. Gdy dorosły był dobrze zaopiekowany przez ojczyznę, miał możliwości zrealizowania się - wówczas spełniony odchodzi na emeryturkę :) gdzie będzie mógł bardziej skupić się na rozwoju duchowym. W starości i chorobie człowiek potrzebuje ochrony Boga, by z odwagą, siłą i dobrym nastawieniem minąć śmierć na ostatnim ziemskim zakręcie ;) Oczywiście, bez tych ochron na poszczególnych etapach rozwoju człowiek i tak przejdzie dalej (dziecko musi stać się dorosłym, dorosły starcem a starzec spojrzeć śmierci w oczy - o ile wyższy plan nie zawiera odejścia na wcześniejszym etapie) ale te przejścia mogą mieć bez tej ochrony charakter trudny, dramatyczny, naznaczony dużym cierpieniem. Tak to widzę. Śmierć zostaje tutaj, my idziemy dalej :) Co do pisania - pomaga! Na pewnym etapie :) Dzięki i również pozdrawiam @Rolek @janofor Dzięki :)
  15. Tak, lepiej z tym skróceniem. Dzięki :) Też zdrówka
  16. @ais @goździk Dzięki :)
  17. Świetne
  18. dla dzieci - rodzice dla dorosłych - ojczyzna dla starych i chorych - Bóg bez tej opieki, przyjaźni, miłości człowiek zagubiony grozi mu chaos i rozproszenie
  19. Dzięki! Również serdecznie pozdrawiam @GrumpyElf :) Dzięki
  20. Wg mnie bardzo udany debiut.
  21. Pięknie. W radiu 'Chopin ' wszystkie opusy po kolei z okazji święta ojczyzny. Niesamowite, jak wielu bardzo młodych ludzi a także dzieci tak dojmująco właśnie gra i rozumie. (literówka - zawsze)
  22. :) to trudne by wybalansować potrzeby zewnętrzne i wewnętrzne. Jednak jak coś/kogoś zapraszamy do swojego środka - to już tak trudne nie jest :) Dzięki :)) Może nie zawsze w 100% podoba się wszystkim miejsce, w którym się aktualnie znajdują ale... moc transformacji to jest coś co istnieje realnie. Dzięki 😊 @anima_corpus @Leszczym Dzięki :)
  23. :) Dzięki @kwintesencja @Leszczym Dzięki :)
  24. Wiesz, niespokojnie bywa wszędzie. Żaden kraj w sumie nie jest wolny od zamieszek i wojny. Poza tym... albo za gorąco, albo za zimno, albo za drogo, albo za chorowicie, albo tajfuny albo trzęsienia ziemi etc.etc. Również pozdrowienia
  25. :) Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałam - pryskać w sensie wyjechać z Polski? Nie mogę decydować za innych, nawet za własne dzieci :) Różne są przyczyny takich a nie innych decyzji. Ja natomiast zastanawiałam się, który kraj by mi odpowiadał... no i nic nie wymyśliłam :) bo choć byłam tu i tam to... jednak najlepiej mi tu :) Dzięki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...