-
Postów
4 215 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
21
Treść opublikowana przez duszka
-
bo milczenie w nas i między nami trwa i ramiona już powoli otwieramy nie na siebie lecz na prawdę
-
@Maciej_Jackiewicz Mój podziw dla niej keiruje się nie tylko ku jej patriotyzmowi, ale szerzej - do odważnego i prawego człowieczeństwa, pragnieniu dobra... Tak, pamiętajmy o niej i o tym. Pozdrawiam :)
-
@tomass77 Ja bardziej odbieram ten przejmujący wiersz jako "odchodzenie" od życia - w "znienawidzone spanie"... Znienawidzone może dlatego, że nie tylko jest nocnym odpoczynkiem, lecz rozszerza się na dzień zabierając życie. Tak umiera się za życia. Takie skojarzenia obudził we mnie. Pozdrawiam:)
-
@poezja.tanczy Naprawienie błędu czy szkody, to też dobro i radość - może nawet największe, a na pewno bardzo ważne. Podoba mi sie w Twoim wierszu wiara w dobro i jego sprzężenie z radością :) Pozdrawiam.
-
Zdarza się im ( i ich rodzicom) i to drugie, bo nie tylko są radosne, ale mają czasem swoje problemy. Taki jest człowiek i życie - już od początku. Dziękuję Ci :)
-
Piękne, inspitujące sformułowanie :)
-
Wiem, że tak bywa. I rozumiem :) Pozdrawiam. Kochajmy je i pomózmy im przez to dobrze wzrastać :) Dziękuję Ci! @Konrad Koper Miło mi :) Dziękuję.
-
Ja nawet bardziej niż muzykę :) Cieszę się i dziękuję! A ja przechodzę chętnie obok i słucham tych prawdziwych radości - tak jak w miniaturce :) Dziękuję Ci :)
-
słyszę - za płotem gromadka rozbrykanych radości jak cieszy
-
@Leszczym Rzeczywiście jest w nim jakaś "dzikość" - próbujesz go nazwać i opisać, ale on się nie daje... I to mi się w nim podoba :)
-
Jest moim światłem nadzieją i snem
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar Miłość do życia - bez owijania w bawełnę. Chyba tylko wtedy jest możliwa. Dzielisz się nią w Twoich wierszach :) Pozdrawiam. -
@andrew Wspomnienie nieba nad głową i na ziemi... Wzrusza mnie delikatnośc tego wiersza. Pozdrawiam :)
-
Nikt inny (tylko Ty)
duszka odpowiedział(a) na Poezja to życie utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Dragaz Są wspomnienia, które pozostaja zawsze żywe... Nie dadzą się stłumić i usunąc, mają jakąś niezniszczalna moc. Może tak ma być, bo są ważne. Pozdrawiam :) -
@Triengel Pośród i obok tych koszmarów istnieją jednak nadal te śwatełka - znaki miłości i dobra... Może dlatego życie się tak przedłuża, żeby je dostrzec i dodać do nich własne. "Bolesny", szczery wiersz. Znam to uczucie, ale uczę się odbierać mu moc. Serdecznie pozdrawiam :)
-
...lecz u źródła jestem spokojna
duszka odpowiedział(a) na duszka utwór w Fraszki i miniatury poetyckie
@iwonaroma Dziękuję! :) -
Rozmyślania o tlenie
duszka odpowiedział(a) na Jacksons Fan utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Dobry, Zły i Brzydki Smutny wiersz na pożegnanie... Ale intensywnie - piękny :) Dziekuję, że tu z nami byłeś i za Twoje wiersze. Życzę wdychania tlenu. Przecież wszędzie jest :) -
...lecz u źródła jestem spokojna
duszka odpowiedział(a) na duszka utwór w Fraszki i miniatury poetyckie
To się cieszę :) Pozdrawiam. Tak :) Dziękuję i również serdecznie pozdrawiam. -
jak syte niemowlę wtulone w pierś matki wystarczy jedna kropla
-
Wiersz oprócz dwóch pierwszych zwrotek, czyli w wyróżnionej powyżej postaci, przekonuje mnie i zachwyca. Wcześniej jednak wydaje mi sie zbyt śmiały, konkretny i wyliczający... Takie mam odczucie, ale jest oczywiście subjektywne :) Pozdrawiam!
-
Na dnie zobaczył nadzieje
duszka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar Wzruszające, niezwykłe sformułowania... Przekonuja mnie :) -
@lovej Twój wiersz uwalnia... z uwięzienia w sobie. Pozdrawiam :)
-
@andrew Słowa potrafią zbliżyć (również marzenia) do rzeczywistości rzucając na nią światło, albo też od niej oddalić, gdy są lakoniczne, puste nie wypowiedziane. W jednym i drugim przypwdku mają moc, tylko odwrotnie skierowaną. Podba mi sie określenie "zycie tęskni" - jest inspirujące, ale też Icały Twój wiersz. Pozdrawiam :)
-
@jaguarDziękuję :)
-
@Marek.zak1 U mnie ciekawość (poznania) łagodzi lęk przed nieznanym... Ale w przypadku śmierci nie działa to najlepiej. Chciałabym, żeby było inaczej. Pozdrawiam :)
-
@Leszczym Czasem nasze cele są za wysoko, ale nie musi to znaczyć, ze nic tam nie ma i nigdy nie było. Może zmiast tego pozostac w niewiedzy... To moja refleksja do Twojego wiersza - moja, a więc nie musi byc zgodna z Twoim zamysłem :) A wiersz mi się podoba, bo przemawia do mnie głębiej i w ciekawy sposób.