Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Stary_Kredens

Użytkownicy
  • Postów

    3 303
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Treść opublikowana przez Stary_Kredens

  1. może nie trzeba było kończyć tego wiersza tak ckliwie lecz przypomnijcie sobie z dzieciństwa czyż nie takie zimą są gile? dziękuje za komentarz i przede wszystkim za życzenia z wzajemnością kredens
  2. ładne i optymistyczne w przesłaniu , a to jest cenne, zawsze pozdrawiam Kredens
  3. proste i urzekające pozdrawiam, życząc wszystkiego dobrego Kredens
  4. bardzo ciekawa pointa pozdrawiam Kredens
  5. jak to napisane, chyba prze Kochanowskiego, - "miło szaleć , gdy czas ku temu", ale i ja raczej spokojnie troche dlatego , że od 31 grudnia mam nowego członka rodziny - Kubusia rocznego pieska - imię odziedziczone od poprzednich właścicieli - i to jemu poświęciłam czas . Prosty, urokliwy, refleksyjny przekaz w tym wierszu, to z pewnością jego atut pozdrawia Kredens
  6. Stary_Kredens

    Przychodnia zdrowia

    skądinąd chyba wszystkim znana scenka i chyba nie tak szybko przejdzie do lamusa historii. trafnie i składnie napisane , fajne rymy , zachowany rytm - jest ok. pozdrawiam Kredens
  7. dziwne jak szybko nadszedł zmierzch za nim noc mróz tnący sierpem księżyca zachwyt ściął serca brzóz w żywiczne sople zwisające powrozy żył trzaskały w dzikim pędzie poświstów gwiazd z mrocznych galaktyk i zabarwiły się piórka gili na przekór śmierci na czerwono bo właśnie w taki czas zimny i mroczny najpiękniej serca płoną może nie trzeba było kończyć tego wiersza tak ckliwie lecz przypomnijcie sobie z dzieciństwa czyż nie takie zimą są gile?
  8. spowiedź kłamstwo choć siebie równe któreś łże ciekawe , zaskakujące zestawienie pozdrawiam Kredens
  9. dzięki , Kory zawsze chętnie posłucham , choć to akurat nie moja najlepsza piosenka do posłuchania
  10. mnie się podoba ten erotyk , chociaż niektóre tropy i zwroty są już znane z innych wierszy i może należałoby ich unikać np. ciszy zmysłowa niepewność, dym z papierosa - to już sztampa, ale wejśc w kazdą przestrzeń zmysłowych intencji - dobre moim zdaniem najlepsze w tym wierszu pozdrawiam Kredens
  11. Myślę że nie tylko, różnym ludziom różne lekarstwa pomagają pozdrawiam Kredens
  12. no z tym i... to był kłopot chodziło o zastanowienie czy to zrobić i co z tym zrobić , bo czasem trudno się rozstać z całym tym bagażem przeszłości pozdrawiam Kredens
  13. Jasne , oni to też my i to niestety nie tylko czasami pozdrawiam Kredens
  14. to i... z kropkami , że może jednak nie do końca peelka wie co z tym zrobić i czy to zrobić pozdrawiam Kredens
  15. zainspirowałam? - to dobrze, pozdrawiam również , właściwie już po świętach , prawie kredens
  16. chyba na stole- literówka - no cóż taki pejzaż z refleksjami , może maznięty akwarelką , no i nie będzie nas , będzie las pozdrawiam Kredens
  17. lubię takie wiersze , tak jak lubię wiosnę , lato i swawolny wiatr na łące pozdrawiam Kredens
  18. W trzeciej zwrotce coś się tam mocno rwie z rymami i rytmem, czwarta też nie dopracowana po dobrym początku i to by było na tyle pozdrawiam kredens
  19. przestań się zapierać że nie nienawidzisz że nie masz takich uczuć nie pragniesz zemsty za te wszystkie lata niepowodzenia rozczarowania a gdyby się przyznać powiedzieć prosto w twarz niech przynajmniej wiedzą bronią się może powiedzą coś istotnego nie lepiej wszystko w sobie zamordować udusić powiesić zadźgać a potem zapakować do wielkiej skrzyni i ... oni i tak to odwrócą mają swoje wielkie prawdy a zresztą wszystko odłożyli już ad acta
  20. no tak , są takie osoby , może nawet i autor tego wiersza niezrozumiane, bo kto lubi smutasów? wycofanych? no chyba żeby był super przystojny i bogaty ale w tym zestawieniu to chyba tak nie działa? a jednak Marlin Monroe popełniła samobójstwo , ponoć była niezrozumiana i samotna pozdrawiam Kredens
  21. Gałczyński , Chopin , byli są i będą nikt ich nam nie odbierzew święto , czy nie święto pozdrawiam również kredens
  22. coś z tym wgłąb nie tak , ale poza tym słodko , miło zimowo ( tu zimy ani dudu)pachnie i widać żeś w świątecznym nastroju i ja Cię w takim pozdrawiam Kredens
  23. gdzie to tak pięknie , chyba tylko w tym wierszu i może gdzies w górach , bo nie tutaj na nizinach , szaro szaro , szaro pozdrawiam Kredens
  24. powinno być osobom , a nie osobą , ale to szczegół , ładny ciepły wiersz , ach te tęsknoty zawsze za tym czego akurat teraz nie ma pozdrawiam Kredens
  25. bardzo lubię tę piosenke do tekstu Jacka Cygana
×
×
  • Dodaj nową pozycję...