Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Charismafilos

Użytkownicy
  • Postów

    2 157
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Charismafilos

  1. @Nata_Kruk zgadzam się z przedmowcą! Jest tendencyjny, jednostronny i... taki kobiecy😉
  2. @.KOBIETA. ja tylko ECLAT DE SAPHIR _ JACQUES HERBIN - polecam 😊
  3. @.KOBIETA. a ten liter to czego był? 🤔
  4. @EsKalisia chyba na odwrót? 😉 Każdy ma swoją porę wyzwolenie.
  5. @LessLove fajna szczera dziecięca afirmacja, On lubi takie deklaracje 🙂
  6. @EsKalisia ja tylko zapytałem 🙂 Ale prawdą jest, że za dobry, sprawdzony schemat można nawet życie oddać... 😉 Chcę wierzyć, że: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! [Ga 5, 1] Odwagi dla wszystkich zeschematyzowanych 🙂
  7. @EsKalisia myślisz, że w piasku/bagnie? Różowe okulary są pomocne?....
  8. @aniat. jak tu nie marudać jak pomidory jeszcze nie w gruncie 🤣
  9. @EsKalisia trza wiedzieć Halinka na jakiej skale się stoi, proszę ja Ciebie 😉
  10. @Annna2 sam pochodzę z regionu o bardzo mocnym akcencie lokalno-folklorystycznym. Jednak jak tam mieszkałem wydawalo mi się to "wiochą" i gardziłem tym. Jak już dorosłem i nabrałem szacunku do ludzi i obyczajów- stałem się asymilantem krakowskim... Pamiętam pojedyncze słowa o zwroty, typu: Chłopoki kiej dympcoki Dziołchy kiej z malowanki Nie próznować Do tramblanki sie rychtować
  11. @EsKalisia uciekasz w raporymowanki, konkrent u fundamentów musi być! 😉
  12. @aniat. Jednak w tym roku jakoś nagle się... spóźnił, ze wszystkim 😉
  13. @Poet Ka a ja podziwiam, ale nieustająco nie mogę przekroczyć mojego inżyniersko-organiczonego postrzegania...
  14. @kasia652 dobre, szczere emocje. Prawda o nas, ma moc wyzwolenia i uwolnienia. Odwagi!
  15. @EsKalisia parafrazując pewnego namiestnika 😉 a czyże jest dobro?
  16. @finch solidaryzuję się z weronką, też nie lubię ani wigilii ani samej uroczystości wspomnienia przyjścia na świat😉
  17. @Poezja to życie zapach deszczu sliniejszy niż milość 😉
  18. @EsKalisia odwagi! Bądź dla siebie dobra! 😉
  19. @Annna2 fajnie, że ożywiasz wciąż Waszą gwarę, pewnie coraz mniej już jej na codzień. Mam ogromny szacunek do lokalnych zwyczajów i kultury, zawsze można sie czegoś nauczyć i dowiedzieć. To wielka sztuka spotkać się z człowiekiem przyjmując jego okoliczności.
  20. @Poet Ka deszcz okiełznany lirycznie ;) Chylę czoła przed warsztatem!
  21. @hollow man bracie - jak to z cieczą - po łyżeczce, ale konsekwentnie.
  22. @hollow man "Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha». [J4,8]
  23. @hollow man zatem to są Twoje krople z mojego The Szczu :) Na zdrowie ;)
  24. @hollow man jutro wigilia Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki właśnie)... Ten fragment jest właśnie elementem tej wigilijnej liturgii... starotestamentalnym obrazem działania Ducha Świętego - może stąd to Ci? :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...