Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Charismafilos

Użytkownicy
  • Postów

    2 157
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Charismafilos

  1. @Edgar Allan Przed fajna rytmika i ciekawa perspektywa małpiego górowania ;)
  2. @viola arvensis ale, żeby było też coś pozytywnego, bo jest również gniew Boży to przytoczę, jedną z moich ulubionych perykop z 1. Księgi Królewskiej (historia proroka Eliasza): A on odpowiedział: «Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze i Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja sam tylko zostałem, a oni godzą jeszcze i na moje życie» [1Krl,19,10]
  3. @viola arvensis sama prawda! akurat gniew znam z autopsji i prawdą jest to co piszą: gniew odbiera rozum.
  4. @Toyer nie ma miłości bez ryzyka zranienia... a w zasadzie najbardziej ranimy tych, których najbardziej kochamy...:)
  5. @JakubK podoba mi się Twoja koncepcja... najpierw zmoczyłeś deszczem, a teraz szukamy suszy, kiedy cieknie jeszcze nieco na przykład, to tu to tam ;)
  6. @LessLove pozwolę się nie zgodzić, że szczerość godzi w nadzieję... Tam gdzie nie ma nadziei, nie ma też miłości, więc tym sposobem szczerość wykolejałaby wózek, na którym sama jedzie ;) Więc albo mamy problem ze szczerością... albo... żywimy fałszywe nadzieje :)
  7. @wiedźma zgadzam się z przedmówcą, że jeśli szczerość nie jest siostrą prawdy... to chyba jakaś podrzucona siostra przyrodnia z niej ;) Jest jeszcze inna ich siostra - Miłość - szczerość pełna może być tylko w miłości, która wygładza ewentualną szorstkość tej pierwszej. Jak dla mnie: za srogi osąd nad szczerością.
  8. @Toyer fajny wiersz! Ale właśnie nie, nie zorientuje się, bo to co dobre i oczywiste uważamy za pewnik! ;) Może lepiej zostać: błyskawicą? ostem? swędem? przesoleniem? bezdechem? ;) Pozdrawiam
  9. @MIROSŁAW C. czuć szczerą radość! Super :)
  10. @Leszek Piotr Laskowski ciekawy wiersz, nie ze wszystkim się zgadzam, ale rozumiem próbę... niestety zawsze daremną... ogarnięcia Boga :) A On jest wszystkim we wszystkich [1Kor,15,28] :) Nasze wyobrażenie o Nim i o Prawdzie jest często naszym li tylko wymysłem, bo przecież jak pisał św. Jan - Boga nikt nigdy nie widział [J1,18]. Dobre takie zastanowienie jeśli zbliża mnie do Niego, mimo niezrozumienia.
  11. @Alicja_Wysocka to bez skojarzeń ;)
  12. @Kiedy Jest Dzisiaj mówią, że "dlaczego" to diabelskie pytanie... coś w tym jest. Odwagi!
  13. @Poet Ka ciekawe co piszesz... choć ta empatia coraz bardziej w moim odbiorze rozmywa się i robi podejrzana ;)
  14. @Poet Ka no jak wymuszona to nawet "to coś" nie stało obok empatii... jakiś wyrzut sumienia raczej.
  15. @Starzec racja! Słowo ma moc stwórczą!
  16. @Poet Ka precz determinizmowi empatii wymuszonej! ;)
  17. @Poet Ka ja aż tak nie daję sobie odebrać wolności postrzegania! :)
  18. @iwonaroma cóż za skąpstwo miłości!!! Nie godzę się na to ;)
  19. @Na liniach czasu no ja usłyszałem... w celowniku na celowniku ;) Taki nadmorski sosnowy las... na wydmach.
  20. @Na liniach czasu słychać szum, zaiste! :)
  21. @wiedźma dzięki za szczerość - jak dla mnie, każda interpretacja jest dobra, jeśli ją czujesz! To jest moja wizja pisania - przywołać, rozbudzić, tchnąć w czytającego... COŚ! I choćby w jednego - to już sukces i myśl, że 'warto było' :) Oczywiście każdy ma jakąś swoją, jak ja to mówię reżyserską wizję swojego wiersza... ale nie zawsze trzeba, czy nawet warto się tym dzielić. Także @wiedźma - do mnie - zawsze szczerze, nawet jakbyś wybluzgać kulturalnie miała ;)
  22. @wiedźma naprawdę winszuję wrażliwości!! To wypisz wymaluj mój pierwotny zamysł... istotnie, brak emocjonalnego zaangażowania PL, czyni wiersz... tylko li marzeniem... a wiedząc to - dalej można zapytać: kto kogo i jak tu usypia? :) Wielkie dzięki za sięgnięcie po... tajemnicę ;)
  23. @tetu znów zaskakujesz! Szczere i gęste te wiersze, choć klimat noir ;) Warsztat - po inżyniersku - sztos ;)
  24. @Annna2 piękna ta warmijska mowa 🙂 a suplement równie ciekawy...
  25. @wiedźma Cisza jak ta... ;) Ale gorzkiej herbacie mówię stanowcze - NIE!! ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...