Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

MIROSŁAW C.

Użytkownicy
  • Postów

    3 209
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Treść opublikowana przez MIROSŁAW C.

  1. @Andrzej P. Zajączkowski "Śmierć jest wyzwoleniem od wszelkich cierpień i kresem, poza który nie sięgają nasze nieszczęścia, i z powrotem wprowadza nas w stan spokoju, w jakim trwaliśmy przed narodzeniem. Jeżeliby kto litował się nad umarłymi, niechże się lituje także nad narodzonymi. Śmierć nie jest dobrem, ani złem; to bowiem może być dobrem lub złem, co jest czymś. Natomiast to, co jest niczym i sprowadza wszystko do nicości, nie poddaje nas żadnemu Losowi. Wszelkie bowiem zło i dobro dotyczy pewnej materii. Nie może Los panować nad tym, co uwolniła natura, i nie może być nieszczęśliwy, kto nie istnieje" Pozdrawiam.
  2. @MIROSŁAW C. @Nata_Kruk @agfka @Dagmara Gądek @Rafael Marius Dziękuję za komentarze. Pozdrawiam.
  3. w ukraińskim barszczu anioły i demony mają takie same twarze bywało ( jak opowiada starsza pani ) że w zbożu zamiast kochanków baraszkowały trupy a na płotach dzieci zatknięte jak flagi przestawały łopotać patrząc na kościół jak szkarłatnymi językami woła o pomstę do nieba dziś za stara na zemstę i za mała by wybaczyć trzyma w dłoniach różaniec modląc się na wszystkie strony świata patrzy jak wiatr w towarzystwie bandury rozczesuje kłosy *** "Nie o zemstę ale o pamięć wołają ofiary". Dlatego po raz kolejny instaluję ten wiersz.
  4. @Poezja to życie "I niech twoje uda Będą dla mnie lekiem" - na pohybel aptekom... :)
  5. @aniat. "zastygłem w bezruchu i nie zauważyłem kiedy ptaki zbudowały sobie na mnie gniazda" Pozdrawiam.
  6. @Somalija Dwa słowa - podoba się. Pozdrawiam.
  7. @Zoso Podoba mi się - bardzo :)
  8. Dziękuję bardzo za wszystkie ślady zainteresowania, pozdrawiam.
  9. @Nata_Kruk Dzięki, pozdrawiam.
  10. @befana_di_campi To miło, dziękuję.
  11. @Dagmara Gądek I jak widać, technologia usypia czujność... Pozdrawiam.
  12. @Dagmara Gądek Smartfonowy chochlik. @Bożena De-Tre Dziękuję i pozdrawiam.
  13. @Konrad Koper Dziękuję bardzo, pozdrawiam.
  14. pod świetlistą mgłą nanizane na cierniach głogu dojrzewają pacierze przydrożny Chrystus na ścianie deszczu puszcza w niepamięć gorący letni wiatr w pyłku i drobinie unosi się w powietrzu gorzki zapach piołunu i pikantny aromat wieczności gdzieś w miejscu wykropkowanym gwiazdami z nieba ja jestem
  15. @hania kluseczka na ojomie lub w hospicjum i patrzą w niewidoczny dla innych punkt... Pozdrawiam. @poezja.tanczy Dziękuję. Pozdrawiam.
  16. @Bożena De-Tre Odlatują do ciepłych rajów. Pozdrawiam.
  17. @Dekaos Dondi Filozofia godna starożytnych... Pozdrawiam.
  18. @Rafael Marius Dziękuję, pozdrawiam. To tekst, który jest zwolniony - z usuwania A. Mickiewicza z pomnika :))
  19. Dziękuję za dwie skrajne reakcje. Pozdrawiam.
  20. w poetycznej drodze do wieczności ostatni promień słońca otula horyzont aureolą fraz nieoczywistych a kiedy ona zakłopotana stała przed lustrem ubrana w tusz bezsennej nocy on z zakazem wstępu do Elizjum przybrał perfekcyjny kamuflaż w parasolowatej koronie dębu i zaczekał aż atmosfera stanie się bardziej wampiryczna dziś w chmurach płynących purpurą ostrzą sobie zęby na przyszłość
  21. @poezja.tanczy Dziękuję. Pozdrawiam.
  22. @Leszczym I to mnie cieszy. Dziękuję i pozdrawiam.
  23. Dziękuję bardzo za wszystkie ślady zainteresowania. Pozdrawiam.
  24. @Leszczym Ty przechero... :))
  25. @Rafael Marius No nie wiem czy to jest możliwe, historia przemieliła tych ludzi... Dziękuję za komentarz, pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...