Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. bo milczenie w nas i między nami trwa i ramiona już powoli otwieramy nie na siebie lecz na prawdę
  2. @Maciej_Jackiewicz Mój podziw dla niej keiruje się nie tylko ku jej patriotyzmowi, ale szerzej - do odważnego i prawego człowieczeństwa, pragnieniu dobra... Tak, pamiętajmy o niej i o tym. Pozdrawiam :)
  3. @tomass77 Ja bardziej odbieram ten przejmujący wiersz jako "odchodzenie" od życia - w "znienawidzone spanie"... Znienawidzone może dlatego, że nie tylko jest nocnym odpoczynkiem, lecz rozszerza się na dzień zabierając życie. Tak umiera się za życia. Takie skojarzenia obudził we mnie. Pozdrawiam:)
  4. @poezja.tanczy Naprawienie błędu czy szkody, to też dobro i radość - może nawet największe, a na pewno bardzo ważne. Podoba mi sie w Twoim wierszu wiara w dobro i jego sprzężenie z radością :) Pozdrawiam.
  5. Zdarza się im ( i ich rodzicom) i to drugie, bo nie tylko są radosne, ale mają czasem swoje problemy. Taki jest człowiek i życie - już od początku. Dziękuję Ci :)
  6. Piękne, inspitujące sformułowanie :)
  7. Wiem, że tak bywa. I rozumiem :) Pozdrawiam. Kochajmy je i pomózmy im przez to dobrze wzrastać :) Dziękuję Ci! @Konrad Koper Miło mi :) Dziękuję.
  8. Ja nawet bardziej niż muzykę :) Cieszę się i dziękuję! A ja przechodzę chętnie obok i słucham tych prawdziwych radości - tak jak w miniaturce :) Dziękuję Ci :)
  9. słyszę - za płotem gromadka rozbrykanych radości jak cieszy
  10. @Leszczym Rzeczywiście jest w nim jakaś "dzikość" - próbujesz go nazwać i opisać, ale on się nie daje... I to mi się w nim podoba :)
  11. @Waldemar_Talar_Talar Miłość do życia - bez owijania w bawełnę. Chyba tylko wtedy jest możliwa. Dzielisz się nią w Twoich wierszach :) Pozdrawiam.
  12. @andrew Wspomnienie nieba nad głową i na ziemi... Wzrusza mnie delikatnośc tego wiersza. Pozdrawiam :)
  13. @Dragaz Są wspomnienia, które pozostaja zawsze żywe... Nie dadzą się stłumić i usunąc, mają jakąś niezniszczalna moc. Może tak ma być, bo są ważne. Pozdrawiam :)
  14. @Triengel Pośród i obok tych koszmarów istnieją jednak nadal te śwatełka - znaki miłości i dobra... Może dlatego życie się tak przedłuża, żeby je dostrzec i dodać do nich własne. "Bolesny", szczery wiersz. Znam to uczucie, ale uczę się odbierać mu moc. Serdecznie pozdrawiam :)
  15. @iwonaroma Dziękuję! :)
  16. @Dobry, Zły i Brzydki Smutny wiersz na pożegnanie... Ale intensywnie - piękny :) Dziekuję, że tu z nami byłeś i za Twoje wiersze. Życzę wdychania tlenu. Przecież wszędzie jest :)
  17. To się cieszę :) Pozdrawiam. Tak :) Dziękuję i również serdecznie pozdrawiam.
  18. jak syte niemowlę wtulone w pierś matki wystarczy jedna kropla
  19. Wiersz oprócz dwóch pierwszych zwrotek, czyli w wyróżnionej powyżej postaci, przekonuje mnie i zachwyca. Wcześniej jednak wydaje mi sie zbyt śmiały, konkretny i wyliczający... Takie mam odczucie, ale jest oczywiście subjektywne :) Pozdrawiam!
  20. @Waldemar_Talar_Talar Wzruszające, niezwykłe sformułowania... Przekonuja mnie :)
  21. @lovej Twój wiersz uwalnia... z uwięzienia w sobie. Pozdrawiam :)
  22. @andrew Słowa potrafią zbliżyć (również marzenia) do rzeczywistości rzucając na nią światło, albo też od niej oddalić, gdy są lakoniczne, puste nie wypowiedziane. W jednym i drugim przypwdku mają moc, tylko odwrotnie skierowaną. Podba mi sie określenie "zycie tęskni" - jest inspirujące, ale też Icały Twój wiersz. Pozdrawiam :)
  23. @jaguarDziękuję :)
  24. @Marek.zak1 U mnie ciekawość (poznania) łagodzi lęk przed nieznanym... Ale w przypadku śmierci nie działa to najlepiej. Chciałabym, żeby było inaczej. Pozdrawiam :)
  25. @Leszczym Czasem nasze cele są za wysoko, ale nie musi to znaczyć, ze nic tam nie ma i nigdy nie było. Może zmiast tego pozostac w niewiedzy... To moja refleksja do Twojego wiersza - moja, a więc nie musi byc zgodna z Twoim zamysłem :) A wiersz mi się podoba, bo przemawia do mnie głębiej i w ciekawy sposób.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...