Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. @Waldemar_Talar_Talar Chyba nie zdajemy sobie w pełni sprawy, jak cenne jest doświadczone wczesniej przez nas dobro, jak bardzo motywuje wciąż nasze życie, wzmacnia wiarę w siebie... Dobrze, że o tym przypominasz :) Pozdrawiam.
  2. @Martwy Kwiat To współczucie, czy współodczuwanie (też w stosunku do siebie), które wyzwala łzy, to tez pewnego rodzaju szczęście, może dlatego, ze jest odczuwaniem więzi i miłości... Poruszyła mnie Twoja miniaturka. Pozdrawiam :)
  3. @poezja.tanczy "Dzień za dniem skraca się cień" Tak, to dobry kierunek i jego trafny wskaźnik... A "Jesień to wolność" ' to bardzo isnpirujące sfrrmułowanie... Ciekawe spojrzenie na jesień i jej odczuwanie. Pozdrawiam :)
  4. @Natuskaa Dziękuję Ci i pozdrawiam :)
  5. @Leszczym Odpowiem szczerze: Nie cieszy mnie to, co w nim widzisz, Leszczymie, a nawet trochę boli. Pozdrawiam.
  6. @Rafael Marius Wiersz też się kołysze i faluje czule... Piękna , odsłaniajca drogę do czystego odczuwania poezja. Trudno mi to wyrazić :) Pozdrawiam.
  7. @Kwiatuszek Dziękuję Ci :)
  8. @Waldemar_Talar_Talar Nie jestem pewna, czy z niej "drwili".., ale "pożerali ich wzrokiem" może dlatego, że byli takiej ciepłej miłości spragnieni i ulegali jej przyciaganiu. Pozdrawiam :)
  9. @Dragaz ..."ale światło (nadal) przenika przez moje palce"... Ten piękny fragment daje nadzieję, a nawet nią jest, bo nawet, gdy zasłonimy twarz i oczy dłońmi, światło się przez nie przedostaje. Pozdrawiam :)
  10. Tak! I ta jedność jej różnorodności, ta powstająca z niej całość. Dziękuję Ci za tą "żywą" reakcję i pozdrawiam :)
  11. Próbowałam się do niej zbliżyć :) Dziękuję Ci i też serdecznie pozdrawiam :)
  12. @Quidem.art Takie szczęście ma "rozmach", nieskończony zasięg.... Pozwalasz je zawsze przez chwilę poczuć :) Pozdrawiam.
  13. @Tectosmith To "pokojowe współistnienie" światła i cienia, czy światła i ciemności, które odbieram w Twoim wierszu (i w rysunku), zabiera lęk - szczególnie przed absolutną ciemnością wchłaniającą kolory, ale tez i światło może stać się bez ciemności zbyt ostre i oślepiające kolory. Zatrzymujący, ciekawy wiersz. Pozdrawiam :)
  14. @Liero Wiersz mi się do końca nie otwiera, mam pewno kłopoty z interpretacją, ale wewnętrznie mnie porusza, budzi uczucia, przede wszystkim niepokój i smutek, czy żal... Szczególnie niektóre sfromułowania maja tą siłę, na przykład ostatni wers, ale też wcześniejsze. Pozdrawiam :)
  15. Jedno i drugie ma chyba swój sens..., choć może inny. Tak to czuję, choć nie potrafię wytłumaczyć. Dziękuję Ci i również ciepło-jesiennie pozdrawiam :) Cieszy mnie Twój uśmiech i miłe słowa - dziękuję za nie :) @nicole Dziękuję Ci i pozdrawiam :)
  16. A według mnie "wyczłowieczony" czy "odczłowieczony" człowiek nie upodoabnia sie do małpy, w której widzę zachowania prawdy i charateru jej gatunku - a więc wierność im... Taki człowiek jest zagubiony, a przez to mogący stać się zagrożeniem (problemem) dla siebie i świata, w którym żyje. W takich fazach zagubienia zauważam to też u siebie. Miłego dnia :)
  17. Cieszę się i dziękuję :)
  18. @Leszczym Ani lepsze, ani gorsze - po prostu moje :)
  19. @Sennek Dziękuję Ci :)
  20. Dziękuję Ci za pogłębienie treści :) Pozdrawiam. @Łukasz Jasiński Dziękuję :)
  21. i las się zaczyna rozbierać tylko sosny i świerki chcą umierać w zapiętych sukienkach się zielenią
  22. @iwonaroma W "starych miejscach" zauważamy "przeszłą przyszłość", to znaczy tą, która nastała bez naszego udziału. Widzimy i czujemy jej ślady. To dla mnie osobiście niepokojące wrażenie. A miniatura bardzo inspirująca :) Pozdrawiam!
  23. @Leszczym Nie dopuszczajmy myśli, słów, uczuć i zdarzeń, które powodują, że człowiek przestaje być człowiekiem... Ta przestroga przyszła mi na myśl po przeczytaniu Twojego ciekawego tekstu. Pozdrawiam :)
  24. Ciekawa, rozwijająca miniaturkę interpretacja. Dziękuję :) @Rafael Marius@iwonaroma Dziękuje Wam! :)
  25. przejeżdża wyjąc a drzewa wokół szemrzą czy to modlitwa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...