Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 011
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. -Mistrzu, co robić, kiedy małżonka gazuje. -Musisz jej pomóc, słychać, że brzuch dokazuje, masuj go delikatnie, trzewia wtedy zmiękną, lecz nigdy zbyt mocno, bo żona może pęknąć.
  2. Bardzo ładnie o kobietach, a zapewne osobiste doświadczenia inspirują Cię do napisanie takich miłych i pozytywnych strof. Ja mam zresztą, podobnie, ale z obserwacji i lektur wiem, że bywa różnie w tym temacie. Pozdrawiam
  3. Znam takich, nieodpornych na pokusy, którzy tam się znaleźli. Dobry wiersz. Pozdrawiam P/S. dopóki
  4. Ślicznie, a 2 ostatnie części, to jak to działają czary, jeśli ktoś umie czarować:). Pozdrawiam serdecznie z podobaniem dla wiersza.
  5. Lepszego sposobu nie ma, zaciśnij zęby i wytrzymaj. Pozdrawiam
  6. Pomysłowe erekcjato, a życzę peelowi wytrwałości, bo ten wychodowany, bliski znajomy łatwo nie odpuszcza i będzie wciąż prosił o smakołyki:). Pozdrawiam
  7. @Stracony Mnie zainspirowała przeczytana niedawno historia. Początek ten sam, a facet od razu się przyznał i wszystko mu się oczywiście rozwaliło. Żona wyznała, że niepotrzebnie to zrobił i że trzeba było wziąć na klatę wyrzuty sumienia i cierpieć samemu za grzechy. Dzięki za wpis.
  8. @Alicja_Wysocka Dzięki za wpis:). @Stracony Tak myślę i czuję, a za miłe słowa dziękuję:).
  9. -Mistrzu, starszy bogaty, czy dorodny biedak? -Pieniądz nie dodaje sił i nie ujmuje lat, a tajemnice kuchni zna każda niewiasta, że bez jaj i słodyczy nie zrobi się ciasta. Inspiracja: R. Baker: Wojny plemników.
  10. Czuję duch wieszczów. Co do samotności, zgadzam się, że miłość jest na nią najlepszym lekarstwem, tylko właśnie, wielu jej nie zaznaje z różnych powodów, stąd tak powszechny to problem. Pozdrawia P.S. Dzisiaj wysłałem.
  11. @Migrena Porównuję i uśredniam z sąsiadami i z tym, co było w Polsce 10,20,30 i więcej lat temu. Wtręty osobiste są nie na miejscu, a biedni są także w najbogatszych państwa na świecie, a z nich zapewne najwięcej w Stanach. Kapitalizm na swoje ciemne strony, niestety nie wymyślono lepszego, a wszelkie próby kończyły się dyktaturą i masowymi morderstwami.
  12. Dla mnie poezja bez rymów jak muzyka bez melodii, więc wiem, że taka jest, ale nie czytam i nie słucham. Pozdrawiam
  13. Smutne, ale jak to jest, że mimo wszystko, w Polsce dzieje się lepiej, niż u wszystkich państw dookoła, oprócz Niemiec, ale to raczej na ich zachodzie. Czesi, zwłaszcza Węgrzy i Słowacy zostali w tyle i nam zazdroszczą. Zdanie, że Polska udaje, że jest państwem jest bardzo niesprawiedliwe, bo nigdy w historii naszej długiej, w Polsce nie żyło się lepiej, nie było nowocześniejszej gospodarki i niższego bezrobocia, a stało się to w jednym pokoleniu. Jednym z przyczyn jest pompowanie złych wiadomości, które się sprzedają najlepiej, a których taki obraz powstaje. Nikogo nie interesuje to, że powstało 10 fabryk, a tylko to, że jedna padła, z czego wniosek - nie ma przemysłu. Nawet to, ze Robert Lewandowski był najlepszym strzelcem w najlepszych klubach wywołało jedynie falę hejtu i zawiści. Jest wiele zła, spowodowanych w dużej mierze powszechnym alkoholizmem i innymi używkami, ale też frustracją powodowaną ogromnymi oczekiwaniami, niemożliwymi do szybkiego osiągnięcia. Marazm i beznadzieja były za komuny, za której w ostatnich jej 10 latach doszło do bankructwa państwa, tak więc zaczynaliśmy transformację bez kapitału z węglem, jako najważniejszym produktem eksportowym. Teraz jest inaczej i szkoda że wielu tego nie widzi. Pozdrawiam
  14. Fajnie, że klimat coraz bardziej optymistyczny, a życzę peelce spełnienia marzeń Pozdrawiam serdecznie. M.
  15. Ładna opowieść, zwłaszcza puenta. Co do rozpuszczania, jako chemik z wykształcenia, jest to dla mnie oczywiste, a twoja mama znała ten sposób czy z doświadczenia, czy też od swojej mamy. Co do zakochania, czyli utopienia starej miłości w nowej, podobno to działa, ale nie mam doświadczeń w tej materii. Pozdrawiam.
  16. Mam podobnie. Pozdrawiam
  17. @Robert Witold Gorzkowski To ten z Raszyna?
  18. Ja Robercie czytam z zainteresowaniem, a że część mojej rodziny jest ze wschodu, tym większym. Pozdrawiam P.S. z przyjemnością wyśle Ci mój tomik z dedykacją, albo, jak masz mało miejsca na półkach, jeden z moich wierszy, także ci dedykowany.
  19. To, czyli walka narodowo - wyzwoleńcza w szkole i na maturze był główny temat. Ludzka dola była marginesem w programie.
  20. @Berenika97 Tez tak bywa, a nauka wykazała, że babki znacznie lepiej to ukrywają. Polecam książkę "Wojny plemników". Pozdrawiam
  21. Tu monogamia nie istnieje, więc o zdradzie nie mam mowy:).
  22. @Konrad Koper To dużo, jak na tak krótki wiersz. Dzięki za wpis.
  23. -Mistrzu, zdradziłem żonę i to jej wyznałem. -Pierwsze naganne, drugie – jesteś waść cymbałem.
  24. Na forach też podobnie, dużo piszących, mniej czytających. Pozdrawiam
  25. @Migrena Dzięki:). Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...