Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Charismafilos

Użytkownicy
  • Postów

    2 157
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Charismafilos

  1. @hollow man bracie... ja nie umiem niestety... ale jest Ktoś kto potrafi :) Odwagi! :) Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał». To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić!». [J11,41-44]
  2. @hollow man - jest i opcja 2w1: Wtedy rzekł On do mnie: «Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: "Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana!" Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan». [Ez37,4-6] ;)
  3. @hollow man bracie! masz większą wiarę we mnie niż ja w siebie - dzięki, pomocne! Na dnie naszej słabości, leżą Boże możliwości...
  4. @Toyer odwagi! po każdej nocy przychodzi dzień :)
  5. @Poet Ka fajnie, że dałaś własne życie temu maleństwu :) Choć ten drugi mi się znacznie bardziej podobał :) Pozdrawiam słonecznie i ciepło :)
  6. Dziękuję kochani, że nie baliście się postać ze mną w The Szczu ;) i że Mova moya coś w Was poruszyła :) Pozdrawiam słonecznie ;) @violetta @wiedźma @Poet Ka @Lenore Grey @iwonaroma @viola arvensis @obywatel @.KOBIETA. @andrew @Berenika97 @Nata_Kruk @hollow man @Annna2 @Łukasz Wiesław Jasiński @Leszek Piotr Laskowski
  7. @obywatel mniej więcej tak było w wersji reżyserskiej ;) Dzięki za odwiedziny - pozdrawiam.
  8. @iwonaroma dzięki mistrzynio krótkiej formy! ;) @viola arvensis puls na + :) dzięki serdeczne :)
  9. @Lenore Grey taki clickbait troche ;) albo inżynieria słowa ;) takie chlapanie po kałużach...
  10. @wiedźma dobrze jak czasem ktoś nam o nas coś opowie :) Dzięki - doceniam!
  11. @wiedźma a więc zostałem "wierszokletą biblijnym"? ;) to miłe niezmiernie i skądinąd ciekawe, że w ten sposób popatrzyłaś na mnie/mój wiersz...? :) I bardzo mi się podoba TWOJA interpretacja, o niebo lepsza niż mój marny zamysł autorski - dziękuję :) @Poet Ka to jest geeeniaaaalneeee!!! zupełnie inny deszcz... podoba mi się :) Ile można z deszczu wycisnąć...? ;)
  12. @Poet Ka dziękuję za piękną relację/reakcję :) Od Ciebie zawsze coś ciekawego dowiem się o literaturze :)
  13. Padaj deszczu smutny wieszczu kap łap Strugą śpiewaj łzy wylewaj dżdży zły Zawódź z cebra tnij pod żebra cios sztos Szlochaj rynną pieśń niewinną łkaj maj Chmurę zerwij świat obejmij trach krach Zmocz obficie obudź życie plum tłum Utop smutki odwróć skutki plusk mózg
  14. @viola arvensis cudne! Dziękuję.
  15. @peraspera szczere emocje... o ból chyba też. Pozdrawiam - odwagi! P.S. Też takie kiedyś pisałem.. dobre listy :)
  16. @Achilles_Rasti usłyszałem kiedyś: Potrzeba małych rzeczy, żeby te wielkie miały sens... :)
  17. @44.tomy fajne! dobry inżynierski wiersz ;) wyobrażam sobie jak niełatwo było osiodłać PI i zachować sens ;)
  18. @Laura Alszer istnie ul. Szewska - 5.00 sobota ;)
  19. @Leszczym Jakkolwiek nie czytać... nie sposób się nie zgodzić ;) P.S. A może wieża jak skoczek na całej długości szachownicy? ;)
  20. @Berenika97 piękny wstęp do... terapii ;) komuż by się nie przydało.. :)
  21. @Annna2 doceniam patriotyczną nutę! Jest to wizja jakieś drogi, czy jedyna i słuszna - każdy sam oceni. Tak sobie myślę... takim wierszem można by zacząć lekcję w liceum... mogłaby się ciekawie rozmowa potoczyć ;)
  22. @Achilles_Rasti dzięki! Mówiłem kiedyś, że szukamy i pragniemy tego samego... tylko każdy z trochę innej strony;)
  23. @Annna2 robi się ciekawie... któż następny? :)
  24. @Achilles_Rasti tak, czasem zbyt długo z zaproszeniem i zbyt długo z powrotem
  25. @hollow man bracie - im więcej siebie damy, tyle jest większa szansa, aby się zrozumieć lepiej :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...