Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. strącone z drzewa jedni długo rozkładają się w wodzie i ziemi wnikają pierwiastkami w podłoże by znów wzrastać drudzy schną, łamią się, kruszą i rozsypują na wietrze przemierzając świat wte i wewte a inni przy pomocy żywego płoną! i spłoną w siwy proch i biały dym wprost do góry
  2. iwonaroma

    (świetlisty cmentarz)

    :) Tak, to 'z' zbędne. Najpierw widziałam tę dziewczynkę, jak kroczy z pękiem liści, no i tak zostało 'z' :) Natomiast groby - nie. My, dorośli - czasem czyścimy tylko groby, kamień - bez głębszej refleksji. Natomiast to dziecko robiło coś więcej - dla tych zmarłych właśnie. Dzięki za uwagi
  3. :) Dzięki. Również pozdrawiam
  4. ;) jak na dziewicę przystało ;) Dzięki
  5. iwonaroma

    (świetlisty cmentarz)

    :) dziękuję za miłe słowa :) Co do odnośnika w tytule to robię to tylko ze względów praktycznych, żeby wyszukać haiku wśród innych tworów. Limeryki są wyodrębnione w wyszukiwaniu (filtruj według) a haiku nie :( są razem z miniaturami. A teraz patrzę, że w ogóle nie pojawiają się przy filtrowaniu pt.'haiku, fraszki miniatury'... przepadają w niebycie ;) @Mateusz Istnieją tylko w całości utworów, więc tym bardziej warto zaznaczyć, ze to haiku, dla kogoś kto szuka akurat tej formy u danego autora.
  6. No tak :) Dzięki @Giorgio Alani dziękuję
  7. @Haigamar dzięki
  8. zmarszczka nad myślą - 👍
  9. iwonaroma

    (świetlisty cmentarz)

    świetlisty cmentarz dziewczynka z pękiem liści oczyszcza zmarłych
  10. @Cor-et-anima @Phuruchiko Podziękowania
  11. @Phuruchiko :) Dzięki
  12. Superancko :) Choć te pelargonie... (czepiam się :)) w Polsce nie rosną naturalnie, są tylko uprawiane dla ogrodów, balkonów i tarasów (w domu? nie... nie za bardzo pachną ...) poza tym nie nadają się na bukiety, listki bardzo kruche, łamią się... Może inne kwiatki?
  13. Prawda. Przedawkowanie czyni życie przeżytkiem - martwym. Życie lubi celebrację i harmonię :) Również ciepło pozdrawiam :) :) właśnie. Zwłaszcza przeżyć od 1-go do 1- go ;) (żart) Dzięki :) Miło Dziękuję Tak jeszcze myślę, że tylko przeżyć- to tak na wpół gwizdka, powierzchownie bądź byle jak, natomiast przeżywać życie- to w całości - z jego kolorem ale też szarością i czasem czernią. Oczywiście nie należy niczego sztucznie eskalować (przedawkowywać), bo to się lubi mścić. Co ma być i tak będzie. A bywa, że coś z negatywów jest nam jednak oszczędzone. :) @Marek.zak1 @OloBolo Dzięki!
  14. po to by życie było przeżyte lecz by życie było przeżywane
  15. Mnie się tytuł też podoba, akcentuje Ja Ja Ja - człowiek to brzmi dumnie i inne tego typu duperele. Fajne skojarzenie @aff z tym mostem, bo człowiek w zasadzie na moście jest...
  16. :) pierzyna plus dziewczyna i zima się nie ima :)
  17. Ha ha :)
  18. Takie bywają... Ale czy wszystkie? :) W papier zaklęte w latawiec ujęte - hen... lecą do nieba :) Bardzo ładny ten trzeci wers :)
  19. Oj tak. To nie może być naprawa czysto mechaniczna bo grozi efektem robota ani też czysta magia bo grozi oderwaniem od rzeczywistości :)
  20. ;) po przemienieniu :) Dzięki Oby siły zawsze dało się wykrzesać. Pozdrawia i dziękuje również obdarowana doświadczeniem :) ;) oj, to ryzykowne :) Dzięki Zgadza się. Można coś brzydkiego przykryć niby ładnym :( Dzięki :) Dziękuję i pozdrawiam również. @Sennek @Leszczym Dzięki :)
  21. znam ładne i brzydkie miejsca przebywałam w brzydkich potykałam się, lękałam, smuciłam teraz odwiedzam tylko ładne okolice naprawdę, nie trzeba bywać wszędzie
  22. @Michał78 :) dziękuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...